Jump to content

BMW E90


patrutalex

Recommended Posts

Scz de offtopic. Cum a fost drumul pana in grecia? (Merg si eu peste 3 sapt si.s curios de starea drumurilor pana in grecia) Ms.

 

Drumul ok , se lucreaza putin prin serbia dar ok. Grecia ca in palma . Drum bun

 

Ps pt celalt coleg : sh cauciucurile michelin toate 4

Edited by patrutalex
Link to comment
Share on other sites

intrebam de cauciucuri pentru ca si in poze se vede ca sunt niste puscaturi...pacat de jante..dar asta apreciem noi romanii inainte de toate, esteticul. grija la viteza...110 km/h medie e cam fortat,la fel ca si consumul exagerat de mic de 5.5. spun asta pentru ca am acelasi motor si in concediul asta am parcurs cu masina 9600 km, medie de 80 si consum de 5.5, pe bord.bafta delo delo!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg cum sa ai masina de 10 k euro si sa circuli cu cauciucuri sh. E tipic romanesc, vrea marca premium si n-are 400 euro sa dea pe 4 gume ca lumea. Bleah

 

bĂŁi ĂŁsta !! e90Fl la 10.000e nu este chiar masina premium , omu ĂŽși face placerea si ĂŽși traieste visu' . Ce românește te-ai bĂŁgat tu in discuție Bogatule ! Pun pariu cĂŁ nu ai cauciucuri noi pe masinĂŁ . . sau dacĂŁ ai jante pe 15.

 

Scuze pentru poluarea topicului , masina e foarte faina ! SĂŁ o stĂŁpânești sĂŁnĂŁtos !!

  • Like 1
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Nu e masina premium? Dar ce e Logan? Esti usor redus inseamna, bai asta, ca sa ne intelegem pe limba ta.

Ideea era ca pe orice masina ai avea este de minimul bun simt sa ii cumperi cauciucuri noi. Dar probabil ca din cauza celor ca tine exista imaginea asta despre posesorii de marci premium prin Ro. Cu siguranta gasesti mai multi posesori de Opel care nu merg cu jartele de gume sh.

Ps: cand iti iei Bmw , fie el si e90, cred ca te astepti ca are minim jante pe 16, iar daca vrei si aspect si il iei cu 17 sau 18 ma gandesc ca nu plangi de foame cand ii cumperi si 4 gume noi. Sau stai ca e mai important aspectul decat utilitatea. Postul tau a fost tare util, ce-i drept.

  • Like 5
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu e masina premium? Dar ce e Logan? Esti usor redus inseamna, bai asta, ca sa ne intelegem pe limba ta.

Ideea era ca pe orice masina ai avea este de minimul bun simt sa ii cumperi cauciucuri noi. Dar probabil ca din cauza celor ca tine exista imaginea asta despre posesorii de marci premium prin Ro. Cu siguranta gasesti mai multi posesori de Opel care nu merg cu jartele de gume sh.

Ps: cand iti iei Bmw , fie el si e90, cred ca te astepti ca are minim jante pe 16, iar daca vrei si aspect si il iei cu 17 sau 18 ma gandesc ca nu plangi de foame cand ii cumperi si 4 gume noi. Sau stai ca e mai important aspectul decat utilitatea. Postul tau a fost tare util, ce-i drept.

 

BĂŁi ĂŁsta !! ideea este ca nu trebuie sĂŁ ai marcĂŁ premium ca sĂŁ pui cauciucuri noi ! in schmb cei care pun second-hand nu meritĂŁ a fi jigniti sau criticati de un Bogat ca tine !

  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Nu am jignit pe nimeni. Am zis ca, cu atat mai mult cu cat mai ai si masina premium, e din oficiu sa ii iei si gume noi. Nu stiu de ce tot insisti cu bogatul, ca nu trebuie sa fii bogat ca sa ai 400 euro pt 4 gume noi atunci cand ai dat deja 10 k pe o masina. Poluam topicul aiurea, scrie-mi pe privat daca vrei sa iti detaliez.
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

ON: mie imi place f mult cum arata masina, ii vin foarte bine jantele.

 

M-am re-uitat la pozele cu anvelopele, nu stiu cum a dedus colegul de mai sus ca sunt praf. Mie imi par ok.

 

cavaliere, adevarul e ca nici nu sunt la vanzare anvelope sh aici la noi pe forum. Si vorbim totusi de masini premium.

 

Anvelopele sh sunt foarte bune, totul depinde de starea lor. Sa nu fim iprocriti.

Edited by Beriba
  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Au trecut 6 luni de cand am cumparat masina , sunt foarte multumit de ea sincer va spun si consum si conform si de toate . pana acuma am investit in ea ulei , fulie , placute si discuri spate deoarece am vrut sa mi-o fac pentru linistea mea nu ca era necesar urgent .

 

Ce ma omoara foarte mult deoarece ii pe numele meu ii asigurarea 9 milioane pe 6 luni sau 17 pe an .

 

Pe viitor as dorii sa schimb suspensii spate .

 

Atasez o poza cu frumoasa mea masina .

 

post-71659-0-11141000-1444043854_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prea tarziu de ce? Inainte sa expire RCA-ul (presupun ca ai facut pe 6 luni), o transcrii si gata.

 

O singura data mi-au cerut actele la frontiera in Romania. Efectiv nu i-a interesat ca aveam alta adresa in talon fata de buletin. Politistii de la rutiera la fel.

Si m-au oprit odata in Ungaria, anul asta in august, cumva ne-am inteles in engleza, ca ei nu prea vorbeau si nu au avut nimic de reprosat.

 

Faci procura sau contract de comodat cu mama ta si ai scapat de potentiale probleme. Contractul de comodat nu e neaparat sa fie autentificat la notar.

 

Cinstit cu statul? Statul nu e cinstit cu tine, platesti minimul necesar si cam atat.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

ai drepate dar acuma ii prea tarziu trebuia sa o trec pe mama mea cand am cumparat`o dar m`am gandit ca tot imi trebuie procura cand merg in grecia in ungaria peste tot si am zis ca nu ma complic ca sunt cinstit cu statu dar is tot eu prostu

 

In interiorul UE se circula ca si in tara, nu ai nevoie de nici un document aditional (procura, contract de comodat sau altceva).

L.E.: Daca transcri masina pe numele mamemi tale, poti recupera valoarea asigurarii pe perioada cat mai era valabila.

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Eu am inmatriculat masina direct pe numele mamei,

Pe numele meu RCA-ul era ca la tine, pe numele lu mama e 400lei/an

Casco pe

Numele meu 12000-15000lei

Pe numele lu mama 4500lei(groupama)".

Cat despre procura, nu a nevoie, de fiecare data cand m-au intrebat a cui este masina, le-am zis ca este a mamai si atat:fara procura, fara contract samd.

Deci pana faci 30 de ani transcrie masina pe numele cuiva mai in varsta sau pensionar.

 

 

 

Sent from my iPhone 1s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.