Jump to content

bataie BMW E46


Recommended Posts

fratilor, are cineva vreo idee (mecanicii nu i-au dat de capat):

 

se aude un tacanit pe fata stanga in momentul in care lucreaza telescopul ceva mai mult (o denivelare mai mare); la denivelari mici nu se aude

este un zgomot ciudat, nu o bataie, ci un tacanit

 

 

anyway, basculele le-am schimbat si pivoti au fost verificati; bielete verificate

in principiu nu este de la bucse

 

pe tester telescopul fata stanga a iesit 25% iar dreapta 40%;

 

sa fie de la telescop ?

 

oricum se mai aude cateodata cand se vireaza rotile si se trece peste ceva denivelare; la cutie cica exista o mica uzura ....

Link to comment
Share on other sites

fratilor, are cineva vreo idee (mecanicii nu i-au dat de capat):

 

se aude un tacanit pe fata stanga in momentul in care lucreaza telescopul ceva mai mult (o denivelare mai mare); la denivelari mici nu se aude

este un zgomot ciudat, nu o bataie, ci un tacanit

anyway, basculele le-am schimbat si pivoti au fost verificati; bielete verificate

in principiu nu este de la bucse

 

pe tester telescopul fata stanga a iesit 25% iar dreapta 40%;

 

sa fie de la telescop ?

 

oricum se mai aude cateodata cand se vireaza rotile si se trece peste ceva denivelare; la cutie cica exista o mica uzura ....

199616[/snapback]

 

Daca zici ca nu e bataie, ci tacanit:scratchchin: e ciudat, ma gandeam ca ar putea di flansa de sus din oala

ce inseamna 25% si 40% ? randament ramas al amortizorului ? pai daca mai ai 25% randament la ala pe stanga, cred ca ai descoperit si singur motivul. Si daca nu din cauza asta se aude tacanitu, tot trebuie schimbat pentru ca e praf

Link to comment
Share on other sites

Daca zici ca nu e bataie, ci tacanit:scratchchin: e ciudat, ma gandeam ca ar putea di flansa de sus din oala

ce inseamna 25% si 40% ? randament ramas al amortizorului ? pai daca mai ai 25% randament la ala pe stanga, cred ca ai descoperit si singur motivul. Si daca nu din cauza asta se aude tacanitu, tot trebuie schimbat pentru ca e praf

199666[/snapback]

 

da, 25% este randamentul, intra in categoria insuficient ... (conform testerului)

telescoapele oricum le-am comandat, dar ma cam indoiesc ca doar asta este ...

ms oricum

Link to comment
Share on other sites

am schimbat telescoapele ....

aceasi problema ....

 

de asemenea mi-a rectificat capatul de bara de la directie si de asemenea bucsa prin care capatul de bara de fixa in caseta ..... (aveau ceva uzura)

 

bataia s-a diminuat dar nu a incetat cu totul ....

 

mai aveti ceva idei ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.