Jump to content

Compact E46 ! cate masini sunt pe forum ?


compactu

Recommended Posts

baaaaaaaaaaaaaaai baieti, saptamana viitoare am si io masina, haidem la o intalnire :blink: sa ne etalam jucariile, pana atunci sper sa am si io volan, presuri si schiator M, sunt acum in tratative,per sa ajunga pana atunci :)
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor "compactilor"! In sfarsit, poze cu masina initial, de acum 1 an cand am luat-o... P.S:am schimbat nr-ul, era prea evident! Poate facem o intrunire a "compactilor", ce ziceti?!? Yes,  no , maybe?!? Si ii astept si p-aia care tot comenteaza de compacturi, poate si-o iau "de control" la o liniuta! Compact rules!  :blink:

244669[/snapback]

Poate ne vedem la o bere prin Ploiesti.

Link to comment
Share on other sites

Superba culoarea,baga capatul cromat mai in spate, parerea mea iese prea mult si nu da bine,mai rar cu xenon pe 320d TI  :blink:

Ne vedem toti dupa ce iti face Dl user "Compactu"masina :)

244683[/snapback]

Nu pot sa bag ornamentul tobei mai in spate, mai trebuie taiata "cocoasa" tobei...oricum o sa schimb toata toba finala dar vreau ceva care sa-mi dea un suierat ,nu huruit..rahatul asta pe care-l am acum era pus pe masina dar face foarte frumos...

Link to comment
Share on other sites

baaaaaaaaaaaaaaai baieti, saptamana viitoare am si io masina, haidem la o intalnire  :blink: sa ne etalam jucariile, pana atunci sper sa am si io volan, presuri si schiator M, sunt acum in tratative,per sa ajunga pana atunci  :)

244717[/snapback]

 

 

eu tocmai mi-am adus un compact E46 325ti model 2004 cu 6 trepte - manual , pachet integral de m . caroserie , interior , sasiu . , 55k km... etc stare super buna... :)

Link to comment
Share on other sites

baaaaaaaaaaaaaaai baieti, saptamana viitoare am si io masina, haidem la o intalnire  :blink: sa ne etalam jucariile, pana atunci sper sa am si io volan, presuri si schiator M, sunt acum in tratative,per sa ajunga pana atunci  :)

244717[/snapback]

De unde iei accesoriile M? preturi, ceva ai? Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

baaaaaaaaaaaaaaai baieti, saptamana viitoare am si io masina, haidem la o intalnire  :blink: sa ne etalam jucariile, pana atunci sper sa am si io volan, presuri si schiator M, sunt acum in tratative,per sa ajunga pana atunci  :)

244717[/snapback]

 

bravo... buna ideea !!! trebuie neaparat sa ne intalnim (astia cu ratustele).

sa stabileasca "compactu" o data si sa vedem fiecare daca suntem de acord...

 

abia astept !!!

Link to comment
Share on other sites

o adresa ceva..ca vreau sa-i pun lu socra-miu pe masina..

244685[/snapback]

 

baiatul care mi-a vandut si montat alarma se numeste:

sorin si are tel: 0726.811.000.

 

ti-l recomand cu caldura, super profesionist, stie ce face !!!

 

cu stima,

petreop.

Link to comment
Share on other sites

eu tocmai mi-am adus un compact E46 325ti model 2004 cu 6 trepte - manual , pachet integral de m . caroserie , interior , sasiu . , 55k km... etc stare super buna...  :)

244766[/snapback]

Felicitari pt alegerea facuta, s-o stapanesti sanatos si fara incidente! Crec sa esti al doilea 325 compact din Bucuresti, mai e unul albastru tot cu pachet M. Masina e foarte tare, am un prieten din Oltenita cu asa ceva doar ca nu are pachetul M, are niste prelungiri bara+praguri de bun gust, are si planuri de pus kit Lumma si jante pe 19...iar de fugit, abia astept sa-i mananci p-aia cu sedanuri k sa nu mai vb d-aia cu breakuri! Nice ride! :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu tocmai mi-am adus un compact E46 325ti model 2004 cu 6 trepte - manual , pachet integral de m . caroserie , interior , sasiu . , 55k km... etc stare super buna...  :)

244766[/snapback]

Felicitari pentru alegere, sa-l stapanesti sanatos. :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu tocmai mi-am adus un compact E46 325ti model 2004 cu 6 trepte - manual , pachet integral de m . caroserie , interior , sasiu . , 55k km... etc stare super buna...  :blink:

244766[/snapback]

