Jump to content

530d e60 E3


Dragos_m_Mf15

Recommended Posts

clar nu e din peisaj , farurile tale sunt Bixenon sau adaptive ?

cred ca sunt doar bixenon..adaptive au pe lupa din interior geamul cu striatii, si bec acolo...la LCI cu bixenon e doar lupa, fara bec.

dar MYX, de ce vrei sa te complici cu adaptive?as pune faruri LCI bixenon, fara adaptive, daca nu ai acum ;)

Link to comment
Share on other sites

clar nu e din peisaj , farurile tale sunt Bixenon sau adaptive ?

Bi-xenon fara adaptiv. Farurile sunt puse pe LM-1,iar angel-eyesurile merg tot timpul la intensitate maxima comparativ cu LM-2,pentru mine chestia asta e un mare plus

Farurile sunt BMW originale

Merg absolut toate funcțiile ca pe LCI

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa pun tipsurile de 535d sunt mai rotunde,o idee mai mari,mi se pare dau mai bine pe bara de m-paket

 

Finala toata nu pot sa o pun,nu se pupa cu prinderile de la finala mea,cele euro 3 sunt diferite la suportii de prindere

 

Daca tot vrei sa pui tips'uri mai mari , pune cum are colegul @myx, mie imi place mult cum arata alea, si pe Mpack sigur o sa dea foarte bine, sunt mai mari decat cele de 535d putin..

Sau cauta de F10, parca si alea-s mai mari decat 535e60 sau la fel.. Eu vreau sa imi pun tips'uri negre, si asa nu mai am DPF si se fac negre astea ale mele, si caut niste tips'uri negre cum are F10'le, cred ca sunt performance ..

Ceva de genu

http://f10.5post.com/forums/attachment.php?attachmentid=853253&stc=1&d=1367155892

http://smg.photobucket.com/user/egktwo/media/2011-03-29_09-56-33_914.jpg.html

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Daca tot vrei sa pui tips'uri mai mari , pune cum are colegul @myx, mie imi place mult cum arata alea, si pe Mpack sigur o sa dea foarte bine, sunt mai mari decat cele de 535d putin..

Sau cauta de F10, parca si alea-s mai mari decat 535e60 sau la fel.. Eu vreau sa imi pun tips'uri negre, si asa nu mai am DPF si se fac negre astea ale mele, si caut niste tips'uri negre cum are F10'le, cred ca sunt performance ..

Ceva de genu

http://f10.5post.com/forums/attachment.php?attachmentid=853253&stc=1&d=1367155892

http://smg.photobucket.com/user/egktwo/media/2011-03-29_09-56-33_914.jpg.html

Multumesc pentru sugestie,sunt frumoase tipsurile,dar culoarea celor OEM oare gasesc? Nu cred ca ar da bine negre pe masina mea

La mine din fabricatie au uitat sa punĂŁ DPF:))

 

ti-am dat cateva PM nu le citesti de fel sau nu ajung la tine ? :)))

Nu prea citesc PM-urile de obicei:))

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Pai am tot cautat dar nu am am gasit oem nicaieri

nu prea gasesti si e cam greu sa le potrivesti cea mai buna solutie este sa-ti cumperi tipsuri inox la dimensiune si diametru si sa dai de un artist care sa le faca , la mine a iesit f bine , dimensiune de pe 530 GT , F10 . Nu au fost usor de montat aprox 2 ore de munca pt un tinichigiu , dar la mine era o singura iesire la tine sunt 2 deja deci ar trebui sa fie ceva mai usor

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Frumoase amandoua, am vazut ca pe e60 nu vrei sa pui folie pe geamuri, dar pe ML ar arata mai bine cu o folie, macar pe spate, o tenta mai inchisa..

la e60 daca i-ai pune un 50% toata masina, ar arata superb si nici nu ai avea treaba cu politia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc. La e60 nu prea ma Încânta idee de a pune folie,dar pe ml o sa pun 50% fata spate sau 75 spate si 50 fata,pe negru mi se pare ca da mai bine folia

Am folie pe spate la un Opel zafira si nu vad absolut nimic noaptea,iar ziua tre sa fie soare puternic sa vad prin ea,nu prea imi place

Oricum folia foarte ĂŽnchisĂŁ nu o suport,mai vad e60-uri prin oras cu folie neagrĂŁ fata spate,arata ca naiba

Edited by Dragos_m_Mf15
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

daca aveai piele neagra punei folie instant :))) iei foc vara . Caldura dogorita din spate vine direct in cap , nici climatronic nu face fata . Am avut fara folie si este groaznic din pct asta de vedere . Nu mai spun daca ai copil in spate Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

daca aveai piele neagra punei folie instant :))) iei foc vara . Caldura dogorita din spate vine direct in cap , nici climatronic nu face fata . Am avut fara folie si este groaznic din pct asta de vedere . Nu mai spun daca ai copil in spate

Am ventilatie in scaunele fata,ajuta extrem de mult,e destul sa meargĂŁ 1 minut,si sunt reci scaunele gheata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.