Jump to content

Schimb Jante BMW 17" Styling 68 M


Fabolous

Recommended Posts

Asa cum spune si titlul schimb 4 Jante BMW 17" Styling 68 M de pe fosta mea masina. Pentru cei ce nu stiu vin in doua dimensiuni, cele de pe fata sunt 7,5x17 si ET 41 iar cele de pe spate sunt 7,5x17 si ET47. Sunt "incaltate" cu cauciucuri Continental Sport Contact 3 in stare decenta adica mai merg lejer inca un an doi. Sunt intr-o stare foarte buna, nu sunt sudate sau strambe doar doua dintre ele prezinte cateva "julituri" pe buza dar nu ceva foarte rau.

 

Doresc sa le schimb cu jante originale BMW pe 16". Nu am in cap nici un model dar sa fie pentru E46 si sa aibe neaparat cauciucuri cat mai bune.

 

http://i1174.photobucket.com/albums/r619/fabolousgg/Photo2_zps6f70d8c1.jpg

 

http://i1174.photobucket.com/albums/r619/fabolousgg/Photo1_zpsa3d138e6.jpg

 

http://i1174.photobucket.com/albums/r619/fabolousgg/Photo3_zpsf8591e9e.jpg

 

http://i1174.photobucket.com/albums/r619/fabolousgg/Photo4_zpsb2ae39b3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Te intereseaza un schimb cu jante style 43 cu anvelope noi michelin energy saver?

 

Ms

 

In principiu da. Anvelope noi rulate sau ? Cum se prezinta jantele ? Daca le poti face poze te rog sa le trimiti pe mail pe b.georgealexandru@gmail.com

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gasisem tot style 43 cu cauciucuri noi dar nu am avut timp sa facem schimbul. Da-mi mai multe detalii si poze pe b.georgealexandru@gmail.com si iti spun si ce diferenta as vrea. Te rog sa incluzi si date despre anvelope marca, rulaj, dot, etc.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu va mai bateti capul...omul este NESERIOS (mi-a cerut o gramada de detalii, i-am dat o gramada de poze; mi-a cerut un nr de telefon si ... ATAT, a ramas ca ma suna "zilele astea"; asta din 21 noiembrie).

Pierdere de timp !

Edited by urzik
Link to comment
Share on other sites

Am cerut poze nu o gramada. Detalii am cerut asa cum vezi si tu jantele mele. Nu cred ca un om care nu a avut timp se numeste neserios. Si ca sa iti si explic de ce 200 de ron diferenta de la jantele tale nu mi se pare o diferenta justa.
Link to comment
Share on other sites

Ok, hai ca pic eu aiurea, lucrurile nu sunt chiar cum spui:

1. Da, ai cerut detalii, eu am trimis mai multe poze sa vezi exact realitatea, totul ok;

2. " Nu cred ca un om care nu a avut timp se numeste neserios" - in ultimul mail (21 noiembrie !!) spui : "Pai zilele astea o sa incerc sa iau masina si sa trec pe la tine pe acolo sa le vezi. Lasa-mi un numar de telefon sa te anunt cand pot." - suntem pe 2 dec si nu ai mai zis nici ca da, nici ca nu, nimic. Eu zic ca nu am exagerat cu "neserios"...

3. "...200 de ron diferenta de la jantele tale nu mi se pare o diferenta justa." - intr-unul din mail-uri imi spui ca "o diferenta informativa ar fii 150 de euro", la care eu iti raspund " vreau sa le vad si eu pe ale tale si ce anvelope au si apoi iti spun daca ma dau peste cap sa "gasesc" niste bani." . Care e treaba cu 200 ron? ? ?

Edited by urzik
Link to comment
Share on other sites

La partea cu 200 de Ron te-am confundat pentru ca am vorbit cu mai multa lume. Acum imi aduc aminte dar dupa cum ti-am si spus o sa incerc sa iau masina si sa trec pe la tine. Daca nu am dat nici un semn nu inseamna ca sunt neserios si poate doar am alte lucruri de facut. Masina cu jantele despre care vorbim este la sora mea care sta in Prelungirea Ghencea iar eu locuiesc in zona Vitan. Nu cred ca este un drum de 20 de minute sa ma duc sa iau masina si sa vin la tine la parcul Carol. Daca tu crezi ca eu sunt neserios acelasi lucru pot spune si eu despre tine avand in vedere ca daca vroiai sa facem schimbul puteai sa imi mai dai un mail si gaseam o cale de mijloc. In fine nu vreau sa intru in polemici. Sunt neserios si gata e ok asa ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ce diferenta mai vrei daca iti dau un set de jante de tabla pe 16 cu anvelope 205/55/16 de iarna in stare foarte buna?

(daca ne intelegem sunt dispus sa fac eu un drum de Bucuresti) (jantele eu le am pe E46, sunt echilibrate si fara probleme)

 

Scuze de raspunsul intarziat dar abia acum am vazut ca ai scris. Am deja jante de tabla nu prea mai am ce face cu altele.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Asa cum spune si titlul schimb 4 Jante BMW 17" Styling 68 M de pe fosta mea masina. Pentru cei ce nu stiu vin in doua dimensiuni, cele de pe fata sunt 7,5x17 si ET 41 iar cele de pe spate sunt 7,5x17 si ET47. Sunt "incaltate" cu cauciucuri Continental Sport Contact 3 in stare decenta adica mai merg lejer inca un an doi. Sunt intr-o stare foarte buna, nu sunt sudate sau strambe doar doua dintre ele prezinte cateva "julituri" pe buza dar nu ceva foarte rau.

 

Doresc sa le schimb cu jante originale BMW pe 16". Nu am in cap nici un model dar sa fie pentru E46 si sa aibe neaparat cauciucuri cat mai bune.

 

 

Salut

 

te intereseaza style 134? Cauciucuri iarna Dunlop UltraGrip8 DOT 2011 si arata ca noi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.