Jump to content

My little 316i


lazarclaudiu

Recommended Posts

inca ma straduiesc sa mai pun poze si nu prea reusesc, semeringurile la supape ca la majoritatea benzinarelor fl

 

deci masina e fabricata in 23.07.2002 , am luat-o acum doua luni cu 3000 de euro , am inmatriculat-o si acum ma bucur de ea:D

 

-Data for vehicle identification number: WBAAY31080KP07426

Model description: 316i

Market: Europa

Type: AY31

E-Code: E46 (4FL)

Chassis: Limousine

Steering: links

Doors: 4

Engine: N42B18 - 1,80l (85kW)

Drive: Heckantrieb

Transmission: manuell

Body Color: Titansilber Metallic (354)

Upholstery: Stoff Jacquard/anthrazit (H9AT)

Production date: 23.07.2002

Assembled in: München

 

hai ca am mai reusit sa incarc una :)) in 2005 nenea din germania i-a pus navigatie din asta micuta , am factura,cd-uri , tot la ea dar cum nu stiu germana habar nu am sa o folosesc..ma gandesc ca nu are harta cu romania ...numa ce am invatat sa pun muzica la ea:)) drept ce ii ca nu imi permite timpul sa stau sa verific ce face fiecare buton

post-69925-0-12855700-1418498348_thumb.jpg

Edited by lazarclaudiu
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Becker Indianapolis se numeste daca nu ma insel navigatia. Scumpa la vremea ei, useless acum

Da am aflat si eu intre timp;)) acuma am vazut ca se vinde pe ebay cu 300-400$ ...eu ma folosesc de ea ca am toate cd-urile si ii ok

 

eu zic sa le lasi asa cum sunt.cumperi o pasta de aia sa le polishezi

schimba radioul ala cu un cd-player original si pune un volan sport

pai eu le-as lasa dar cred ca ala de o avut masina inainte o incercat sa faca pe meseriasul si in unele locuri se vede aiurea, de volan is in cautare ca as vrea si tempomat *am pe cineva care face retrofit* si cu navigatia cum am zis ma folosesc de ea, sa o schimb pe un cd player cu track uri nu prea vreau...asta are o gramada de functii dar e greu de vandut in romania...

Link to comment
Share on other sites

E le-as reface trimurile asa cum sunt. Carbonul mi se pare un pic prea... mult.

 

Am mai vazut navigatie din aia pe mai multe E46. Originala sau nu, da cam ca nuca in perete in bord. Personal as vinde-o, desi cred ca o sa fie destul de putini cumparatori, si as lua un cd-player OEM, sau i-as pune navigatie OEM, sau ceva dedicata pentru E46, daca chiar ai nevoie. Dar asta e doar o parere personala. Daca tie iti place, las-o acolo.

 

Later edit: pana am postat eu, vad ca ti s-a recomandat deja aceleasi lucruri mai sus... :thumbsup:

Edited by recall
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E le-as reface trimurile asa cum sunt. Carbonul mi se pare un pic prea... mult.

 

Am mai vazut navigatie din aia pe mai multe E46. Originala sau nu, da cam ca nuca in perete in bord. Personal as vinde-o, desi cred ca o sa fie destul de putini cumparatori, si as lua un cd-player OEM, sau i-as pune navigatie OEM, sau ceva dedicata pentru E46, daca chiar ai nevoie. Dar asta e doar o parere personala. Daca tie iti place, las-o acolo.

pai iti dai seama ca si eu as vrea una OEM din aia mare dar nu cred ca o sa o vand eu pe asta :)) numa daca o pun pe e-bay sa o dau la un congolez ceva...si la trimurile asa m-am gandit si eu, imi place mult cum arata argintiul asta, si daca iau si un volan sport sa fie si trimul ala ii schimba aspectul total...ms de sfat

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

volanul a fost schimbat...urmeaza trimurile si cd player-ul:D

 

acesta este...si ciudat e ca imi merg si comenzile audio la Navigatia asta Becker Indianapolis pe care nu reusesc sa o vand...pana la urma o pun pe eBay...daca unii cer sute de euro pe ea poate o dau si eu cu 6 bulioane sa imi iau un cd player oem cu mp3

post-69925-0-35388300-1440189086_thumb.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

al meu becker indianapolis 7969 a plecata astazi spre braila...deci acum am nevoie de cd player original bmw e46 care sa citeasca mp3, sa functioneze perfect ( fara pixeli morti, eroare la cd din cauza lentilei , etc. ) si sa arata bine dpdv estetic...daca are cineva sa imi dea pm...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.