Jump to content

Accident 530 d in spania


Adi_TM_330d

Recommended Posts

nu scrie nicaieri in contractul de casco ca nu ai voie sa mergi peste XXX km pe ora :blink:

213086[/snapback]

 

Nu la noi, dar in alte tari se practica acest lucru.

Adica daca ai facut accident si ai avut peste limita de viteza admisa - adio casco

Edited by adrian_ilie
Link to comment
Share on other sites

Nu la noi, dar in alte tari se practica acest lucru.

Adica daca ai facut accident si ai avut peste limita de viteza admisa - adio casco

213092[/snapback]

Si ca sa confirm, este valabil pentru aproape orice abatere de la lege.

Stiu pe cineva care a patit-o pe 16 nov. Asigurarea a refuzat plata pentru ca respectivul, vinovat fiind, nu a avut masina incaltata cu cauciucuri de iarna (conform legii incepand cu 15 nov cauciucurile de iarna erau obligatorii...). A platit in schimb pentru cealalta masina avariata fara nici o discutie, insa nu si pentru a vinovatului...

Link to comment
Share on other sites

Faza cu 240 km/h pe ploaie o cred dar nu azi :blink:

 

Ca a scapat, asta e cel mai important, sa bravezi zicand ca a mers cu 240 km/h si a scapat mi se pare un pic aiurea, fiecare cu ale lui. Important e ca masina a protejat ocupantii, indiferent de viteza. In dinamica unui accident intra atat de multe variabile incat e ridicol sa afirmi ca BMW-urile sau alte masini sunt atat de bine construite incat scapi nevatamat la orice viteza.

 

Spun aceste lucruri ca o persoana care a asistat pe viu la doua crash teste. La 50 si la 65 km/h, masina se face MUCI si doar masinile "adevarate" se comporta foarte bine si isi protejeaza pasagerii.

Link to comment
Share on other sites

si de ce ai dat quote la mesajul meu? Nu ma deranjeaza dar nu are nicio legatura ce ziceam eu cu Casco si cat a luat pe masina :blink:

 

Sincer... mare lucru ca i-a dat cineva atatia bani pe epava aia, nu ca nu ar face banii dar eu nu cumpar din principiu ceva de pe o masina lovita in halul ala, nu sunt superstitios dar...

Link to comment
Share on other sites

eu nu pricep cum de n-a mierlit-o soferul. Partea din stanga fata practic nu mai exista  :)  a sarit inainte poate  :blink:

213153[/snapback]

erau 3 in masina... toti au scapat...

insa soferul a fost cel mai grav... a stat 2 luni in spital!!

restu si-au rupt picioarele si unu clavicula... atat!

Masina arata asa si pt ca a fost taiata de pompieri sa-i scoata afara!

Link to comment
Share on other sites

scuze am dat la quote la mesaju tau ca ala l-am citit ultimu:)

213151[/snapback]

Nicio problema, se accepta :) :)

 

eu nu pricep cum de n-a mierlit-o soferul. Partea din stanga fata practic nu mai exista  :)  a sarit inainte poate  :blink:

213153[/snapback]

Poate au mai decupat si aia de la descarcerare.

Adi, da mai multe detalii despre ocupantii locurilor din masina si despre masina si poate ai o poza si cu partea stanga a masinii :)

Link to comment
Share on other sites

Nicio problema, se accepta  :blink: :)

Poate au mai decupat si aia de la descarcerare.

Adi, da mai multe detalii despre ocupantii locurilor din masina si despre masina si poate ai o poza si cu partea stanga a masinii :)

213159[/snapback]

ok am multe poze... o sa le pun pe toate!

Edited by Adi_TM_330d
Link to comment
Share on other sites

ala e sange pe bancheta din spate ?

213164[/snapback]

asa pare, dar are vreo importanta? bine ca au scapat cu viata :blink:

 

astea-s toate!

213165[/snapback]

Multumesc :)

 

Se pare ca a avut ceva viteza, partea din fata e varza, banuiesc ca sa rasucit, invartit, a facut ca toate alea pana sa se opreasca, se vede ca nu s-a lovit de ceva foarte brutal, asta a fost sansa lor. Bine ca au scapat.

Link to comment
Share on other sites

asa pare, dar are vreo importanta? bine ca au scapat cu viata :)

Multumesc :)

 

Se pare ca a avut ceva viteza, partea din fata e varza, banuiesc ca sa rasucit, invartit, a facut ca toate alea pana sa se opreasca, se vede ca nu s-a lovit de ceva foarte brutal, asta a fost sansa lor. Bine ca au scapat.

213177[/snapback]

 

asta e cel mai important...

unde mai pui ca spaniolii l-au pus sa plateasca si stalpii de pe autostrada...!

:) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.