Jump to content

al treilea 3 ER E90 320D


darius_x

Recommended Posts

ala e cel mai mare regret si al meu, ca nu am xenon si sincer imi lipseste doar pentru aspect...un retrofit complet ajunge pana la 1000 euro deci slabe sanse sa i pun...urmatorul pas e finala inox cu doua iesiri :D

nu e doar pentru aspect.diferentele sunt clare si ca luminozitate.

oricum masina arata super si asa.

pacat ca e greu si cu AE sa ii pui.ti-am zis..se demonteaza foarte greu sticla de far.nu stiu daca a aparut retofit morimoto pt E90

 

edit:de ce sa ii schimbi finala pentru tips?

cred ca e mult mai simplu sa cauti tips-ul care vrei.

eu am pus tips dublu la a mea fara saschimb evacurea.si pentru ca iesirile erau in linie, l-am modificat gen 330.

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/20140922_172024_zps03b89d46.jpg

http://i758.photobucket.com/albums/xx225/all3ex_wly/DSCN5985_zps2378ad44.jpg

Edited by Alex_wly
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

pacat ca nu exista in retofit sau lupe pentru farurile de E90.si angel eyes ar fi exact ce mai are nevoie, dar geamurile la farurile de e90 se desfac atat de greu caeste aproape imposibil.

 

Am vazut personal acum cateva saptamani poze cu lupe puse pe faruri de E90, cu tot cu angels eyes si aratau foarte bine, spre OEM look. Nu-mi amitesc insa pe ce farcebook, dar o sa caut si revin cu un update :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Am vazut personal acum cateva saptamani poze cu lupe puse pe faruri de E90, cu tot cu angels eyes si aratau foarte bine, spre OEM look. Nu-mi amitesc insa pe ce farcebook, dar o sa caut si revin cu un update :)

nu am zis ca nu se poate.dar este mult de munca.oricum...daca nu exista un retofir la xenon cat mai apropiat de OEM look nu merita.in schimb AE trebuie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

la 220 era acul de la consum instant pe 14% aprox, se vede si in clip...mie martorul airbag imi e aprins din cauza unei erori gen "circuit baterie declasnsare airbag intrerupt" care s a aprins din senin...nu stiu ce sa i fac.

 

 

Cred ca ai alta problema, nu borna de la baterie, sper sa nu am dreptate.

 

Cred ca iti este rupta plasa de pe sezutul scaunului pasager dreapta. Ca sa verifici acest lucru mergi cu masina cu cineva in dreapta, daca iti apare semnul de airbag plus centura este clara treaba.

 

Este o "scapare" la BMW.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ai alta problema, nu borna de la baterie, sper sa nu am dreptate.

 

Cred ca iti este rupta plasa de pe sezutul scaunului pasager dreapta. Ca sa verifici acest lucru mergi cu masina cu cineva in dreapta, daca iti apare semnul de airbag plus centura este clara treaba.

 

Este o "scapare" la BMW.

E de la baterie, asa am patit si eu.

Link to comment
Share on other sites

Bagaj si inca e 3 persoane si sigur o sa atinga.la mine cu 1.5 cm avea o f mica frecare.la tine cred ca e nevoie de roluit.ai suspensie sport?

 

 

daca se lasa mai jos cu 2 cm de atat imi freaca, dar pana aici nu!...roata opusa e in aer!

post-36167-0-63442300-1416065610_thumb.jpg

Edited by darius_x
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am profitat de ziua mea libera, desi nu e bine sa lucrezi duminica, si mi am montat interiorul de M,(ce a mai ramas, nuca, si tapiteria).

 

Nu am inceput prea bine deoarece am constat ca nu am chei...am cautat peste tot in oras sa gasesc un torx 45, m am apucat pe ora 13 si acum am intrat in casa, precizez ca m am cam chinuit. Bancheta spate rabatabile te omoara cand vine vorba sa o schimbi (daca nu stii care s pasii)..a trebuit sa mut si capsele pirotehnice de pe scaunele mele (interiorul nou a venit fara).

 

Dupa ce am pus borna la baterie si pus contactul am avut emotii ca raman iar martorii centura si airbag aprinsi, dar deocamdata am scapat.

 

Ramane sa mai montez fetele de usi si sa o duc la un electrician sa mi faca incalzirea in scaune si reglajul lombar functionale :thumbsup:

post-36167-0-65073400-1421595685_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.