Jump to content

Informatii accident


AdixX

Recommended Posts

Salutare, in acceasta seara am avut si eu un accident.

 

Circulam pe DN1 Bucuresti - Ploiesti si am semnalizat si franat pentru a opri in parcarea unui magazin. Tipul din spatele meu, sa dus taras pe frana si m-a lovit in spate impingandu-ma si in gardul magazinului. Acum masina este lovita si in spate si in fata, vina lui ! Am fost la politie si cei de acolo au zis ca nu merge doar cu amiabila ca este si a 3a parte sau ceva de genu ma rog, si i-au dat si amenda lui, recunoscandusi vina.

 

Problema e alta acuma, masina nu este a mea, este luata de la cineva(prieten cu tatal meu) sa merg cu ea pana cand imi scot eu e46 ele din service..masina fiind pe firma. Masina celui care m-a lovit, un logan van de la UPC deci tot de firma...

 

Problema, ce figuri imi pot face cei de la Generali pentru ca masina cu care circulam si a fost lovita nu este pe numele meu si este pe firma ... Si eu ce pot face sa fie totul ok sa imi repar masina ? (opel astra f )

Edited by AdixX
Link to comment
Share on other sites

Pregateste un ordin de delegatie si o foaie de parcurs pentru masina aia. Daca nu esti angajatul firmei, s-ar putea sa iti puna bete in roate.

Nu sunt angajat al firmei respective... ce e de facut ca proprietarul(firma) nu o sa stea sa o faca si eu am nevoie cat mai repede de ea..

Edited by AdixX
Link to comment
Share on other sites

Am fost azi la Generali, am depus actele si au zis ca e ok luni sa vin cu o imputernicire. Ideea este, stie cineva,trebuie facuta la notar sau nu ? Am inteles ca nu trebuie odata ce oricum el trebuie sa puna stampila firmei si semnatura lui
Link to comment
Share on other sites

Adica...nu esti angajat al firmei iar tu ai nevoie de ''ea''?

da , ce e asa neobisnuit ?el nu o folosea de vro apx 2 ani si i-a dato lu taicamiu sa mearga cu ea (si ii platesc anual asigurarea si impozitul)

Edited by AdixX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie la notar. Doar stampila firmei

 

Numai sa o faci si tu cu o data anterioara accidentului

era o foaie tipizata de la Generali care preciza imputernicire catre ..... am lasato azi la ei, constatarea am facuto la opel baneasa dar au zis ca nu e buna (mi-au dat un dosar), ca trebuie service-ul sa le trimita lor pe mail nu sa vin eu cu dosarul, si azi m-am oprit iara la opel si le-am spus si le-au trimis pe mail...acum sa vedem ce mai au de comentat si reprosat

Link to comment
Share on other sites

era o foaie tipizata de la Generali care preciza imputernicire catre ..... am lasato azi la ei, constatarea am facuto la opel baneasa dar au zis ca nu e buna (mi-au dat un dosar), ca trebuie service-ul sa le trimita lor pe mail nu sa vin eu cu dosarul, si azi m-am oprit iara la opel si le-am spus si le-au trimis pe mail...acum sa vedem ce mai au de comentat si reprosat

Cei de la OPEL BANEASA ti-au dat cumva un deviz de reparatie facut in AUDATEX? Ar fi fost bine sa-ti fi facut si poze la ce au constatat ca sa nu mai faca figuri cei de la Generali.

Link to comment
Share on other sites

Cei de la OPEL BANEASA ti-au dat cumva un deviz de reparatie facut in AUDATEX? Ar fi fost bine sa-ti fi facut si poze la ce au constatat ca sa nu mai faca figuri cei de la Generali.

creed ca da...

 

Poze au facut fara numar la sediu constatari generalii ..cei de la Opel nu au facut

Edited by AdixX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.