Jump to content

530d e60 E3


Dragos_m_Mf15

Recommended Posts

Asa o sa si fie, difera de la producator la producator, de exemplu colegul de mai sus alex wly are 3M si pare mai inchisa, ce ti-am aratat eu este Llumar, si aia o sa fie putin mai deschisa decat 3M chiar daca amandoua au 50%..

Pune ori 3M ori Llumar.. La 700 lei sigur o sa fie o folie mai buna, cred ca un Llumar.. sa il intrebi pe baiat sa vezi.

Si vezi ca pe fata oricum nu o sa fie autorizata, chiar daca iti pune el pe geam abtibild dinala cu RAR.

Cu Llumar lucreazĂŁ tipul,stiu ca nu o sa fie autorizatĂŁ,dar nu ii pun numai pe spate nici mort.ori pun fata spate la fel sa nu se vadĂŁ diferența ca si cum ar fi de fabrica ori nu pun deloc

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cu Llumar lucreazĂŁ tipul,stiu ca nu o sa fie autorizatĂŁ,dar nu ii pun numai pe spate nici mort.ori pun fata spate la fel sa nu se vadĂŁ diferența ca si cum ar fi de fabrica ori nu pun deloc

Daca-ti pui pe fata,pune-ti mai dechisa decat spatele 30.sau 35.Altfel ai mari sanse sa te opreasca in trafic,si in cel mai fericit caz te pune sa o dai jos de fata cu el,in cel mai rau,amenda si talon.

p.s. si eu am pe fata dar cea mai deschisa(30% parca).Nu opacitatea foliei opreste razele solare,ci folia in general.

Link to comment
Share on other sites

Daca-ti pui pe fata,pune-ti mai dechisa decat spatele 30.sau 35.Altfel ai mari sanse sa te opreasca in trafic,si in cel mai fericit caz te pune sa o dai jos de fata cu el,in cel mai rau,amenda si talon.

p.s. si eu am pe fata dar cea mai deschisa(30% parca).Nu opacitatea foliei opreste razele solare,ci folia in general.

 

Acum a zis ca nu ii place diferenta intrre fata si spate deci varianta asta pica.

Link to comment
Share on other sites

Hai ca daca si acum se iau politistii de folii...suntem chiar deplasati.

 

Nu stiu de ce zici ca in If sunt probleme tinand cont ca in Bucuresti si Ilfov merg 70% cu masina si desi am fost oprit pentru radar nu s-au legat de foliile fata ( cu transparenta mai mica decat legal)...

 

MGS, daca iti pui cu 78% transparenta nici nu iti dai seama ca ai folii pe masina, e ca si inexistenta.

 

 

Si am observat foarte multe masinii cu folii negre de nu vezi nimic inauntru pe fata in oras. Deja asta cu foliile este fumata de politist si nu mai are chef de asa ceva. Poate doar daca ii raspunzi urat sau te iei in gura cu el sa se lege de folii.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hai ca daca si acum se iau politistii de folii...suntem chiar deplasati.

 

Nu stiu de ce zici ca in If sunt probleme tinand cont ca in Bucuresti si Ilfov merg 70% cu masina si desi am fost oprit pentru radar nu s-au legat de foliile fata ( cu transparenta mai mica decat legal)...

 

MGS, daca iti pui cu 78% transparenta nici nu iti dai seama ca ai folii pe masina, e ca si inexistenta.

 

 

Si am observat foarte multe masinii cu folii negre de nu vezi nimic inauntru pe fata in oras. Deja asta cu foliile este fumata de politist si nu mai are chef de asa ceva. Poate doar daca ii raspunzi urat sau te iei in gura cu el sa se lege de folii.

 

Ziua am mers si eu si cu fosta masina si cu actuala cu 98% pe fata si nu am avut nici cea mai mica problema, cum am iesit seara cum m-au luat cu amandoua pe rand si m-am chinuit sa le dau jos de fata cu el :D Ia mergi seara prin centru sa vezi ca se schimba situatia...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am reusit sa imi fac ce mi-am propus in ultima perioada

Retrofit panou vechi tip "aragaz" cu panou clima high de pe e60 LCI

http://s21.postimg.org/srqw5evsz/image.jpg

 

http://s21.postimg.org/fz2s5hk77/image.jpg

 

http://s21.postimg.org/hph7t8ccj/image.jpg

 

http://s21.postimg.org/f1rrivjb7/image.jpg

 

 

 

 

Si sistem audio individual

 

 

 

 

 

http://s27.postimg.org/o4fscvr77/image.jpg

adult image host

Edited by Dragos_m_Mf15
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Am montat difuzoare si in Ușile spate,nu aveam

Comparând sistemele logic 7 si individual audio imi place mai mult cum se aude logic 7 la volum jos spre mediu,in schimb sistemul individual la volum mediu spre max e net superior

Apropo,am montat si antena pentru navi,eu având inainte m-ask fara navi,nu imi mergea navigatia de pe CCC,acum merge perfect

Edited by Dragos_m_Mf15
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.