Jump to content

Usa e46 FL sau NFL


Recommended Posts

Salutare am si eu nevoie de o parere Acum o saptamana am avut un accident si usa dreapta fata ar trebui schimbata Problema este ca sunt in proces cu, cel, care m a lovit si pana nu se definitiveaza procesul nu pot sa imi fac masina pe asigurarea lui Intrebarea mea este daca pot sa pun o usa de E46 NFL pe E46 meu FL ???? Nu de alta dar am gasit una de NFL completa si pe culoarea mea si la pret foarte bun Astept pareri sau daca cineva a mai facut asa ceva sa imi confirme si mie ca se potriveste sau nu MS
Link to comment
Share on other sites

si nu poti pune o bara de plastic care protejeaza nu stiu ce parghii sau fire de sticla geamului cand intra in usa. eu cand am schimbat usa mea de fl cu una nfl (de anglia) nu am mai putut pune acea aparatoare intre geam si acele cabluri din cauza ca nu are acele gauri in care se prinde acel plastic. dar o pastrezi si o pui pe usa care o iei dupa aia daca asta de nfl este doar temporara. Nu se intampla nimic daca nu pui acea tija de plastic pt ca eu merg asa fara ea dar probabil si nemtii aia prosti nu au pus-o degeaba.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Va salut dragi colegi de forum. Am o problema cu portiera stanga fata in sensul ca a mai fost "lucrata" inainte sa cumpar eu masina si nu a fost pregatita de vopsit corespunzator astfel ca sub bandoul de plastic este mancata de rugina. Nu cred ca se merita sa investesc bani in ea cu reparatul ci mai degraba o schimb cu alta la culoare. Ca si nuanta masina este ok cu originalul chiar daca a mai fost revopsita. Am schimbat aripa dreapta fata cu una originala si s-a potrivit in proportie de 90% ca nuanta cu restul masinii. Intrebarea mea este urmatoarea: este dificil de schimbat fata exterioara la aceasta portiera, adica sa schimb doar tabla si sa transplantez tot ce e inauntru de pe cea veche pe cea noua? A facut cineva aceasta operatiune? Se poate face acasa sau trebuie neaparat dusa la un atelier mecanic? Nu am gasit niciun tutorial pe internet, decat despre demontarea panoului interior. Multumesc pentru eventualele raspunsuri!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.