Jump to content

E46 320d


Vlad320

Recommended Posts

Am cumparat si doua aripi din dezmembrari pe culoare, din pacate curierul a zgariat si indoit putin una si trebuie revopsita, iar cealalta este lovita in doua puncte. Asa ca am zis ca mai bine cumpar doua aripi noi si am numai de vopsit. Ce producator sa aleg, Van Wezel sau Klokkerholm? As merge pe Van Wezel pentru ca sunt produse in Germania.
Link to comment
Share on other sites

Mai aseaza bara fata la imbinari, arata super in rest.

Bara a fost pusa provizoriu cand am facut poza. Am incercat dupa sa o reglez si sa reglez si farurile... A iesit un pic mai bine, doar ca parca nu se aseaza perfect, dar eu sunt multumit, avand in vedere cum a fost inainte:D. O sa mai incerc azi sa o reglez. In rest mai am de pus bandourile, pragurile, si alte plastice. O sa revin cu poze dupa ce este gata.

In rest am dat cu gravura interiorul la aripi fata/spate si pragurile. Sper sa protejeze un pic :D

Edited by Vlad320
Link to comment
Share on other sites

Mersi, si mie imi place cum a iesit :D

Nu stiu ce sa zic cu lasatul mai jos, ma tem sa nu agat cu ea. Iar jantele, chiar nu stiu, posibil o sa caut ceva cu buza :D

Semnalele imi plac astea portocalii :)

Sau cum zice Andrei, dar nu mai mari de 17. Style 68 daca as gasi la schimb cu ale mele si diferenta. Sau le vand pe ale mele si sa cumpar altele.

Cam la ce pret ar merge style 44 si cam ce pret au style 68? Asa aproximativ...

Edited by Vlad320
Link to comment
Share on other sites

http://s10.postimg.org/5sp9i5t5l/IMAG0225.jpg

http://s11.postimg.org/qcy071xqb/IMG_8937.jpg

 

 

 

daca tot te gandesti sa schimbi stopurile poate te gandesti asa cu stopuri de fl. desi sincer eu m-as gandi si sa o las asa la stopuri, are un aer 100% oem, clasic, "curat",cu semnalele galbene.

 

ce ar mai merge e poate un tips la evacuare...

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Imi plac stopurile de FL, sunt frumoase. Dar nu imi place ca pe NFL nu se aprinde pozitia si pe alea de pe portbagaj. Referitor la semnale cred ca o sa ramana cele portocalii(aici ii chestie de gusturi). Iar jantele chiar nu stiu ce sa fac, imi sunt dragi style 44. O sa vad, ma mai gandesc. Daca mai aveti careva idei de ce as mai putea face, nu ezitati :)
Link to comment
Share on other sites

Salut Cosmin, nu este al meu. Este al unui prieten din Garceiu, acolo am fost de am lucrat la masina. Noroc ca are 3 E46 la dezmembrat si am mai luat de pe ele una alta, mai trebuie sa fac din 3 webasto-uri unul bun :D si vad ce mai gasesc pe ele :). Edited by Vlad320
Link to comment
Share on other sites

Un sfat. Ma apuc azi sa vopsesc grilele negre si ma bate gandul sa fac si oglinda de la faza lunga si palaria de la lupe cu spray negru. Este ceva risc, vopseaua fiind normala(nu rezistenta la temperaturi). Ceva sfaturi cu privire la cele mentionate. Mersi!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.