Jump to content

Compact E46 ! cate masini sunt pe forum ?


compactu

Recommended Posts

si daca n-am semnal la telefon..!?

:)  :)  :)

compacturile sunt cele mai tari..!!! :blink:

apropos ce parere aveti de seria 1 cabrio..!? mie mi se par super....

295425[/snapback]

Daca ai vrut sa fii amuzant, iti spun ceva adevarat: n-ai reusit.... Trist...ideea cu "Don't call us will call you" o folosesti pentru a-i explica politicos unei persoane ca n-ai nevoie de serviciile/parerile/ajutorul sale...Daca nu intelegi sa-mi spui si recapitulam...nu cred ca cineva are nevoie de laudele tale ironice la adresa compacturilor!

Daca vrei discutii despre seria 1 cabrio, in primul rand esti offtopic iar in al doilea rand cauta la Seria 1! Inca te asteptam cu ceva constructiv....mai incearca!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc . 8000euro , sunt ffff multumit de ea , am luat-o din patria Mercedes-ului de pe langa Stuttgart :blink:  Dap 1995cm3 143cai

296120[/snapback]

Deci cu totul cat a fost masinuta? Consumul cum este? Oricum, motorul asta e un compromis intre 316 si 325...nu-i cunosc performantele dar cred ca fuge ceva! Lista de optionale ce cuprinde?

Link to comment
Share on other sites

pai 8000 euro acolo cu drum si taxa de inmatriculare o sa ajunga la 9700 cred , optionale nu are multe decat AC scaune si suspensie sport, CD , consumul e 6,5 exterior la mers 130-140 iar pe oras cam 8,5-9.5 in functie de aglomeratie sau de cum mergi cu ea , de fugit zic k trage destul de bine pt 143 cai , m-a impresionat cu trage de la 180 , cu acceleratia la podea de la 180 simti k te baga in scaun , cutia mi se pare cam ciudata , vreau sa zic k e cam scurta pe treapta 5 la 3000rpm are 100km/h
Link to comment
Share on other sites

Am devenit si eu mebru 100% BMW Club  :)  , cu 318ti , 11.2001 , 155000Km recent audus personal din germania  :)  . Poze de indata ce-mi dau seama cum sa le postez  :)

.

296108[/snapback]

 

sa-l stapanesti sanatos ! :)

 

daca stii cat am cautat eu un bmw 318 ti cu 143 cp sa-mi cumpar si nu

am gasit niciunul in romania !!!! :blink:

 

dupa care mi-am cumparat un 316 ti de 116 cp si sunt

dezumflat (pt. ca nu prea fuge) !!! :)

 

pune si tu niste poze cu interiorul... :D

 

cu stima,

petreop.

Link to comment
Share on other sites

Aseara la intalnirea de la Casa Poporului a venit si amicul meu cu 325ti...si-a facut masina foarte misto, si-a pus kitul de la Lumma pt compact, masina e neagra, jante negre cu buza argintie pe 19", 2 evacuari, narile vopsite negre....are un sunet motorul cu tobele alea...m-a dat o tura pe la Unirea si i-a dat nitel pe Splai spre Regie,e haos masina! Pana si "carcotasilor" de compacturi de pe forum le-a placut... :) L-am convins sa se bage si el pe forum ca are multe de invatat pe aici....Pacat ca nu prea stie ce sa faca cu aia 200 CP ai masinii...iar eu n-am fost tigan cat sa-i cer masina omului! :blink:
Link to comment
Share on other sites

muama cate am pierdut, ma baieti, hai ca incerc sa ma reintegrez si eu chiar daca vreau sa scap de compact cat de curand !!!!! este frumoasa, stabila, atrage atentia, si nu este de manelisti sau samsari :blink:

 

poate urmatoarea intalnire apar si eu.

 

una peste alta eu sunt foarte dezamagit de compact, frate este mai fiabil peugeot-ul, am schimbat pana acuma la piese de mi au sarit ochii, nu mai ma impresioneaza, prin urmare cred ca o vand si imi iau 120 d, sper in primavara, asta daca nu imi voi permite 320 d

 

daca stiti pe cineva tentat de un compact ingrijit si cu 87 000 km sa spuneti ca al meu este pe lista de vanzare, masina adusa de mine din germania iarna trecuta, are articulatie noua pe fata, amortizoare spate, sonda lambda, jante tabla cu cauciucuri si capace de rezerva , senzori cram shaft, cam shaft, sonda lambda, ambreaj si volanta, placute, si acum discuri, le am luat dar nu am apucat sa le montez.

 

nu ma omor sa o vand acum ca nu am inca bani de alta dar daca apare un cumparator si o oferta interesanta .............

post-3775-1192268417_thumb.jpg

post-3775-1192268486_thumb.jpg

post-3775-1192268533_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sa il stapanesti sanatos! Foarte faina  :blink:

 

Maine seara sper sa am o supriza pentru cei cu compacte  :) Sper sa iasa operatiunea de maine dimineata... si sa am ce posta.

