Jump to content

am probleme cu clima


lil_gEnu

Recommended Posts

credeam ca forumul asta are rolul de a ajuta detinatorii de bmw cu sfaturi si lamuriri nu sa ne trimita la service. nu mi trebuie bilet de voie. daca unii/altii n au indeajuns de multa rabdare si bunavointa sa ajute mai bn sa se abtina nu sa inkida topicul. si nu, nu sunt grabit

 

ca sa revenim la problema si cnv e dispus sa si dea o parere///ventilatia merge insa nu imi baga aer nici rece nici cald clima

Edited by lil_gEnu
Link to comment
Share on other sites

credeam ca forumul asta are rolul de a ajuta detinatorii de bmw cu sfaturi si lamuriri nu sa ne trimita la service. nu mi trebuie bilet de voie. daca unii/altii n au indeajuns de multa rabdare si bunavointa sa ajute mai bn sa se abtina nu sa inkida topicul. si nu, nu sunt grabit

 

ca sa revenim la problema si cnv e dispus sa si dea o parere///ventilatia merge insa nu imi baga aer nici rece nici cald clima

 

 

te-a trimis forumul la service? :lol2:

sunt curios caum a facut forumul magia asta

Link to comment
Share on other sites

Salut legat de problema ta parerea mea ca daca ventilatorul functioneaza atunci a ramas blocat sistemul ce inchide si deschide aerul catre habitaclu daca este asa atunc trebuie verificata consola centrala pentru eventuale defecte.... si nu-ti mai bate capul cu nimeni ca nu toti acceseaza forumul pentru a ajuta pe ceilalti......... Edited by adyroot
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

aer baga dar doar la temperatura de afara.parca n as avea clima ci doar ventilatie

 

ai doua variante ca nu mai inteleg nimic din topicul asta

 

daca nu baga flux de aer ai ventilatorul stricat

daca baga aer dar nu e rece, adica nu merge AC-ul, atunci ai o problema la instalatia de AC, cel mai probabil nu ai freon

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

aer baga dar doar la temperatura de afara.parca n as avea clima ci doar ventilatie

 

Salut !

 

E greu de diagnosticat un defect dupa cateva informatii..

 

Daca nu baga cald, dar totusi ventilatia merge, atunci poti avea o problema cu termostatul.

 

Daca nu face frig, atunci evident ai o problema cu AC-ul, care e mai complexa in sensul ca pot fi mai multe posibile defecte pe AC. Daca la drum intins face frig iar in oras nu, atunci e o problema la ventilatorul auxiliar (motoras defect, rezistoare defecte). Daca nu baga frig deloc, poate fi compresor defect, lipsa gaz, termocupla defecta, etc.

 

Trebuie vazuta de cineva care are habar.

 

Sper ca am fost de folos.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.