Jump to content

Imi da afara uleiul pe joja


Recommended Posts

Si eu am avut in trecut aceeasi problema la E46 si a fost filtrul epurator.

 

Am vorbit cu un " mecanic" si primul lucru mi.a spus ca sunt segmentii si ca trebuiesc schimbati.Nu cred ca a stiut de filtru epurator sau ca masina are asa ceva. Astept sa se deschida magazinele pentru a schimba acel filtru epurator. Mersii!

Edited by victorxx
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu un " mecanic" si primul lucru mi.a spus ca sunt segmentii si ca trebuiesc schimbati.Nu cred ca a stiut de filtru epurator sau ca masina are asa ceva. Astept sa se deschida magazinele pentru a schimba acel filtru epurator. Mersii!

mecanicul pescar amator ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

e posibil ca tu sa ai pahar decantor la epurator si nu cartus de pasla. se poate demonta verifica spala daca este infundat cu ceva. daca nu il inlocuiesti si este doar vorba de spalat sa verifici si membrana sa nu fie sparta. filtrul epurator pe original este undeva peste 280 lei cand am cumparat ultima data. paharul decantor sau cartusul de pasla sunt undeva la jumatate ca pret. toate vin pe original. da mi un pm cand stii de ce anume ai nevoie si iti pot face comanda Edited by florentincristea
Link to comment
Share on other sites

e posibil ca tu sa ai pahar decantor la epurator si nu cartus de pasla. se poate demonta verifica spala daca este infundat cu ceva. daca nu il inlocuiesti si este doar vorba de spalat sa verifici si membrana sa nu fie sparta. filtrul epurator pe original este undeva peste 280 lei cand am cumparat ultima data. paharul decantor sau cartusul de pasla sunt undeva la jumatate ca pret. toate vin pe original. da mi un pm cand stii de ce anume ai nevoie si iti pot face comanda

 

Acum doua zile am demontat tot sa ajung la filtru epurator. Aveam filtru de pasla aveam in el un fel de crema de pantofi. Nu cred ca a fost schimbat niciodata.Ieri am fost la bmw si am cumparat toate filtrele posibile si ulei de la ei 5w-30.Filtru epurator a fost 250 lei si e acela de plastic. Mai am cateva modificari si o pun pe picioare. Multumesc oricum!

Edited by victorxx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.