Jump to content

autodeschidere portbagaj bmw e 46 sedan


virgils10

Recommended Posts

Foarte interesant,trebuie sa ma apuc si eu de treaba :),cred ca arcurile se pot demonta din majoritatea discurilor de ambreiaj iar daca nu, se pot confectiona la un atelier specializat,aici in Sibiu este o firma care produce cam orice tip de arc,de curand am comandat 12 arcuri la ei, le-am folosit la un aparat pentru sala de fitness,ca sa va faceti o idee,sunt ca cele din postul nr.36 si au costat 50 ron toate 12.
Link to comment
Share on other sites

Revin...sunt foarte retinut de locul de munca si din acea cauza nu prea am timp de calculator....discul de ambreiaj de pe care am luat arcurile habar nu am de la ce autovehicul provine...(l-am gasit intr-un loc cu fier vechi). Probabil am telescoapele mai bune pt ca au mai incercat cativa prieteni dar fara succes...concluzia e sa ai telescoapele in stare foarte buna ! Poate e si nororcul mei chior ca am gasit arcurile potrivite...la inceput ma gandeam sa le decalesc in foc pt ca imi dadeau impresia de fiind prea rigide...dar a mers fara :)
Link to comment
Share on other sites

Fara amortizoare noi, nu o sa functioneze, la fel nici cu cele de la capota.Au forta mai mare de ejectare, dar sunt mai scurte.Pun niste poze mai jos.

 

Cineva pe aici cu un touring imi poate spune ce lungime au amortizoarele de la haion?

 

Mai puteti incerca arcuri pentru foarfece de vie.Eu am luat ceva sa incerc, dar pana cand nu i-au amortizoare noi nu ma pun la mesterit, ale mele is moarte rau.

 

 

@Butzy - Este sistemul hidraulic de pe e38, se poate adapta pe masina, dar costa.

Link to comment
Share on other sites

Fara amortizoare noi, nu o sa functioneze, la fel nici cu cele de la capota.Au forta mai mare de ejectare, dar sunt mai scurte.Pun niste poze mai jos.

 

Cineva pe aici cu un touring imi poate spune ce lungime au amortizoarele de la haion?

 

Mai puteti incerca arcuri pentru foarfece de vie.Eu am luat ceva sa incerc, dar pana cand nu i-au amortizoare noi nu ma pun la mesterit, ale mele is moarte rau.

 

 

@Butzy - Este sistemul hidraulic de pe e38, se poate adapta pe masina, dar costa.

 

 

http://www.imagebam.com/image/2bf525321381576

http://www.imagebam.com/image/4a446d321381578

Link to comment
Share on other sites

Felicitari!Se vede ca amortizoarele is noi/functionale.

 

Ai desurubat capul de sus de la telescop asa-i?

Cum?

La mine pare a fi lipit cu ceva vopsea neagra, vezi prima imagine din postul 65.Cum fac sa il desurubez?Tin de tija si invart de capat pur si simplu?

Edited by Alynex
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.