Jump to content

Jante usoare pe 18" ?


CautRezolvari

Recommended Posts

Style 32 18"/65/37/;

BBS LM/RS2;

VMR V710s/VB3;

Volk Rays;

Sunt multe, bani sa fie.

 

Multumesc de sugestii !

 

BBS LM personal nu prea imi plac.

Style 32 intradevar dau binisor dau cu ET-ul de E39 nu cu cel de E46.Nu stiu ce greutate au acestea si in ce format de J le pot gasi cu ET-ul de seria 5.

VMR V710s dau mai bine pe E90 ,VMR VB3 dau foarte bine pe E46 coupe dar nu stiu greutatea lor pe 18" si cat de bune sunt acestea de la VMR...Daca aveti pareri despre astept.

Volk Rays nu imi plac cum dau pe E46 sunt mai mult pentru Nissan

 

TSW "Bathurst" - usoare (8x17 = 8,14kg.), frumoase, concave, forjate si model 2015.

 

http://www.tsw.com/alloy_wheels_bathurst.php

 

Nu stiu nimic despre TSW. In varianta 18" cu 8,5J si 9,5J au aprox 11kg ceea ce este cam mult daca ar fi forjate,de aceea cred ca nu sunt forjate,iar designul acela cu spitele care ies in afara la terminatii si nu se imbina in buza arata ca un cacat,parca nu este de acolo,parca este lasata neterminata.Am mai vazut modelul asta aproximativ si la Z-Performance si la fel mi s-au parut.

Sper ca nu sunt de aceeasi calitate cu Z-Performance,personal le-am vazut(Z-Performance) si mi s-au parut ceva de genul "cioara vopsita",adica in unele locuri erau atinse foarte usor si deja culoarea dupa ele se luase si vorbesc de cele expuse nu cele de pe masini...

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

In doi ani iti cumperi si tu jante...cred ca e facut la misto topicul...tot 2000 de euro ai alocati pt jante? :)))

 

Nu fabulez baieti,doar ca momentan mai sunt si alte modificari de facut la masina iar momentul jantelor inca mai pot sa il aman pentru ca prefer sa termin motorul si sa las detaliile de design la sfarsit. Stiu ca asa am inceput topicul dar momentan parca iubesc mai mult turbina marita,kitul ambreiaj Sachs Performance Xtrem2 (800Nm),injectoarele 535d...Sincer nici nu am gasit inca o pereche de jante care sa imi arda calcaiele si sa nu mai am rabdare in afara de cele CSL OEM care sunt pe 19".

Nu va pacaleste "Cautrezolvari" asta,veti vedea si masina terminata si cu jante noi si cu un extraordinat timp pe 400m pentru un E46 330cd.

Edited by CautRezolvari
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Un om care are bani cumpara jante in maxim 1 saptamana cat de nehotrat ar fi, nu intr-un an. Am impresia ca visezi la "cai verzi pe pereti".

 

Ai si tu dreptatea ta,visez la cai dar mai mult la roata decat pe pereti.Acest thread a fost deschis pentru a ma hotara ce jante ar arata mai bine pe E46 coupe dar din moment ce nimic nu mi se pare ca ar arata foarte bine pe modelul meu sa fie si usoare si de o calitate mai buna care sa se incadreze in 2000 euro sunt nehotarat si nu am nici un motiv sa ma grabesc.

Esti asa nerabdator sa imi vezi achizitiile? Momentan am jante M-pachet pe 18" din acest motiv nu sunt grabit pentru ca as dori ceva care sa dea mai bine decat acestea.Nu am jante pe 16 si sunt disperat sa iau ceva pe 18" care ar da mai bine aproape orice...

 

pentru ce ai nevoie de asa ceva ? mergi cu masina la competitii ?

 

Din acelasi motiv pentru care fiecare om are viciile si hobby-urile lui.Sper totusi ca va fi o senzatie deosebita la cuplu 800Nm.

 

Asta zic si eu.mai ales ca fabuleaza cu 2000 de euro.daca ai 2000 in 3 zile ai ce model de jante vrei.

