Jump to content

Reparatie duble Vanos


Recommended Posts

Salut

Caut un mecanic care a mai realizat operatiunea cu succes.

Motor M52, dupa zgomot pare a fi Vanosul.

De specificat daca este disponibil si kitul Beysan SYS.

 

Masina este in Pitesti, de preferat aici sau in apropiere

Merci,

Edited by ag63kry
Link to comment
Share on other sites

Si eu reconditionez vanos-uri.

Salut.

Vad ca amandoi sunt Din Bucuresti si nu as vrea sa fac drumul degeaba.

Ma poate ajuta cineva sa verific cu INPA daca e Vanosul? La o scanare generala nu da nici o eroare, dar ma gandesc ca in modulul de test Vanos isi da cineva seama...

Zgomotul este rontaitul care incepe la secunda 7 in videoclipul de mai jos.

 

 

Merci,

Link to comment
Share on other sites

Daca zgomotul respectiv se aude din partea din fata, e clar ca e de la vanos.

 

Tacanitul de vanos se poate simti si la ralanti, fara sa turezi masina. Daca se aude ca un diesel, trebuie reconditionat vanos-ul. Un alt simptom destul de evident este lipsa de putere la turatii joase.

Salut.

Merci pentru raspuns. Lipsa puterii la turatii joase pare evidenta pentru un motor de 150 cai.

Cam cat dureaza operatiunea?

Daca sunt la 8 la Bucuresti, cresi ca se poate rezolva astfel incat sa fiu la schimbul 2 la Pitesti?

As putea fi diponibil in saptamana 18, incepand cu 28 Aprilie.

Aveti totul pe stoc in cazul in care e Vanosul? Motorul este un M52 dublu Vanos.

 

Multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Sculele speciale le am, insa piesele nu.

Eu fac in felul urmator. Prima data clientul imi achita piesele ca sa le pot comanda online.

Cand vin piesele facem lucrarea, insa, fiind o lucrare destul de importanta, nu o fac in graba.

Cu alte cuvinte, am nevoie de o zi intreaga.

Daca am masina la garaj la ora 9, garantez ca e gata pana la ora 17.

Lucrarile facute in graba sunt in general sortite unor probleme care pot aparea.

Avand in vedere ca va ofer garantie la lucrare imi rezerv dreptul de a nu lucra in conditii de urgenta sau intr-o durata mai scurta decat consider ca lucrarea o necesita.

Nu va pot ajuta in alte conditii decat acestea.

 

O zi cat mai buna!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

La noi piesele sunt tot timpul pe stoc si fara sa ne grabim toata lucrarea dureaza 4ore, stim tot ce trebuie facut, ( au mai fost masini din Constanta, Timisoara, Ploiesti ).

Folosim scule speciale si oferim garantie legala fiind un service autorizat RAR.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.