Jump to content

sfat achizitie 320d e90


vali23b

Recommended Posts

Salut,dupa cum am scris in topic sunt in cautare de un 320d e90 de ceva vreme incoace.M-am documentat destul de bine in ceea ce priveste acest model si as dori sa imi spuneti si parerea voastra in ceea ce priveste acest model

 

Caut un 320d an de fabricatie 2005-2007 automat 163 de cai cam in jurul sumei de 8000-10.000 de euro.Eu lucrez in germania dar totusi stiu ca pare o prostie dar ma uit si pe piata de la noi deoarece acum am un ford fiesta 1.6 diesel din 2005 si m-ar tenta sa dau si fiesta la schimb pentru cine accepta pentru ca mai scutesc 1500 de euro care nu sunt tocmai de aruncat.

 

Daca imi caut masina in germania trbuie sa fie 2005 ca altfel ma cam omoara taxa si de aceea nu stiu ce sa fac.Masina vreau sa o inscriu pe romania deoarece lucrez pe camion si vin tot la 6 sau la 9 saptamani acasa in concediu

 

Ca dotari trebuie sa aibe scaune sport nu conteaza felul tapiseriei(textil sau piele),xenon si navi care iarasi nu conteaza daca este mare sau mic(iau cu navi deoarece nu imi place cum arata fara....mi se pare ca ii lipseste ceva fara navi)si bineinteles cutie automata ca m-am saturat sa mestec in ciorba.

 

Vroiam sa mai intreb si de unele probleme specifice,am ales acest model din doua motive.Primul este cel financiar iar al doilea este cel de fiabilitate.Cred ca este cel mai ok din ce este pe e90 din punct de vedere al fiabilitatii lasand la o parte modelele de 163 EffDyn si cel de 184 care oricum nu mi le permit.Spec ca acest model din cate am citit nu are probleme cu distributia dar din cate am citit ar avea cu turbina(pica cam des la aceste modele)

 

Orisicum daca iau masina de pe tara voi face o verificare cat se poate de amanuntita deoarece vreau sa achizitionez acest model si vreau sa il tin vreo 5 ani

Ma voi duce sa vad aceasta masina http://olx.ro/oferta/vand-sau-schimb-bmw-320d-ID2fdjB.html#91514e5cd4 deoarece accepta tipul si variante voi vedeti ceva suspect la el in afara de farul din dreapta care este matuit?

 

Astept sfaturile voastre.Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.