 

Imi plac BBS RS-GT 8,5J si9,5J cele modulare,iti dau inca 2 saptamani peste alea 3 zile de care spuneai si bineinteles o cinste cum iti este bine tie daca mi le aduci.

Invata-ma si pe mine secretul tau de poti avea orice jante cu 2000 in 3 zile !

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Hai ma...esti plictisitor si faci prea mult pe interesantul

 

Cu ce fac pe interesantul ca cer pareri in legatura cu niste jante? Nu stiu de ce vorbesti ca si cum nu isi poate cumpara nimeni o pereche de jante.Nu vreau sa intru in contradictii cu nimeni si mai ales cu tine.Daca nu poti sa te raportezi la titlul threadului alte discutii nu isi au rostul.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Imi plac BBS RS-GT 8,5J si9,5J cele modulare,iti dau inca 2 saptamani peste alea 3 zile de care spuneai si bineinteles o cinste cum iti este bine tie daca mi le aduci.

Invata-ma si pe mine secretul tau de poti avea orice jante cu 2000 in 3 zile !

 

Normal ca-ti plac, doar sunt dedicate BMW 3 SERIES COUPE 320CI 2004 insa BBS RS-GT nu o sa le iei niciodata noi cu 2000E.

 

Uite jantele tale pe un site din UK care trimite si in Romania dar si pretul e pe masura:

http://www.performancealloys.com/wheel-details.aspx?id=1088

 

Daca le vrei SH le iei in banii tai din state printr-o firma care se ocupa de cumparaturi din USA.

post-64281-0-92084600-1425290760_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Normal ca-ti plac, doar sunt dedicate BMW 3 SERIES COUPE 320CI 2004 insa BBS RS-GT nu o sa le iei niciodata noi cu 2000E.

 

Uite jantele tale pe un site din UK care trimite si in Romania dar si pretul e pe masura:

http://www.performancealloys.com/wheel-details.aspx?id=1088

 

Daca le vrei SH le iei in banii tai din state printr-o firma care se ocupa de cumparaturi din USA.

 

Stiu si eu ca nu le pot lua la 2000e,colegul nu stia,el isi poate lua orice jante cu 2000e si in 3 zile...Chiar si la mana a doua este greu sa gasesti in configuratia care o vreau.

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

Nu fabulez baieti,doar ca momentan mai sunt si alte modificari de facut la masina iar momentul jantelor inca mai pot sa il aman pentru ca prefer sa termin motorul si sa las detaliile de design la sfarsit. Stiu ca asa am inceput topicul dar momentan parca iubesc mai mult turbina marita,kitul ambreiaj Sachs Performance Xtrem2 (800Nm),injectoarele 535d...Sincer nici nu am gasit inca o pereche de jante care sa imi arda calcaiele si sa nu mai am rabdare in afara de cele CSL OEM care sunt pe 19".

Nu va pacaleste "Cautrezolvari" asta,veti vedea si masina terminata si cu jante noi si cu un extraordinat timp pe 400m pentru un E46 330cd.

 

Fa-i si tu un topic la "masina mea".. Prea multa vorba, strica.. Fa un topic, poze etc.

Link to comment
Share on other sites

nu 3 zile, dar nici un an...

adica, discutii despre jante putem aveam ani de zile...numai ca tu nu cred ca stii ce vrei.

ba usoare, ba sa "dea bine"....deja e plictistor ca toata lumea sa vina cu sugestii si tu gasesti la fiecare cate o scuza.

poate mai vrem si fapte nu vorbe.

Link to comment
Share on other sites

Nu fabulez baieti,doar ca momentan mai sunt si alte modificari de facut la masina iar momentul jantelor inca mai pot sa il aman pentru ca prefer sa termin motorul si sa las detaliile de design la sfarsit. Stiu ca asa am inceput topicul dar momentan parca iubesc mai mult turbina marita,kitul ambreiaj Sachs Performance Xtrem2 (800Nm),injectoarele 535d...Sincer nici nu am gasit inca o pereche de jante care sa imi arda calcaiele si sa nu mai am rabdare in afara de cele CSL OEM care sunt pe 19".

Nu va pacaleste "Cautrezolvari" asta,veti vedea si masina terminata si cu jante noi si cu un extraordinat timp pe 400m pentru un E46 330cd.

