Jump to content

Sfat / estimare costuri reparatie


Recommended Posts

Va salut.

 

Am gasit la vanzare o masina lovita si m-ar tenta sa o cumpar si sa o repar. E un seria 318d Touring din 2008 lovit in partea din stanga fata. Am rugamintea ca cei care se pricep la astfel de estimari sa imi spuna cam la ce costuri ma uit. Sunt de acord si cu piese din dezmembrari. E lovit si stalpul de la parbriz. Se poate indrepta? Si daca da cu ce costuri? Va afecta siguranta masinii pe viitor? Motorul e in regula, doar directia e afectata. Airbagurile nu sunt sarite. Atasez poze.

Va raman recunoscator si multumesc pentru sfaturi.

post-22485-0-87304600-1400496506_thumb.jpg

post-22485-0-07433500-1400496514_thumb.jpg

post-22485-0-15776900-1400496521_thumb.jpg

post-22485-0-45230000-1400496528_thumb.jpg

Edited by tomboy
Link to comment
Share on other sites

mie imi pare ca a luat lovitura in roata, ceea ce implica punte fata, brate, amortizor, bieleta si cap de bara, posibil rulment si fuzeta, asta pe langa bara, trager, far, aripa

si mai e probabilitatea sa nu fi scapat nici caseta de directie

 

o lovitura asemanatoare a luat si un prieten la un e60 dar fara fata, doar in lateral, a intrat una cu 80 in roata si aripa doar, de i-a rupt amortizorul si i-au sarit lateralul si cortina

bara, farul, tragerul si capota au fost intacte

a schimbat doar puntea, brate, amortizor, cap de bara si bieleta, si aripa, rulmentul si fuzeta au fost bune si a facut ceva tinichigerie pe dedesubt pe la panoul lateral

a cumparat din dezmembrari puntea si aripa, articulatiile si amortizorul le-a pus noi pe lemforder / sachs

 

scorul 2000 EUROI

 

asa ca gandestte bine inainte sa o cumperi, du-te s-o vezi si fa-ti o lista cu ce trebuie schimbat si fa-ti niste calcule, vezi la ce preturi gasesti piesele

si trebuie sa faci niste masuratori sa vezi daca trebuie tras lonjeronul

 

parea mea e ca se duce spre 4000 facuta bine sa o tii pentru tine, si sa iasa geometria cum trebuie dar fara caseta de directie (daca e buna)

Edited by razzzzvan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.