Jump to content

reconditionat volante


Recommended Posts

Salutare , am cautat pe forum dar nu am gasit raspuns( poate nu am cautat under trebuie ???).

Am gasit o firma in harghita ATIX RACING SOLUTION care rectifica , repara volante cu masa dubla, discuri ,etc.

Mi-au facut in pret pt reconditionat volanta cu mass dubla plus disc cu kevlar undeva pe LA 1300 Ron. Au spus ca pretul este acesta doar daca este nevoie sa desfaca volanta. In caz contrar ar costa doar 300 ron pt volanta si 150 ron discul facut cu kevlar. Intrebarea mea este daca a auzit cineva de ei si daca si-a reconditionat cineva la ei volanta.

Pretul de 1300 ron mi se pare ok avand in vedere cat costa kitul plus volanta noua.

Ii gasiti pe farcebook.

 

Astept ceva pareri.Ms

Link to comment
Share on other sites

am facut eu pt un Audi la unul din Brasov, fix aceleasi detalii cu ale tale; a facut o mizerie, si-a batut joc de volanta, nu a alezat-o egal si ambreiajul nu mai prindea bine; a pus kevlar ca neamul prost, fara sa tina cont de cotele originale si in marsarier nu mai intra deloc.

pierdere de bani, timp (masina era pe rampa in service in timpul asta, unde nu e gratis) si pana la urma tot ambreiaj original am luat, numai ca a trebuit sa cumpar si alta volanta, prima nu era asa grav afectata, ar mai fi dus un ambreiaj, dar pe principiul lenesul mai mult alearga, zgarcitul mai mult plateste, na!

 

succes!

 

se mai si lauda ca ii face ambreiaje lui Onofrei si altor piloti de raliu.

Edited by bricktop
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare , am cautat pe forum dar nu am gasit raspuns( poate nu am cautat under trebuie ???).

Am gasit o firma in harghita ATIX RACING SOLUTION care rectifica , repara volante cu masa dubla, discuri ,etc.

Mi-au facut in pret pt reconditionat volanta cu mass dubla plus disc cu kevlar undeva pe LA 1300 Ron. Au spus ca pretul este acesta doar daca este nevoie sa desfaca volanta. In caz contrar ar costa doar 300 ron pt volanta si 150 ron discul facut cu kevlar. Intrebarea mea este daca a auzit cineva de ei si daca si-a reconditionat cineva la ei volanta.

Pretul de 1300 ron mi se pare ok avand in vedere cat costa kitul plus volanta noua.

Ii gasiti pe farcebook.

 

Astept ceva pareri.Ms

daca ai bani de aruncat atunci......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.