Jump to content

Problema cuplare viteze E46 NFL


newmetallirics

Recommended Posts

Am un e46 NFL din '99. Masina a mers ok pana am facut schimbul de ulei la motor si cutie. Dupa ce a fost facut schimbul de ulei de la cutie intra destul de greu in treapta 1 si 2. Asta se intampla mereu indiferent daca masina este rece sau calda. Nu stiu ce ulei i-au pus in cutie. Stiu doar ca in motor au pus Motul 8100 X-Clean 5W40. Tin sa precizez ca motorul merge mai rotund si mai bine acum, inainte de schimb am avut in motor Castrol tot 5W40. Vreo idee de ce imi face figuri cutia? Va multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu pot veni cu o rezolvare pentru ca aceeasi problema ma sacaie si pe mine. Doar pe treapta 1. Refuza sa intre, trebuie sa mai calc odata ambreiajul pentru a putea cupla.

La mine a fost invers, facea mai des dar de cand am schimbat uleiul la cutie face mai rar.

 

Poate ne deslusesc colegii misterul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.