Jump to content

318d Lci : bleo ciel cu bej :)


Bigmoon

Recommended Posts

pai am alarma de fabrica cu senzori de prezenta in interior , sincer sa fiu nu as lasa pe nimeni sa umble la instalatia electrica sa puna el acolo cu izoler band!

 

 

Si in legatura cu ce e mai sus de asta am intrebat sa mai vad si alte pareri, oricum eu sunt adeptul OEM-ului si nu imi place sa pui nimic din bazar pe masina ..

Si eu sunt adeptul lucrurilor facute ca la carte, dar uneori e nevoie si de banda izolier :))

Mai ales cand treci la modificari.

asa ca..sa nu te sperie asta.

welcome to the club!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cam ce face o piatra la 135 km/h... am avut totusi noroc ca a nimerit doar placuta ! respectiva a venit de la un tir de pe contrasens.

 

acuma in loc sa am un nr curat si frumos stau cu el refacut la ciocan :( :(

post-71170-0-98373600-1434807874_thumb.jpg

post-71170-0-09902100-1434808039_thumb.jpg

Edited by Bigmoon
Link to comment
Share on other sites

FrumoasĂŁ mașinuța!

DacĂŁ luai piatra ĂŽn parbriz, sĂŁ fi vĂŁzut atunci cum ĂŽl ”ĂŽndreptai cu ciocan”! :smile:

Câți km are? Ai achiziționat-o personal de pe COTW sau de la cineva care de acolo a luat-o?

Cât ai dat pe cric și cheie? :blush:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

PosteazĂŁ poza, sunt curios cum aratĂŁ.

Eu am luat roatĂŁ nouĂŁ pe 16, cu 160 lei, ĂŽnsĂŁ nu am cheie și cric. M-am plimbat câteva sĂŁpt cu ea ĂŽn portbagaj, dar am dat-o jos.

Pentru drumurile lungi, imprevizibile voi cumpĂŁra cric și cheie, apoi completa setul de panĂŁ cu roata, nu mĂŁ voi baza doar pe compresor și spumĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

mc herp !

 

@vlad : ma bucur ca esti multumit si treaba a fost bine facuta ! spor la rulat cu ele :)

 

Si daca tot am povestit de faimoasa roata de rezerva azi am terminat tot ce tine de ea si anume mi-am achizitionat si husa dar nu originala ci de pe ocazii( totusi e din material bun ) si am luat si o chinga de 5m iar rezultatul este unul mult mai mult decat satisfacator pentru mine cel putin. Am si loc acum in portbagaj si nici nu se minsca nimic pe acolo.

post-71170-0-99208900-1444388360_thumb.jpg

Edited by Bigmoon
Link to comment
Share on other sites

mc herp !

 

@vlad : ma bucur ca esti multumit si treaba a fost bine facuta ! spor la rulat cu ele :)

 

Si daca tot am povestit de faimoasa roata de rezerva azi am terminat tot ce tine de ea si anume mi-am achizitionat si husa dar nu originala ci de pe ocazii( totusi e din material bun ) si am luat si o chinga de 5m iar rezultatul este unul mult mai mult decat satisfacator pentru mine cel putin. Am si loc acum in portbagaj si nici nu se minsca nimic pe acolo.

 

Foarte bine facuta treaba. E roata slim sau normala?

Link to comment
Share on other sites

mc tauras si roata e slim pe 16. Sper sa nu o folosesc niciodata totusi :)

 

ps: acum sper ca in timp sa nu cedeze prindere laterale ale masinii , urechile metalice , stiu eu , sa nu fie prea grea si tot tragand de ele sa nu sara desi vad ca sunt metalice. Oricum ar fi vom vedea :)

Edited by Bigmoon
Link to comment
Share on other sites

mc tauras si roata e slim pe 16. Sper sa nu o folosesc niciodata totusi :)

 

ps: acum sper ca in timp sa nu cedeze prindere laterale ale masinii , urechile metalice , stiu eu , sa nu fie prea grea si tot tragand de ele sa nu sara desi vad ca sunt metalice. Oricum ar fi vom vedea :)

 

Esti sigur ca se potriveste roata pe 16? Eu mi-am luat pe 16 am probat si pe fata si pe spate si nu era buna. Atingea in etrier. Acum am pe 17 tot slim si se potriveste perfect. Apropo, si eu tin tot asa roata in husa in portbagaj. Dar ca si eficienta e mai bine sa o lasi sa stea asezata, nu asa in sus. O sa ai mai mult spatiu. Poti sa asezi pe ea orice.

Edited by Radu I
Link to comment
Share on other sites

am probat-o pe fata si am si mers putin cu ea prin curte , se invarte bine si nu atinge nicaieri , depinde de variante ca si eu am citit multe pe forum aici. Am avut-o culcata cum zici tu si sincer sa fiu nu este deloc loc pentru altaceva gen geanta troliu sau o cutie mai mare ceva.
Link to comment
Share on other sites

@ alex :da da ... la asta am gandeam si eu , dar am tot discutat pe aici si nu inteleg de ce la mine nu se aude ca la alte e90uri ? ... difera ceva dar nu stiu ce ..

 

@ make : diferenta e enorma , am pana si cele mai ascunse strazi cel putin prin moldova ... , iar in orasele mari e active si 3d view ... merita clar asta!

Link to comment
Share on other sites

@ alex :da da ... la asta am gandeam si eu , dar am tot discutat pe aici si nu inteleg de ce la mine nu se aude ca la alte e90uri ? ... difera ceva dar nu stiu ce ..

 

@ make : diferenta e enorma , am pana si cele mai ascunse strazi cel putin prin moldova ... , iar in orasele mari e active si 3d view ... merita clar asta!

pai ce?

probabil compari cu cd player bussnies si atunci cel professional se aude clar mai bine...in rest nu stiu ce ar putea fi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.