Jump to content

BMW 318I LCI/2010


ovy318i

Recommended Posts

Dupa ceva cautari prin tara,ma gandeam mai mult la o preluare de leasing pentru ca masinile au istoric service real si cateva contactari de dealari bmw din germania,care cum auzeau ca sunt din romania nu mai imi raspundeau sau imi raspundeau cu masina s-a vandut si masinile sunt in continuare pe sait,am gasit un dealar langa hamburg care a fost foarte amabil si asa am reusit si am cumparat aceasta masina,eu vroiam mai mult 320i dar nu a fost sa fie. Masina are urmatoarele dotari,trapa,bixenon,senzor ploaie/lumini/presiune roti/pdc fata-spate/sistem audio hifi cu aux/usb/bluetooth/navigatie/tempomat/pachet lumini cu un rulaj de 80k .

post-4986-0-69285700-1397141819_thumb.jpg

post-4986-0-66077300-1397141828_thumb.jpg

post-4986-0-38807200-1397141856_thumb.jpg

post-4986-0-03801900-1397141864_thumb.jpg

post-4986-0-77787700-1397141879_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sa te poarte multi km fara probleme si sa te bucuri de ea, arata bine. Mie mi-a atras atentia roscata din poze....parca nici un model nu mai ajunge sa fie cea fost e46 la vremea sa.

 

fiecare are farmecul ei,cei drept in ultimul timp se pot confunda usor marcile si modelele de masini,mie unu mi-a ramas in suflet primul bmw un e21 din 79,la care piesele erau mult mai fiabile si bordul orientat catre sofer facea toti banii.

 

Frumoasa..ca noua. Cutie manuala?

 

mersi,da e manuala,la motorul asta nici nu cred ca se preteaza automata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Frumoasa masina si la km aia e ca noua :D

 

Legat de alarma, iti recomand Viper cu pager si senzori perimetru + interior (miscare, geam spart, etc).

 

multumesc

cred ca o sa merg pe o alarma can,nu vreau sa demontez prea mult ,dar nu stiu care se potriveste la magistrala masinii,3901-3902 sau 3903,daca stie cineva astept mesaj.

Link to comment
Share on other sites

am schimbat anvelopele runflat cu unele dunlop sport maxx rt 225/50/16 sunt curios cum o sa se comporte masina,placutele frana spate care in bord aratau ca mai merg 38 k dar erau aproape de senzor,am resetat valoarea la placutele si imi arata perioada de schimb 100 k,ceea ce mi se pare foarte mult si pentru mine care conduc destul de normal si am incercat sa schimb bujiile si dupa ce am desfacut tot nu imi intra nici o tubulara,imi trebue alt tip de cheie.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
intre timp mi-am montat perdeluta electrica spate,perdelute geamuri laterale,aparatori noroi si alarma viper,se aude foarte incet alarma,am montato sub aparatoarea de la roata cum era cea originala dar cred ca o sa-i schimb locul dar e foarte sensibila si la soc si senzorul de perimetru isi face treaba.

post-4986-0-09111900-1400605122_thumb.jpg

post-4986-0-15745100-1400605128_thumb.jpg

post-4986-0-23449300-1400605144_thumb.jpg

post-4986-0-44176900-1400605157_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoase perdelutele !

multumesc,pentru bebe le-am pus.

 

Ce model de alarma ai montat?

viper 3901v,iam montat senzorul de perimetru sunt multumit in afara de faptul ca sirena nu se prea aude de sub aripa,senzorul de soc isi face treaba si cel de perimetru mai am de montat senzorul de inclinare,daca vrei ceva informatii sa te ajut cu montajul sa-mi spui.

Link to comment
Share on other sites

Exact la acel model m-am gandit si eu. EU ma gandesc sa achizitionez toti senzorii care se pot pune. Cand ma hotarasc o iau de la Falcon care sunt distribuitori oficiali din cate am inteles si au sediu si in Cluj, iar daca iau de la ei am instalare gratuita :D

 

Tu ai montat-o singur? Cat te-a costat si de unde ai luat-o?

Link to comment
Share on other sites

Exact la acel model m-am gandit si eu. EU ma gandesc sa achizitionez toti senzorii care se pot pune. Cand ma hotarasc o iau de la Falcon care sunt distribuitori oficiali din cate am inteles si au sediu si in Cluj, iar daca iau de la ei am instalare gratuita :D

 

Tu ai montat-o singur? Cat te-a costat si de unde ai luat-o?

 

de la audio sound parca asa se cheama am dat 877 lei pe alarma,senzor de perimetru si senzor de inclinare.

la Falcon nu e montaj gratuit numai pentru senzori de perimetru era 130 lei parca.

Da am montato singur.

Edited by ovy318i
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Au site sa ma uit si eu? :D

 

Hmm..sincer nu am fost sa intreb la Falcon dar asa imi zicea un prieten. Mai studiez pana ma hotarasc 100%.

 

A fost greu montajul?

au sait http://www.soundcar.ro/alarme-auto/viper,mi-au scris softul pentru masina,eu am montat alarma in porbagaj alimentarea e simpla pentru ca bateria e acolo,firele de la CAN le-am luat de la modulul PDC,sirena se monteaza sub carenajul de la roata stanga spate si modulul de perimetru pe plafon unde e lampa de lumini spate,tragi un cablu cu 4 fire din portbagaj pe stalp si il duci in mijlocul plafonului.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.