Jump to content

Jante usoare pe 18" ?


CautRezolvari

Recommended Posts

pe 18 imi plac style 193 sau jantele mele (lol): http://s29.postimg.org/ulli356d3/11050740_1085645108129137_554872777681683038_n.jpg

pe 19 imi plac foarte mult CSL, style 95 sau orice jante concave cu putine spite gen Z-performance :D

Link to comment
Share on other sites

In sfarsit am vazut o masina cu model CSL dar pe 18"

Ce parere aveti?

 

Decat sa-ti iei CSL pe 18' ,mai bine ramai la alea originale mpack.Oricum,de la un buget de 2000 e pt jante,ai ajuns la 400.Dupa ce le "iei p'astea CSL pa 18" o sa incepi sa cauti cauciucuri cu ceva "carne".

Mai bine taceai din gura cu jantele,cai si cuplu si-ti faceai la masina doar ce-ti permiteai,si nu era nici o rusine.

Edited by adi v
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Decat sa-ti iei CSL pe 18' ,mai bine ramai la alea originale mpack.Oricum,de la un buget de 2000 e pt jante,ai ajuns la 400.Dupa ce le "iei p'astea CSL pa 18" o sa incepi sa cauti cauciucuri cu ceva "carne".

Mai bine taceai din gura cu jantele,cai si cuplu si-ti faceai la masina doar ce-ti permiteai,si nu era nici o rusine.

 

 

Vad ca esti din Bucuresti,te invit sa ne intalnim sa ne prezentam masinile daca tot vorbesti de parca m-ai cunoaste.

Imi place foarte mult modelul CSL dar nu vreau sa iau jante pe 19".Mi s-a parut ca arata bine acele jante pe masina aia chiar daca sunt replici.

Iti atasez cateva poze despre o parte din "rusinea mea".

Am spus ca nu vreau sa arat nimic pana nu este gata dar simt ca sunt luat in ras mai ales de celalat comentator.

Edited by CautRezolvari
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Vad ca esti din Bucuresti,te invit sa ne intalnim sa ne prezentam masinile daca tot vorbesti de parca m-ai cunoaste.

Imi place foarte mult modelul CSL dar nu vreau sa iau jante pe 19".Mi s-a parut ca arata bine acele jante pe masina aia chiar daca sunt replici.

Iti atasez cateva poze despre o parte din "rusinea mea".

Am spus ca nu vreau sa arat nimic pana nu este gata dar simt ca sunt luat in ras mai ales de celalat comentator.

 

Eu nu am facut referire la cum arata masina(se vede ca-i ingrijita) insa ce ai vrea sa se intample la un topic deschis acum aproape un an,in care tu deschizi discutia despre jante de 2000 euro,ba chiar sustii ideea in acest timp,si apoi renunti la idee si "schimbi" cu jante replici sh de 3-400 euro.Nu ma intelege gresit,nu-ti comand eu pe banii tai,dar unle componente de pe masinile noastre(jante,spoilere,eleroane) cand vrei sa le cumperi O.E. trebuie sa fii constient de costul lor.Asa cu ti-am mai spus mai sus,mai bine le pastrezi pe alea de Mpack pe 18' pe care le ai.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am facut referire la cum arata masina(se vede ca-i ingrijita) insa ce ai vrea sa se intample la un topic deschis acum aproape un an,in care tu deschizi discutia despre jante de 2000 euro,ba chiar sustii ideea in acest timp,si apoi renunti la idee si "schimbi" cu jante replici sh de 3-400 euro.Nu ma intelege gresit,nu-ti comand eu pe banii tai,dar unle componente de pe masinile noastre(jante,spoilere,eleroane) cand vrei sa le cumperi O.E. trebuie sa fii constient de costul lor.Asa cu ti-am mai spus mai sus,mai bine le pastrezi pe alea de Mpack pe 18' pe care le ai.

 

Sunt constient de costul lor,nu asta a fost problema topicului ci decizia la un model pentru ceea ce caut eu.De aceea topicul este atat de batran pentru ca nu m-am hotarat la un model si inca mai caut.Cand voi lua decizia pentru un model as vrea sa fie varianta optima intre design(in linie cu modelul meu),greutate si calitate.Este foarte greu sa gasesc ceva care sa imbine perfect aceste 3 criterii atunci cand vorbim de un buget de 2000.

Nu am aberat cu sume de 5-10K,poate atunci ati fi avut dreptul sa acuzati ca aberez.

Nici in momentul de fata nu sunt hotarat la un model anume si de aceea prefer sa fac urmatorul pas cu un diferential Quaife despre care nu imi pot spune multi ca au montat unu pe vre-un E46 la noi in Romania(cel putin din cautarile mele nu am aflat pana acum).

La fiecare model de janta care mi-a fost prezentat am avut cate ceva de adaugat pentru ca poate l-am studiat suficient si am observat ca din punctul meu de vedere pentru masina mea ar avea un anume minus.

Din aceasta cauza inca astept pareri cu modele de jante si le multumesc celor care au piedut din timpul lor pentru a mai adauga un model de jante in acest topic.

 

pe 18 imi plac style 193 sau jantele mele (lol): http://s29.postimg.org/ulli356d3/11050740_1085645108129137_554872777681683038_n.jpg

pe 19 imi plac foarte mult CSL, style 95 sau orice jante concave cu putine spite gen Z-performance :D

 

Sincer personal nu recomand Z-Performance.

Am fost la ei la garaj si le-am vazut.Pentru mine Z-Performance sau orice alta replica la o janta originala(BBS,OZ,Volk,etc)este acelasi lucru.Sunt jante turnate care nu au finisajele unei jante de calitate,in unele parti era sarita culoarea si se vedea aliajul si vorbesc de cele expuse nu de pe vre-o masina. Poate la inceput vor fi ok dar peste aprox 2 ani trecerea timpului isi va pune amprenta pe aceasta janta.

Spre deosebire de alte replici de jante la ei si-a spus cuvantul puterea marketingului.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ce se mai aude cu jantele? Ai cumparat ceva pana la urma?

 

Salut

Tot nu,dar in schimb am terminat masina :yahoo:

Atasez mai jos graficul Dyno pentru baiatul care m-a sfatuit sa nu ma mai fac de ras.

Dyno serios nu ca cel de la E... sau altii care in loc de 300cp arata 350cp...

Edited by CautRezolvari
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.