Jump to content

Se dezmembreaza E38 728i GPL


Recommended Posts

Salutare....din motive personale si financiare se dezmembreaza din pacate un BMW E38 cu motor de 2.8 cu instalatie functionala de gaz.

 

Masina este din 1998, comenzi volan, navigatie mica, cutie automata, perdeluta electrica, faruri cu xenon after market, stopuri face lift,frane brembo, jante 18",

 

Interiorul este crem intretinut, telefon, ceasuri de bordo, angel eyes, airbag-uri,magazie cd, oglinzi pliabile electric, electrocromate(mai putin sticlele exterioare)

 

Motorul functioneaza perfect, in urma cu 200km s-a facut revizia completa (filtre, ulei, placute fr, bujii), cutia schimba fara probleme, cablu acceleratie nou original,

 

totul este functional pe masina. se poate vedea in pozestarea masinii. O zi buna !

 

 

 

 

 

Cateva repere :

 

Motor complet : 700e....se verifica pe masina

 

Cutie : 350e....se verifica pe masina

 

jante 18''( in numar de 5) : 250e

 

Interior complet : 450e

 

Instalatie gaz : 450e

 

Aripa : 50e

 

Pompa abs : 100e

 

Ceasuri bord : 60e

 

Faruri : 200e

 

Bara fata compl: 100e

 

Bara spate compl: 100e

 

compresor clima : 150e

 

Alternator : 100e

 

Etrieri brembo fata + placute+discuri : 300e

 

Usa : 50e

 

Capota : 150e

 

Stopuri : 100e stare f buna

 

Luneta : 80e

 

Geam lateral : 100lei

 

Magazie cd : 80e

 

Unitate navigatie : 80e

 

Amplificator : 50e

 

Grup : 100e

 

Aeroterma : 150e

 

Perdeluta electrica 50e

 

Senzori……etc

 

 

 

 

 

Tel : 0735843886

Edited by Gabi_BMW
Link to comment
Share on other sites

Pacat. Atata munca.

A 2-a e38 pe forum, la care se modifica volanul din dreapta pe stanga si apoi se dezmembreaza. Cred ca aceasta operatiune plictiseste proprietarul si dezamageste asteptarile. Ori, dupa modificare, nu le mai poti da de capat la micile probleme.

Asa din poze, masina arata ff bine, poate totushi o pastrezi. Sau o dezmembrezi, aduni banutii si iti aduci un e38 facelift cu volan pe stanga, recomand 740i, sau 730d

Link to comment
Share on other sites

Pacat. Atata munca.

A 2-a e38 pe forum, la care se modifica volanul din dreapta pe stanga si apoi se dezmembreaza. Cred ca aceasta operatiune plictiseste proprietarul si dezamageste asteptarile. Ori, dupa modificare, nu le mai poti da de capat la micile probleme.

Asa din poze, masina arata ff bine, poate totushi o pastrezi. Sau o dezmembrezi, aduni banutii si iti aduci un e38 facelift cu volan pe stanga, recomand 740i, sau 730d

 

M-am si plictisit de ea, plus ca mai sunt maruntisuri de care nu am timp sa ma ocup....nu am reusit nici macar sa schimb un bec de stop, in plus am ajuns sa ma folosesc de auto personal doar in weekend, si nu mereu. Masina sta in parcare nemiscata de 2 luni.

Proiectul a reusit, tot ce tine de mutarea volanului functioneaza. A fost o experienta obositoare dar cu satisfactii mari, insa pe partea financiara dezastru :))). Prioritatile familiale isi spun cuvantul !

Cerea o revopsire...cauciucuri iarna, freon, inmatriculare ro, impozit ro......daca era ceva mai nou si fara modificari (tot original)...un e65 :D, poate ca ramanea intreaga si cu taxele platite (cu bulgaria imi e cam tarsa sa "colaborez").

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.