Jump to content

Alternativa Navigatie Mare sau NU ?


Recommended Posts

Playerul l-am luat de pe siteul lor. erisin.com

 

Pe mine m-a costat navigatia + transport la usa 1330 lei. Camera pt marsarier mai costa aprox 100 lei, rama pt relocare 350 lei, cablurile (2 x prelungitoare USB + cablu pt AUX ~ 30 lei) .

 

dar de unde ti-a venit? din hong kong? ca am intrat pe site-ul lor si am vaz ca navigatia ar costa 350 dolari si transportul inca vreo 45..... si rama pt relocare cam scumpa....nu se poate face un compromis?

Link to comment
Share on other sites

Da-le mail la support@erisin.com si iti fac ei un pret mai bun cu tot cu transport.

Spune-le sa iti trimita prin Parcel Force. Prin acest serviciu primesti coletul la usa si au toate taxele incluse, nu iti mai bati capul cu TVA sau taxe vamale.

 

Cu rama pt relocare, te poti descurca si fara ea. Poti sa lipesti panoul cu banda dublu adeziva daca nu te deranjeaza...

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie desfacut mare chestie. E un simplu cablu care trebuie tras din portbagaj pana in fata.

Se trage usor prin praguri. Trebuie sa desfaci pragurile (au 3 cleme) si sa dai jos torpedoul si o mocheta din portbagaj cat sa bagi o mufa. Chestie de max 20 min cu totul.

 

Uita-te pe pagina anterioara.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Probabil modelul mai vechi de la Eonon era sub cel de la Erisin, insa D5150 de la Eonon care este acum pe piata, e cu mult peste Erisin si din punct de vedere al stabilitatii eu zic ca e mai bun si decat Dynavin...saptamana viitoare luni sau marti imi ajunge coletul si va fac un review atunci. Si e si putin mai ieftin decat Erisin, are o interfata mult mai placuta, nu se blocheaza, e mai ergonomic si mai rapid, iar calitatea sunetului e peste toate. Eonon au inceput sa fie ca Dynavin si au facut upgrade la fiecare lot de produse. Eu am cumparat ultimul lot si sincer chiar cred ca e o afacere buna. Are un prieten acelasi model cumparat acum vreo luna si se comporta foarte bine, deci aveti incredere... am vrut sa cumpar si eu tot Erisin, dar am cautat mai bine si sincer ma incanta Eonon mai mult. M-a costat 1200 ron toata afacerea. Si Erisin e foarte bun, dar ma dezamageste interfata si cand schimbi intre moduri(are lag si e aiurea)
Link to comment
Share on other sites

Da-le mail la support@erisin.com si iti fac ei un pret mai bun cu tot cu transport.

Spune-le sa iti trimita prin Parcel Force. Prin acest serviciu primesti coletul la usa si au toate taxele incluse, nu iti mai bati capul cu TVA sau taxe vamale.

 

Cu rama pt relocare, te poti descurca si fara ea. Poti sa lipesti panoul cu banda dublu adeziva daca nu te deranjeaza...

le-am dat un mail si mi-au recomandat asta http://www.erisin.com/erisin-es1146b-7-hd-autoradio-car-stereo-bmw-3-e46-m3_p429.html sau asta

http://www.erisin.com/erisin-es1146b1-bmw3-e46-7-hd-touchscreen-car-sat-nav_p452.html si sincer nici nu stiu care e diferenta intre ele? in mail m-au intrebat care marime mi se potriveste masinii mele... dar din ce vad la specificatii, intre ele nu sunt diferente de marime.

Edited by stegar pe viata
Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Am gasit doua modele care imi plac mai mult si stiu sigur ca sunt pt E39,

voi ce pareri aveti? care credeti ca este mai bun ca si performanta nu neaparat look.

 

 

Erisin: - http://www.erisin.com/erisin-es1153b-7-bmw-5-x5-7-special-car-dvd-player_p447.html

 

 

 

Eonon: - http://www.eonon.com/Car-GPS/Specific-Car-GPS/BMW/D5124F.html

 

 

Multumesc Anticipat...

Link to comment
Share on other sites

SAL,

unde este modulul de tv in E39 sau unde ar putea fi ca la mine in portbagaj nu este dar am tv si functioneaza prind posturi si se vad bine dar nu gasesc acest modul de tv.

Va rog ajutatima !?!

 

Salut,

In portbagaj, in partea stanga sub modulul de navigatie (daca ai navigatie). Este o cutie dreptunghiulara argintie ca cea din imagine: post-30822-0-12912700-1386425541_thumb.jpg

 

Ce problema ai la el?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.