Jump to content

Probleme inchidere e60lci


smarius20

Recommended Posts

Salut!Am o problema la inchidere centralizata la un e60 lci din 2009 in sensul ca in seara asta dupa ce nu am mers cu masina aprox 12 ore nu am mai putut sa deschid masina din telecomanda,aceasta nu mai raspunde la nici o comanda.Am incercat si cu cealalta cheie si la fel.nu mai pot inchide masine din cheie.Mentionez ca din interior cu usile inchise cand apas pe butonul din bord de la inchidere actioneaza toate usile!! Care ar putea fi problema?!va multumesc mult !!!!
Link to comment
Share on other sites

Chiar acum am venit de la masina si nu merge sub nici o forma nici o telecomanda.am verificat toate sigurantele si cele don torpedo si cele din portbagaj si nu este nici una arsa. Inchiderea din masina merge f bine,se inchid/deschid toate usile,portbagajul merge de la buton.parca amandoua telecomenzi sunt de la alta masina!!!ce s-a putut intampla asa brusc????
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu la cine as putea sa apelez din baietii de pe forum din bucuresti care ar putea sa ma ajute!!!

Din ce am citi aseara pe forum cheile astea nu se mai reinitializeaza cum se facea la cele diamant!

Sigur voi reveni cu rezultatul,dar sper sa rezolv cat mai repede!!

Edited by smarius20
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu la cine as putea sa apelez din baietii de pe forum din bucuresti care ar putea sa ma ajute!!!

Din ce am citi aseara pe forum cheile astea nu se mai reinitializeaza cum se facea la cele diamant!

Sigur voi reveni cu rezultatul,dar sper sa rezolv cat mai repede!!

incearca si sa scoti borna de la baterie 5 min , face un reset la sisteme , poate e vreun sf si isi revine

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tocmai vin de la masina,am dat diversity antena jos am curatat-o cu spray de contacte,am pus-o la loc si nimic.am fost si am pus si alta baterie pe masina si tot nu merge !!nu stiu ce sa ii mai fac!!mentionez ca navigatia CIC,radio merge f bine!!!
Link to comment
Share on other sites

Antena sau modulul diversity antena cu part number 9193832?!

Modulul asta diversity antena nu merge dus la un electronist sa il verifice poate sa il si repare?!a incercat cineva?!ca el se prezinta f bine,nu are contacte oxidate,nu a intrat apa la el,si brusc nu a mai mers!!! Masina este din mai 2009 deci nu e chiar asa veche!!!

Edited by smarius20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.