Jump to content

Retrofit faruri F10


bmwbv

Recommended Posts

Doresc sa fac un retrofit faruri la un bmw f10,la care am varianta cea mai simpla de far, adica bec H7 cu lupa.

Ma intereseaza retrofitul cu farurile de pe un F10 LCI. Intrebarea mea daca este posibil asa ceva, daca le pun bixenon si adaptive o sa fie functionale pe masina.

Am intrebat de cineva si mi-a zis ca teoretic si practic este posibil.

Cand iau farurile la ce trbuie sa am grija, ma refer ce calculatoare etc ... ce trebuie sa iau de pe masina donatoare?

Ma poate ajuta cineva de pe forum cu punerea lor pe masina si codarea acestora.

Edited by bmwbv
Link to comment
Share on other sites

daca ai reglaj manual al farurile pe verticala ( asa e de obicei la halogen dar nu stiu cum e la F10) atunci iti trebuiesc si senzorii de autoleveling. apoi ai nevoie de pe masina donatoare de: faruri complete cu toate calculatoarele pe ele, modulul de lumini

se modifica cablajul farurileor, se monteaza senzorii de leveling ( cu cablajul aferent), se monteaza modulul de lumini, se codeaza si iti merge tot

 

 

cand ceri informatii oferi informatii: locatia unde esti, unde poti ajunge, seria de sasiu a masinii......

Link to comment
Share on other sites

daca ai reglaj manual al farurile pe verticala ( asa e de obicei la halogen dar nu stiu cum e la F10) atunci iti trebuiesc si senzorii de autoleveling. apoi ai nevoie de pe masina donatoare de: faruri complete cu toate calculatoarele pe ele, modulul de lumini

se modifica cablajul farurileor, se monteaza senzorii de leveling ( cu cablajul aferent), se monteaza modulul de lumini, se codeaza si iti merge tot

 

 

cand ceri informatii oferi informatii: locatia unde esti, unde poti ajunge, seria de sasiu a masinii......

 

SKW ai fost recomandat de catre cineva din Brasov pe care l-ai rezovat cu niste faruri LCI pentru un e60.

 

Sunt din Brasov.

Pot ajunge oriunde in tara bineinteles de dorit cit mai aproape de mine.

Seria sasiului C941236

 

Daca este mai simplu cu farurile Non LCI pot gasi ceva pe bixenon cu adaptiv, nu ma deranjeaza.

dar daca este aceasi manopera as prefera farurile LCI deoarece arata mult mai bine si diferenta de pret nu este foarte mare.

dar totul este in fuctie de rezultat.

Farurile actuale sunt H7 cu lupa si au reglaj manual.

Edited by bmwbv
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.