 

Pune si tu niste consumuri cu el in oras(aglomeratie,sportiv,economic) si afara pls.,sunt curios cat consuma varianta asta in 6 trepte.Mersi! :)

Link to comment
Share on other sites

Sal' baieti . am facut ieri proba cu 325ti-u , am iesit pe autostrada si am mers si prin oras , agalomenratie si lejer seara sa vad ce si cum , apropo de consum .

afara ia cam 10 ( 220-230 km/h ) si sare un pic mai sus la blana , intr-a 5-a am avut 235-240 si cu a 6 -a intins se duce bordul ... in oras aglomerat vreo 14 cam si lejer - seara tot cam 10 depinde de stilul de condus .

Masina forte vanoasa , am avut inainte un Z4 tot de 2.5 si nu e nici o dif la putere , il simt cam la fel si pe ti .

cand o sa fie mai mult tim , am mult de alergat perioada asta , o sa pun si poze :)

bafta tuturor cu ti-uri , sa cresca familia ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

mama ce gasca mare, aveti grija sa nu le loviti ca stati cu ele in service cu saptamanile ca mine, cred ca ar fi beton o intalnire, poate postam si supunem la vot, ce ziceti !!!!????

 

eu am mai avut placerea de a vedea 4 compacturi side by side, titus sri-stu stie tot :blink: acum am fi mai mai multi si cred ca ar fi super ! :)

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca nu e al DOILEA :)  :blink:  :)

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=5133&hl=

244953[/snapback]

In linkul asta, compactul albastru are niste stopuri fooarte smechere, asa are si un prieten de-al meu dar nu stie de unde, asa a luat masina...daca aflati ceva despre ele, let me know! Facem o intalnire saptamana asta, cel tarziu pe miercuri seara?!? Io joi plec la mare iar saptamana viitoare vizitez service-ul, de o luna astept parbrizul de la Bavaria..promptitudine, nu gluma!

Link to comment
Share on other sites

Sal' baieti . am facut ieri proba cu 325ti-u  , am iesit pe autostrada si am mers si prin oras , agalomenratie si lejer seara sa vad ce si cum , apropo de consum .

afara ia cam 10 ( 220-230 km/h ) si sare un pic mai sus la blana , intr-a 5-a am avut 235-240 si cu a 6 -a intins se duce bordul ... in oras aglomerat vreo 14 cam si lejer - seara tot cam 10 depinde de stilul de condus .

  Masina forte vanoasa , am avut inainte un Z4 tot de 2.5 si nu e nici o dif la putere , il simt cam la fel si pe ti .

  cand o sa fie mai mult tim , am mult de alergat perioada asta , o sa pun si poze  :)

  bafta tuturor cu ti-uri , sa cresca familia ! :blink:

245448[/snapback]

 

Dar in treapta a-6-a la 160km/h pe autostrada,cam ce consum are sunt foarte interesat,mersi si s-o stapanesti sanatos! :)

Link to comment
Share on other sites

pe asta il stiti?

cred ca e cel mai tare :)

 

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=43885

249088[/snapback]

 

super tare !!! :blink:

 

un singur comentariu ... dar asta tine de gustul fiecaruia !

 

daca ar fi avut ornamentele interioare din aluminiu + inele ceasuri bord tot aluminiu

ar fi fost STRASNIC !!! :) :) :) .

 

DAR ASTEA SE POT SCHIMBA...

 

cu stima,

petreop.

Link to comment
Share on other sites

mi am luat masina, vopseaua arata ceas, nici nu ti dai seama ca a fost vopsita, singurul defect este la mansonul de la usitza de benzina, l au futut, l au dat cu mastic, cred ca nu au putut sa l desfaca si l au rupt.Am facut contestatie si sper sa se rezolve.

 

de acum intalnirea cred ca poate fi completa, astept sugestii, data ora etc.

post-3775-1182358380_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mi am luat masina, vopseaua arata ceas, nici nu ti dai seama ca a fost vopsita, singurul defect este la mansonul de la usitza de benzina, l au futut, l au dat cu mastic, cred ca nu au putut sa l desfaca si l au rupt.Am facut contestatie si sper sa se rezolve.

 

de acum intalnirea cred ca poate fi completa, astept sugestii, data ora etc.

250617[/snapback]

 

bravo tata !!!

 

acu' ca ai si tu masina ...

 

ne intalnim cu toti sa ne aratam "ratustele" unul-altuia !!!

 

astept cu nerabdare intalnirea...

 

cu stima,

petreop.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.