Jante CSL iti iei pana in 2000,dar daca adaugi si anvelopele+ transport mai trebuie sa mai pui 1000.Sh nu gasesti,te asigur eu,valabil si pt BBS GT.

Link to comment
Share on other sites

Jante CSL iti iei pana in 2000,dar daca adaugi si anvelopele+ transport mai trebuie sa mai pui 1000.Sh nu gasesti,te asigur eu,valabil si pt BBS GT.

 

CSL originale la 2000e?Vorbim doar de jante nu si de anvelope.Probabil or fi pe vre-un thread la vanzate p-afara dar eu momentan nu l-am gasit,oricum era doar un exemplu acel model pentru ca nu vreau pe 19".

 

Fa-i si tu un topic la "masina mea".. Prea multa vorba, strica.. Fa un topic, poze etc.

 

O sa fac cand va fi gata,am mai postat prin alte topicuri poze cu diferite upgrade-uri cand era despre subiect,suspensia D2 Racing,intercoolerul,evacuarea, interiorul M3,etc dar inca mai sunt cateva care le astept si abia pe urma va iesi la lumina.

 

nu 3 zile, dar nici un an...

adica, discutii despre jante putem aveam ani de zile...numai ca tu nu cred ca stii ce vrei.

ba usoare, ba sa "dea bine"....deja e plictistor ca toata lumea sa vina cu sugestii si tu gasesti la fiecare cate o scuza.

poate mai vrem si fapte nu vorbe.

 

D-asta am si deschis acest thread pentru ca NU STIU ce jante sa aleg.Ce o sa aleg acelea as vrea sa ramana,nu sunt genul care sa le schimb la 6 luni.Nu sunt scuze la ce modele se dau,va multumesc tuturor pentru sfaturi, dar multe modele le stiu foarte bine si mi-am format o idee ce ar da si ce nu bine doar ca nu am ramas momentan la un model.

Da,sunt pretentios vreau si usoare si sa "dea bine" si sa se incadreze in buget doar ca nu prea gasesc asa ceva.Daor tu se pare ca poti gasi orice.

 

asta cu greutatea e fix pix....acum nu zic sa pui jante de 15kg bucata, dar nici atata atentie, de parca iesi cu masina la liniute si 400m zi de zi.

ai un 3.0d si nu racheta.

 

E "fix pix " pentru unii,pentru altii este ceva mai mult,pentru ei s-au creat jantele forjate.

1kg in plus la janta(la roata care trage) = 30kg la masa totala

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salutari ! Ce parere aveti de jantele replica Made in Italy care tot circula pe OLX in toate diminesiunile si toate modelele inclusiv ultimele modele de La BMW M5, M6 etc ca m ar bate un gand pentru Style 739 R18 pe E90! Exista vreo persoana care a achizitionat astfel de jante ? Sunteti multumiti?! Multumesc!
Link to comment
Share on other sites

Salutari ! Ce parere aveti de jantele replica Made in Italy care tot circula pe OLX in toate diminesiunile si toate modelele inclusiv ultimele modele de La BMW M5, M6 etc ca m ar bate un gand pentru Style 739 R18 pe E90! Exista vreo persoana care a achizitionat astfel de jante ? Sunteti multumiti?! Multumesc!

Ce sunt made in italy subt fake? Intreb pt ca nu am idee, am vaz multe modele made in italy, made in republica ceha...etc

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ce sunt made in italy subt fake? Intreb pt ca nu am idee, am vaz multe modele made in italy, made in republica ceha...etc

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

nu neaparat

eu am style 162 originale.scrie pe elemade in italy

 

dar colegul se refera strict la replici.

daca sunt made in italy cred ca sunt ok si replici

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Salutari ! Ce parere aveti de jantele replica Made in Italy care tot circula pe OLX in toate diminesiunile si toate modelele inclusiv ultimele modele de La BMW M5, M6 etc ca m ar bate un gand pentru Style 739 R18 pe E90! Exista vreo persoana care a achizitionat astfel de jante ? Sunteti multumiti?! Multumesc!

 

Despre acest model ar fi vorba!

post-70951-0-02812400-1426712586_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.