Jump to content

E90 Efficient Dynamics edition M


luci_r88

Recommended Posts

inafara de motorul detunat si jantele de dimensiuni reduse ce alceva mai implica acest EFD?

 

nu are rost sa i pui m pachet daca jantele raman aceleasi....nu prea ai ce probleme sa intampini daca ti pui jante mai mari, la RAR mergi odata la 2 ani..in talon nu apar dimensiunile rotilor;

 

320d majoritatea au in carte trecute toate dimensiunile inclusiv 19, si tu poti linistit sa le omologhezi daca nu le ai din fabrica....e pacat sa ramana masina cu rotile alea :thumbsup:

 

 

ISCTR-u nu o sa opreasca niciodata un autoturism....ei controleaza doar masinile cu diagrame!...in plus de asta nu te oblica lege sa porti cartea masinii cu tine, doar talonul, in talon repet nu apar dimensiunile de la roti omologate!

 

Din pachetul M, doar bara fata nu e montata inca. Merg pana la capat acum :D. Si cel mai probabil voi cauta jante pe 17 model M

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina,mie unu nu-mi plac trimurile,oricare altele sunt mai potrivite,ias pune navigatie mare in afara de pachetul m si cam atat.

 

Voi face o poza si pe timpul zilei la trimuri, in lumina normala sunt foarte inchise la culoare, abia se observa textura imitativa a lemnului . In poza postata de mine, blitul le-a omorat farmecul :)

M-am gandit la navigatia profi, insa e prea scumpa si probabil nu prea am la ce folosi functiile ei. Deocamdata ma multumeste faptul ca pot reda muzica din telefon prin bluetooth, e singura optiune pe care o folosesc

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea,daca nu e politaiul chitit pe tine sa te arda,n-ai absolut nicio problema cu jante de dimensiuni "incorecte",in cazul tau pe 17".Din cate stiu,ca sa te poata arde cu adevarat legal,trebuie sa te controleze un inspector RAR,el avand competenta constatarii neregulilor la autoturism.

In oras daca circuli corect nu te opreste nimeni decat in cazul in care e filtru si aici nu prea se uita la jante.Se uita de folie,de xenon etc.In afara localitatii poti sta cu frica la un filtru RAR,dar astea sunt mereu anuntate pe statie CB si il stii din timp(mergi in spatele unui tir cat mai aproape de ex)si scapi.

 

On topic : foarte frumoasa masinuta !

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba numai de politie, partea mai nasoala este cu asigurarile. Jante de alta dimensiune sunt interpretate ca modificare neomologata a masinii iar asigurarile (RCA si CASCO) nu sunt valabile in caz de accident. Subiectul s-a mai dezbatut pe aici, nu-l mai reiau.

Masina e foarte frumoasa si asa.

Edited by D_A_N
Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba numai de politie, partea mai nasoala este cu asigurarile. Jante de alta dimensiune sunt interpretate ca modificare neomologata a masinii iar asigurarile (RCA si CASCO) nu sunt valabile in caz de accident. Subiectul s-a mai dezbatut pe aici, nu-l mai reiau.

Masina e foarte frumoasa si asa.

 

Intradevar, asigurarile nu acopera pagubele in caz de modificare neomologata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.