Jump to content

E46 Se incuie singura


swsws

Recommended Posts

Va salut pe toti membri acestui site!

Am un E46 din 2000 pe benzina motor de 1.9.

Am o problema mai ciudata cred eu cu masina.

Pe timpul iernii daca incuiam masina cu greu reuseam sa o mai deschid din butoanele de la cheie sau chiat din butonul din masina pentru inchidere/deschidere centralizata.

Acum mai nou s-a inversat problema eu o deschid din butoanele de pe cheie dar daca nu trag repede de manerul usii ca sa o deschid ea se incuie imediat singura "ca in filmele cu prosti iar eu sunt rolul principal" .

Mentionez ca nu am alarma pe masina doar inchiderea centraliza a masinii.

Are cineva vreo solutie?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult ptr informatii!

 

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

 

sau e timida. va cunoasteti de mult timp? pare sa fie genul mai "inchisa" in ea.

Da, este cam timida! O am cam de 6 luni

 

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Asa face modulul confort, cate odata merge cate odata nu merge.

Nu recomand sa te bazezi pe asta, eu as am patit si au trebuit ai mei sa mearga pe jos acasa, ca nu se mai deschidea masina.

Link to comment
Share on other sites

Acum vad ca si-a revenit masina si nu mai face probleme, eu cred ca este pe chefuri!!

 

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

 

Eu am avut probleme cu modulul confort. avea momente cand nu se deschidea nici din telecomanda, nici din buton. Se parea ca facea figuri mai des cand era foarte cald afara. Pana la urma a trebuit sa il schimb pentru ca din 20 de apasari de buton mergea doar o data.

Rezolva problema asta mica pana nu devine o problema mare...

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu aceasi problema la fostul E46, mi-a fortat cineva butucul si era blocat pe deschis, ori schimbi butucul ori dai fata de usa jos si dai butucul pe neutru sa nu fie nici spre deschis nici spre inchis, incearca asta prima oara este varianta cea mai ieftina si sigur asta este problema, si eu am incercat tot felu de chestii pana sa gasesc solutia asta, doar ca eu o aveam pe deschis si ma trezeam cu toate geamurile da-te jos, masina avea autolock activat, ea se inchidea, butucul o deschidea si tot felu de chestii de genul.

 

Incearca asa si o sa rezolvi problema ;)

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Deci ce anume trebuie sa schimb? Ce piesa mai exact trebuie sa cumpar? Se schimba usor, o pot schimba si eu?

 

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

ai rezolvat problema?

ceva de genu e si la mine, dau sa o deschid se aprin luminile da numi deschide usile,bag cheia in butuc si deschid numai usa mea.

daca ai schimbat modulele zine si noua cat teau ajuns

Cu respect !

Link to comment
Share on other sites

Salut, nu am avut timp sa ma ocup de masina dar cel tarziu luni merg sa iau de la cineva sa schimb acele module sa vad daca este din ele si daca de acolo este problema le cumpar si va anunt cat au costat si daca am rezolvat-o. O zi buna,

 

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

 

Multumesc pentru indicatii XXL.

 

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Azi s-a intamplat inevitabilu si nu a vrut sa se mai deschida masina si a trebuit sa ma urc in masina prin....portbagaj....foarte frumos....sa fi vazut expresia dupa fetele oamenilor!!!

 

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Exact aceleasi lucruri mi se intamplau mie, zi mersi ca ai bancheta rabatabila, la fel si eu ca altfel...incearca ce ti-am spus eu pentru ca sigur aia e...ti se intampla fix aceleasi lucruri.

 

Ca sa nu stai sa dai fata de usa degeaba jos baga cheia in butuc si spune-mi daca da in gol, daca da in gol e clar ;) apuca-te de treaba!

Link to comment
Share on other sites

Daaaaaaaa da in gooool.....mama ei de usa!!!!

 

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

 

Deci trebuie sa schimb acele module??? Numai ca azi m-am uitat in spatele tabloului de sigurante si nu vad nimic care sa se asemene cu am vazut ca au postat baietii pe aici ....sau nu m-am uitat eu unde trebuie?

 

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Da, acela e torpedoul.Deschizi usa, si in partea de sus ai 3 suruburi, unul in partea dreapta si unul in partea stanga in spatele acelei corzi/curele.Din cate imi aduc aminte astea is toate, tragi de el usor si o sa iasa.Apoi in spatele tabloului de sigurante, te apleci si vezi modulul alb.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.