296225[/snapback]

 

Incepand de azi compactu meu are.... angel eyes :)

Montaj super dificil - aprox 5 ore, dar Sorin e super meserias si i-a dat de cap. Thanks :)

Maine incerc sa fac niste poze ok. Azi doar un teaser cu telefonu.

post-5132-1192295890_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare compactul cu angel...eu am cumparat acum 1 an inele cromate pt bord de la Sorin, mi-a zis ca aduce si monteaza angel dar mi-a zis ca nu se baga la compact, ca e mai complicat etc...vreau si eu sa-mi pun angel, cred ca o sa arate foarte bine cu xenonul plus ca astfel o sa fie luminat noaptea si farul de langa nari care normal se aprinde doar pe faza lunga! :blink:
Link to comment
Share on other sites

muama cate am pierdut, ma baieti, hai ca incerc sa ma reintegrez si eu chiar daca vreau sa scap de compact cat de curand !!!!! este frumoasa, stabila, atrage atentia, si nu este de manelisti sau samsari  :blink:

 

poate urmatoarea intalnire apar si eu.

 

una peste alta eu sunt foarte dezamagit de compact, frate este mai fiabil peugeot-ul, am schimbat pana acuma la piese de mi au sarit ochii, nu mai ma impresioneaza, prin urmare cred ca o vand si imi iau 120 d, sper in primavara, asta daca nu imi voi permite 320 d

 

daca stiti pe cineva tentat de un compact ingrijit si cu 87 000 km sa spuneti ca al meu este pe lista de vanzare, masina adusa de mine din germania iarna trecuta, are articulatie noua pe fata, amortizoare spate, sonda lambda, jante tabla cu cauciucuri si capace de rezerva , senzori cram shaft, cam shaft, sonda lambda, ambreaj si volanta, placute, si acum discuri, le am luat dar nu am apucat sa le montez.

 

nu ma omor sa o vand acum ca nu am inca bani de alta dar daca apare un cumparator si o oferta interesanta .............

296412[/snapback]

Arata foarte bine masina ta, pacat ca ai avut atatea probleme cu ea...eu n-am schimbat mai nimic in afara de consumabile....bucsi, amortizoare care se duc de la drumurile noastre...mai vreau sa-i fac jocul de la schimbator, tine de timonerie, tipa de la care am luat-o cred ca mesteca in cutie ca-n mamaliga...in rest sunt foarte multumit de compact! :) Va astept pe la intalniri! Bafta

Link to comment
Share on other sites

Foarte tare compactul cu angel...eu am cumparat acum 1 an inele cromate pt bord de la Sorin, mi-a zis ca aduce si monteaza angel dar mi-a zis ca nu se baga la compact, ca e mai complicat etc...vreau si eu sa-mi pun angel, cred ca o sa arate foarte bine cu xenonul plus ca astfel o sa fie luminat noaptea si farul de langa nari care normal se aprinde doar pe faza lunga!  :blink:

296664[/snapback]

Da, e mult mai complicat si nu a mai montat pana acum pentru ca nu avea neoane de dimensiuni potrivite pentru compact. Dar se pare ca setup-ul meu e super ok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
pai 8000 euro acolo cu drum si taxa de inmatriculare o sa ajunga la 9700 cred , optionale nu are multe decat AC scaune si suspensie sport, CD , consumul e 6,5 exterior la mers 130-140 iar pe oras cam 8,5-9.5 in functie de aglomeratie sau de cum mergi cu ea , de fugit zic k trage destul de bine pt 143 cai , m-a impresionat cu trage de la 180 , cu acceleratia la podea de la 180 simti k te baga in scaun , cutia mi se pare cam ciudata , vreau sa zic k e cam scurta pe treapta 5 la 3000rpm are 100km/h

 

 

vezi ca devii frate cu pinochio :). la 140 ai 7.5% iar in oras (craiova banuiesc) 10.5-11 %. asta pe timp de vara. acum iarna este undeva la 12- 12.5 :blink:

 

PS. avem acelasi motor si a mea are doar 20kg in plus :).

Link to comment
Share on other sites

Salutari tuturor compactilor! Va astept in numar cat mai mare la urmatoarea intalnire din Bucuresti, in ultima vreme nu s-au mai adunat mai mult de 1-2 compacturi si din cate vad au mai aparut "compacti" prin oras! Hope 2 see u there! :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

14 mil a costat ... dar am vandut pe al meu cu 3,5 deci in final 11,5 mil ...

bai ... am vazut in seara asta un compact cu numere rosii proaspat inmatriculat , argintiu, pachet exterior M , model 2004 cred si jur ca arata tzipla ... sper sa apara pe forum .

 

???? cand este intalnirea ???? sunati ma , 0723 446 561

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut,

 

Intru si eu in lista, 320td, 177CP (AC Schnitzer), M Paket II, interior Alu Black Cube, jante 18" M (am vazut la alt Ti, negru, cu boacana pe lateral, exact cum am si eu).

 

Poze imediat, ca abia am luat-o... si acum e murdara.

 

:twoup: oricum, imi place de mor cum se comporta!

 

Tot ce i-ar trebui ar fi si toba de la AC Schnitzer, ca deocamdata are trompa de diesel :twoup: si nu e asa misto...

Edited by razvanT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.