Jump to content

polish


bobi11

Recommended Posts

Eu m-am programat la Expert Detailing pentru un pachet complet (int+ext+motor). Sunt programat in locatia din Grivita! Va rog sa-mi spuneti un feedback daca a mai fost cineva acolo! E OK?

 

Nu am vrut sa merg la polish-uri din astea de garaj/spatele blocului... Mi-e frica de rezultat si vreau sa iasa PERFECT. Am si masina neagra...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De multe ori astea de "garaj" pot sa iti ofere rezultate mai bune. Adica au un volum mai mic si implicit mai multa atentie la toate detaliile. Asta nu inseamna ca cei de la Expert Detailing nu fac treaba buna. Eu unul nu am fost insa parca am citit ceva review-uri pe forum nu foarte grozave.

 

Asteptam niste poze (before and after).

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Intradevar,polish sucks :lol: Ete ce a facut nenea asta americanu cu ea :) Plina de zgarieturi si holograme.

 

L.E. As fi curios sa vad cati din meseriasi care se lauda cu un polish profi reusesc asa ceva.

 

Capota aia de broscuta, sau ce o fi, are holograme destul de vizibile, iar portiera aia dupa mine pare a fi vopsea speciala (gen crom doar ca aplicata cu un pistol special si f scumpa).

Deci nu reprezinta un exemplu stralucit de polish.

In alta ordine de idei desi intru detul de rar pe aici observ ca lumea nu cunoaste functia " search ", aveti o manie sa deschideti topicuri in care discutati si rediscutati aceleasi subiecte "fumate". Pentru conditiile si starea masinilor din RO un detailing adevarat dureaza cam 2 zile si contine printre altele 3-4 spalari, masurarea grosimii vopselei, evaluarea starii generale si stabiliea unui plan de intretinere, argila, polish (poate fi cu diferite granulatii si diferite suporturi sau poate fi un sistem simplu ca la Sistem One), sealant, ceara, etc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Intradevar,polish sucks :lol: Ete ce a facut nenea asta americanu cu ea :) Plina de zgarieturi si holograme.

 

L.E. As fi curios sa vad cati din meseriasi care se lauda cu un polish profi reusesc asa ceva.

 

Capota aia de broscuta, sau ce o fi, are holograme destul de vizibile, iar portiera aia dupa mine pare a fi vopsea speciala (gen crom doar ca aplicata cu un pistol special si f scumpa).

Deci nu reprezinta un exemplu stralucit de polish.

In alta ordine de idei desi intru detul de rar pe aici observ ca lumea nu cunoaste functia " search ", aveti o manie sa deschideti topicuri in care discutati si rediscutati aceleasi subiecte "fumate". Pentru conditiile si starea masinilor din RO un detailing adevarat dureaza cam 2 zile si contine printre altele 3-4 spalari, masurarea grosimii vopselei, evaluarea starii generale si stabiliea unui plan de intretinere, argila, polish (poate fi cu diferite granulatii si diferite suporturi sau poate fi un sistem simplu ca la Sistem One), sealant, ceara, etc.

pai si cine face asa ceva la noi?

Edited by alex_bmw e90_wly
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Intradevar,polish sucks :lol: Ete ce a facut nenea asta americanu cu ea :) Plina de zgarieturi si holograme.

 

L.E. As fi curios sa vad cati din meseriasi care se lauda cu un polish profi reusesc asa ceva.

 

Capota aia de broscuta, sau ce o fi, are holograme destul de vizibile, iar portiera aia dupa mine pare a fi vopsea speciala (gen crom doar ca aplicata cu un pistol special si f scumpa).

Deci nu reprezinta un exemplu stralucit de polish.

In alta ordine de idei desi intru detul de rar pe aici observ ca lumea nu cunoaste functia " search ", aveti o manie sa deschideti topicuri in care discutati si rediscutati aceleasi subiecte "fumate". Pentru conditiile si starea masinilor din RO un detailing adevarat dureaza cam 2 zile si contine printre altele 3-4 spalari, masurarea grosimii vopselei, evaluarea starii generale si stabiliea unui plan de intretinere, argila, polish (poate fi cu diferite granulatii si diferite suporturi sau poate fi un sistem simplu ca la Sistem One), sealant, ceara, etc.

pai si cine face asa ceva la noi?

 

 

Mr. Cap. undeva in Pipera. Nu garantez, dar am citit recent despre ei in Top Gear. Sunt scumpi - un pachet complet de servicii 500 euro.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Am fost eu in Grivita acum aproximativ un an, cu un BMW E36 negru care imediat dupa polishare arata excelent. Dupa prima spalare a aparut pe jumatate din capota portbagajului o urma care arata clar cum i-a scapat aparatul de polishat... Bineinteles ca era deja prea tarziu pentru a mai rezolva ceva. Ceea ce a fost urat din partea celui care a polishat masina este ca in loc sa se chinuie sa scoata urma unde i-a scapat masina de polishat, a preferat sa astupe cu diverse alte solutii care sa ascunda urmele. Edited by Franco
Link to comment
Share on other sites

la serviciu se ofera garantie chiar si dupa spalare se poate venii cu masina si daca sunt probleme se remediaza ,probabil dupa ce s-a aplicat ceara de protectie nu s-a vazut urma respectiva ,este foarte adevarat ca se putea observa probabil la fata locului

Ne cerem scuze pentru acest incident ,si va asteptam in continuare

Link to comment
Share on other sites

AM UN E60,CARE DE NOU (ARE 2 ANI) NU A FOST NICIODATA POLISHAT SI AS VREA SA IL FAC.

CAT M-AR COSTA TOTUL,ESTE MAI BINE SA SI IL CERUITI DUPA?TINE MAI MULT???

MASINA NU PREA O FOLOSESC,SUNT MULT PLECAT DE ACASA,STA PRIN GARAJ,AS VREA SA O SI PROTEJEZE CUMVA...

MERCI!

Link to comment
Share on other sites

la serviciu se ofera garantie chiar si dupa spalare se poate venii cu masina si daca sunt probleme se remediaza ,probabil dupa ce s-a aplicat ceara de protectie nu s-a vazut urma respectiva ,este foarte adevarat ca se putea observa probabil la fata locului

Ne cerem scuze pentru acest incident ,si va asteptam in continuare

Cand m-am intors cu masina, cel care lucra fusese dat afara. Oricum , s-a remediat in alta parte. Nu spun ca este vina ED, deoarece si acolo sunt oameni care lucreaza si care pot gresi, dar totusi la asemenea sume nu ar trebui sa existe greseli. O zi buna

Link to comment
Share on other sites

AM UN E60,CARE DE NOU (ARE 2 ANI) NU A FOST NICIODATA POLISHAT SI AS VREA SA IL FAC.

CAT M-AR COSTA TOTUL,ESTE MAI BINE SA SI IL CERUITI DUPA?TINE MAI MULT???

MASINA NU PREA O FOLOSESC,SUNT MULT PLECAT DE ACASA,STA PRIN GARAJ,AS VREA SA O SI PROTEJEZE CUMVA...

MERCI!

Buna ziua

Un polish este bine sa il faceti cel putin la 1 an pentru improspatare si reconditionare a vopselei ,un polish intinereste cu pana la 2 ani caroseria masinii si o ceara de protectie, este bine sa o aplicati o data la 6 luni,cat despre pret, trebuie sa vedem mai intai masina,sa vedem exact cata nevoie are masina dvs de un polish.Informativ despre preturi intrati pe site -ul nostru la sectiunea ''detailing auto '' in josul paginii aveti lista de pret pdf

Va asteptam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.