Jump to content

E60 aka "prima"


amodorcea

Recommended Posts

Cred ca cel mai mult conteaza unde speli masina, de fapt, cu ce speli masina...eu o spal numai la spalatorii de cartier si s-au facut praf intr-o juma` de an, fara folie. Cu folie se mentin foarte bine, i-am pus de aproximativ un an jumate si arata ca atunci cand au fost polishate.

e posibil , oricum un strat de ceara e ff usor de dat si ai o protectie buna chiar si pt spalarile cu spuma , o ceara buna gen Insulator Wax rezista la 2 spalari cu spuma ,indiferent cat de agresiva e , am testat . CA sa o aplici dureaza max 3 min ;) Sealantul rezista ceva mai mult , oricum eu nu am prins 3 spalari consecutive cu spuma de cand am masina asta :))) . Si acum la vremea asta primeste 2 spalari pe sapt la OMV , apa calda sampon , indiferent ca ploua , ninge sau e super murdar pe jos , daca lasi sa se adune mizeria si sa se depuna atunci inevitabil e nevoie de spuma .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

trebe sa caut folie...oare gasesc pe ebay? ca spaniolii astia nu stiu sa puna asa ceva dupa polish ! ei stiu doar de lac

 

 

Ai montat ledurile ?

 

inca nu... am incercat aseara dar a rezultat ca nu am sculele necesare pentru a desface suruburile alea...si decat sa le fortez si sa le stric mai bine le las pentru cei de la service sa le monteze maine..avand in vedere ca las masina sa imi schimbe toate bujiile (imi fac figuri cateva din ele), sa imi curete EGR`u si sa imi puna folie pe spate

 

oricum si eu sunt nerabdator sa o vad maine dupa schimbare :)

Edited by amodorcea
Link to comment
Share on other sites

Folie trebuie sa pui pe ele! Sunt folii de faruri 3M care vin deja decupate pe conturul farurilor! Aia macar daca se va face urat in timp, o dai jos si pui alta fara alt polish in prealabil, evident! Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

intradevar folia parca schimba masina... din pacate sunt cam trist ca m-am cam tapit cu ledurile alea...se pare ca nu se potrivesc la mine...ca ar fi de un e60 face lifted !! azi la pauza o sa demontez un far si sa vad eu cu ochiul meu daca se paote face ceva sau nu... intradevar din ce am gasit pe internet la mine trebuie sa fie un alt tip de filet pe led !!! ceva mai gros si mai mic...iar eu am cumparat ceva mai subtire si mai lung...

 

edit: mai tarziu o sa pun niste poze cu folia pe masina

Edited by amodorcea
Link to comment
Share on other sites

intradevar e bec H8

 

am demontat farul am incercat sa imi bag "manuta" in gaura aia...in final am reusit sa scot prima data halogenu apoi beculetu ala de la lanternele vechi din metal ce le aveam pe vremuri si cand am scos mufa...surpiza nu se imbuca mufele...e clar nu e pentur mine...o sa trebuiasca sa le pun la vanzare pe internet sa imi scot banii de pe ele si sa imi comand altceva...

 

cosmin ziceai ca esti sceptic cand vine vorba de leduri...tu ce ma sfatuiesti sa pun ca sa am lumina din inele mai puternica si alba???

Edited by amodorcea
Link to comment
Share on other sites

Degeaba ca H8 nu e facut pentru farul tau. Becul ala care il ai tu H10W ceva de genul , are cu totul alta forma. Ai gresit cand ai comandat, trebuia sa cauti varianta pentru pre-LCI.

 

Ale tale trebuie sa fie asa http://www.ebay.de/itm/Blueseatec-BMW-24-Watt-CREE-LED-Bulbs-Angel-Eyes-for-E39-E60-E61-pre-LCI-IRL-/321263149282?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4accc6a0e2

Link to comment
Share on other sites

exact la astea ma uitam acuma pe ebay :))))

 

http://www.ebay.es/itm/BOMBILLAS-24W-BMW-LED-ANGEL-EYES-MARKER-E39-E53-E60-E61-E63-E64-E65-E66-E87-/361045495721?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item540ffd0fa9

 

 

acuma stiu ce forma are becu ala...dupa ce am demontat farul...am sa le pun si eu pe ebay la vanzare poate imi scot paguba !

 

 

or fi bune de ceva astea???

Edited by amodorcea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.