Jump to content

Victorie BMW M4 la debutul in Campionatul German de Turisme (DTM)


X X L

Recommended Posts

Prima cursa, prima victorie: noul BMW M4 DTM si-a inceput cariera cu un rezultat de vis la Hockenheim (Germania).

 

Vezi detalii foto si video cu intreaga cursa la un click distanta !

 

http://www.bmwclubmagazine.com/cutenews/data/upimages/DTM_Marco_Wittmann_2014.jpg

 

[click pe foto pentru detalii]

astia schimba caroseria la fiecare an?

Link to comment
Share on other sites

cum-necum la prima aparitie in DTM, M4 a castigat cursa :pardon:

 

e adevarat ca urmata de 3 Audi si de alte 2 BMW M4 :D

pacat ca nu participa si opel si mercedes.....era mai interesant in trecut cand era bataie mare... acum parca se impute treaba si in dtm cam ca in orce sport cu motor...

Link to comment
Share on other sites

scuze, dar Mercedes este in DTM :blink:

 

la Hockenheim a plecat din pozitia 5 la start... iar Audi "decat" din poleposition :smoke:

de ce stiam ca nu mai participa???? dont know... oricum.... era muuuult mai spectaculos inainte dtm -u... acu parca nu ma mai atrage

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca nu te mai uiti de ceva vreme... acum a devenit mai fain ca inainte, cu rasturnari foarte rapide de situatii, parerea mea !

ma uitam pe vremea cand era e92 la putere... am fost dezamagit de ideea DTM ului care a devenit... putina atingere si se facea praf masina... safetycar se oprea tot.. si dupa o mie de ani se relua cursa... o sa reincep sa vad cum sta treaba... si tot nu am inteles de ce au bagat m4....si nu au ramas pe m3....sau sa bage m3-u asta nou

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.