Jump to content

seat leon fr


sergy4ever

Recommended Posts

Guest xeamini
de curand un prieten si-a luat seat leon fr 2.0 tdi 170 de cai ,,,si as vrea sa stiu ,,,,e mai  rapid ca un 525d de care am io.....sau nu ! citeam pe site 0-100km in 8,2 sec ,,,,! astept pareri ca vreau sa-l intep oleaca ,,,,,! :blink:  :)  :)  :)

223522[/snapback]

 

525 are 163 CP. Seatul are 170 CP si e si mai usor. Acum depinde si de sofewr, dar nu prea ai sanse.

Link to comment
Share on other sites

525 are 163 CP. Seatul are 170 CP si e si mai usor. Acum depinde si de sofewr, dar nu prea ai sanse.

223530[/snapback]

daca mergi cu un bmw pe strada eu cred ca trebuie sa capeti ceva experienta .. si dupa un timp .. poti sa i dai fum in bot la seat .chiar daca e diferenta de 10-15 cai. si cine crede ca orice alta masina se compara cu bmw .. sa si cumpere altceva si sa ne lase in pace ..

bmw club are nevoie de putzina exclusivitate zic eu

Link to comment
Share on other sites

Si Opel Astra GTC 2.0 Turbo are pretentii la cei 200 de cai, insa pe strada nu se vad.

223552[/snapback]

orice ar fi ,,,bmw ramane bmw .........sunt curios cand ai vine masina ,,ca si-a luat-o noua si asteapta de 4 luni :) :) :) dar pur si simplu m-a surprins atitudinea ,,,,( seat apartinand de audi ) am inceput sa ne contrazicem care e mai bun ,,,,bmw sau audi :blink: :) :)

Edited by sergy4ever
Link to comment
Share on other sites

hmm..sunt p'acolo amandoua..teoretic FR-ul e un pic deasupra bmw-ului (170cp/4200rpm, 8.2 suta, 350Nm/1800rpm, 214km/h si 1330-1415kg) in schimb 525d are 350Nm/2000-2500, 8.9suta, 163/4000, 1.400-1.500kg si 219km/h..in concluzie FR s-ar cam distanta de bmw..insa nu pentru mult timp..depinde de sofer..e dif mult prea mica..si pana la urma caii bavarezi nu se compara!!!
Link to comment
Share on other sites

..si pana la urma caii bavarezi nu se compara!!!

pai cam asta e ideea .. fr are tractiune fata din cate stiu eu .. numita si" tractiune ".. iar bmw ul tractiune spate .. adica " propulsie " si cele 2 solutii contructive nu prea au nici o legatura .. adica cea spate este net superioara in conditii " meteorologice " buune

Link to comment
Share on other sites

de curand un prieten si-a luat seat leon fr 2.0 tdi 170 de cai ,,,si as vrea sa stiu ,,,,e mai  rapid ca un 525d de care am io.....sau nu ! citeam pe site 0-100km in 8,2 sec ,,,,! astept pareri ca vreau sa-l intep oleaca ,,,,,! :blink:  :)  :)  :)

223522[/snapback]

 

Am mers cu fr in septembrie 2006 la Ziua portilor deschise la Seat. Eu zic ca e mai rapid decat 525d.

Link to comment
Share on other sites

Pai nu compari serie 5 cu leon. Pune-l sa se bata cu 320d e90 163cp sa vedem atunci daca mai e smecher :)

Sau cu dracia aia de seria 1 care fuge de`i sar rotile (120d)

223778[/snapback]

 

eu am facut intrecere cu un seat leon . eu conduceam un 320 din 2006 cu cip are 200 cp steptronic prietenul meu are un seat leon din 2004 de 150 cp standard de abia l am facut de vina o fi si steptonicul si pe deasupra leonul mai e si integral :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu am facut intrecere cu un seat leon . eu conduceam un 320 din 2006 cu cip are 200 cp steptronic prietenul meu are un seat leon din 2004 de 150 cp standard de abia l am facut de vina o fi si steptonicul si pe deasupra leonul mai e si integral :)

223787[/snapback]

E integral? :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

hai sa comentez si eu dc imi dati voie...sunt masini din clase diferite si automat au preturi diferite, una are 5 sau 6 ani, una are cateva luni...plus ca una e seat si cealalta BMW:p....mie imi place la nebunie e39 este o masina excelent construita si deosebit de rezistenta...si de fiecare data cand ma urc la volan ma simt super, desi am 520d:(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.