Jump to content

probleme inchidere centralizata bmw 320 E46


haiduku

Recommended Posts

Reinitializeaza cheia din nou. Incearca sa respecti pasii cu exactitate! Dupa ce intri in masina, sa nu inchizi usile din consola centrala inainte de a incepe reinitializarea!

dece NU ? mie mi-a mers CU ! Ma rog sunt mai multe variante, chiar le-am scris pe toate acu cateva zile intr-un topic asemanator

Link to comment
Share on other sites

Si eu am probleme cu inchiderea...am schimbat bateria la cheie.dar nu merge reinitializata,am testat toate procedeele posibile.

 

Dar am reusit sa o reinitializez pe cea de rezerva si aia merge acum, doar cand vrea ea.

 

Problema e alta in schimb...se intampla sa blochez usile dupa butonul de pe consola centrala si sa vreau sa le deschid tot de acolo si nu se deschid...cand apas pe buton se aude ca ceva ar cupla si cred ca semnalizarile clipesc dar nu se deschid usile.Se deschide doar cea de la sofer prin metoda clasica de deschidere a usii..

 

M-a exasperat problema asta...

 

Ma gandesc sa nu fie ceva stricat la instalatia de inchidere centralizata.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am probleme cu inchiderea...am schimbat bateria la cheie.dar nu merge reinitializata,am testat toate procedeele posibile.

 

Dar am reusit sa o reinitializez pe cea de rezerva si aia merge acum, doar cand vrea ea.

 

Problema e alta in schimb...se intampla sa blochez usile dupa butonul de pe consola centrala si sa vreau sa le deschid tot de acolo si nu se deschid...cand apas pe buton se aude ca ceva ar cupla si cred ca semnalizarile clipesc dar nu se deschid usile.Se deschide doar cea de la sofer prin metoda clasica de deschidere a usii..

 

M-a exasperat problema asta...

 

Ma gandesc sa nu fie ceva stricat la instalatia de inchidere centralizata.

Tind sa creed ca ai probleme cu modulul comfort, si eu tind sa creed ca am acceasi problema pentru ca a inceput din ce in ce mai greu sa imi mearga inchiderea de pe telecomanda(cheie) + flashurile pe semnale cand o inchid face doar cand isi aduce aminte....

Si da , la fel ca tine, cand am cumparat masina, o cheie mergea perfect cealalta nu, si acu decat pe cea de la inceput am reusit sa o reinitializez, insa ca si celelalte dati,dupa un timp incepe sa mearga greu si eventual sa nu mai mearga...

 

Insa la mine mai am si probleme cu senzorii de usa deschisa sofer care foarte rar imi indica cand e deschisa si rare ori face si la pasager... Astea tot de modulul comfort tine?

Edited by AdixX
Link to comment
Share on other sites

N-am idee...

 

Mie imi merg bine senzorii de la usa.

 

Doar inchiderea ma dispera.

 

 

Cat ar costa sa schimb modulul respectiv?

sincer? am inteles ca 50-100ron SH, eu unu sh ma orientez sa cumpar cel putin sa fiu siugr ca asta e problema

Link to comment
Share on other sites

am inteles ca daca masina se inchide din butonul de langa frana de mana modulul de confort e bun. la mine se inchide. cheia inca nu am reusit sa o reinitializez

nu stiu ce sa zic, toata inchiderea tine de el, si banuiesc ca poate asa e insa eu tind sa creed ca el ar fi de vina, el dand comenzile si unele din ele avand vro eroare..

Link to comment
Share on other sites

Mie imi mai face o problema,merge inchisa din telecomanda dar deschisa nu,clipesc semnalizarile dar masina nu se deschide.daca vreau s-o deschid din usa se deschide doar cea a soferului si celelalte nu se deschid...butonul din masina nu functioneaza mereu.

 

E atat de enervant sa mai fi cu cineva si masina sa nu se deschida ;)

 

E o procedura complicata inlocuirea modulului?

 

Daca as stii ca acesta e sigur maine l-as schimba.

Link to comment
Share on other sites

Topic deschis in sectiunea gresita. Exista sectiune dedicata Problemelor Tehnice specifice seriei 3.

Inchis pentru 5 zile si initiatorul are read-only in acest interval, timp in care se poate familiariza cu structura forumului si cu functia SEARCH.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.