Jump to content

530-ul Meu


Dobrescu Alex

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Am decis sĂŁ o vând. DacĂŁ este cineva interesat ma poate contacta aici. Aștept oferte de preț. Dețin mașina din decembrie 2013 ceea ce denotĂŁ faptul ca nu am cumparat masina pentru a face bani cu ea. Totalitatea pieselor care au fost supuse la oboseala in timp au fost schimbate la reprezentanta. Detin toate facturile pentru tot ce am schimbat.
Link to comment
Share on other sites

Am facut eu un tratament cu Leatherique anul trecut. Am masat pielea bine cu uleiul si a doua zi seara am curatat cu Prestine Clean.

Sa ai mai multe lavete de microfibra, si sa le umezesti unpic, altfel o sa te chinui mult cu Prestine Clean sa cureti uleiul pana ramane mata pielea si nelipiciosa.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/132616-bmw-e60-530d-231-cp/page__st__60

Link to comment
Share on other sites

Am fost astazi cu masina la o constatare ( reprezentanta ). Rezultatul: 2 semi-bielete fata, furtun frana spate atins, brat dreapta stape. Am dat comanda de toate si saptamana viitoare o sa le schimb. Bonus o sa fac si schimbul de ulei in diferetial. Acum toata lumea e fericita. Edited by Dobrescu Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Asta e si mai ieftin :) 10 ron se schimba doar becul se paatreaza soclul. Evident ca ei nu fac asta ... Il schimba total

M-ai facut curios si am fost sa iau becul ars. Becul din interior nu se scoate. Practic e doar un corp. Posibil sa incalzesti plasticul si sa il scoti fortat, dar aceste lucruri nu sunt demne posesorilor care inteleg marca BMW. In comparatie cu preturile de la alte magazine se pare ca nu am dat chiar asa mult.

  • Like 3
  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

M-ai facut curios si am fost sa iau becul ars. Becul din interior nu se scoate. Practic e doar un corp. Posibil sa incalzesti plasticul si sa il scoti fortat, dar aceste lucruri nu sunt demne posesorilor care inteleg marca BMW. In comparatie cu preturile de la alte magazine se pare ca nu am dat chiar asa mult.

ia un cuter 2 ron taie urechile alea de plastic negru pe care le vezi pe soclu ala de plastic ,ruleaza putin de bec si ia vezi ramai cu becul asta in mana ?

 

http://www.narvaromania.ro/h10w-12v-10w-ba9s.html sau te duci la orice magazin de piese auto cu el in mana , gasesti pe stoc de multe ori .

 

Ti-ar pata demnitatea scamatoria asta ieftina cu un cuter si fara sa fortezi nimic ? :) Asa ca intre forumisti .

Data viit cand se arde faci ce vrei tu , demn sau nedemn ;)

 

PS eu te sfatuiesc sa echipezi soclul care are becul ars deja pt ca in scurt timp se va arde si celalalt angel , de obicei cam cad pereche la scurt timp . Exista si diy pe youtube daca nu te descurci .

Edited by Myx
  • Like 8
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ia un cuter 2 ron taie urechile alea de plastic negru pe care le vezi pe soclu ala de plastic ,ruleaza putin de bec si ia vezi ramai cu becul asta in mana ?

 

http://www.narvaromania.ro/h10w-12v-10w-ba9s.html sau te duci la orice magazin de piese auto cu el in mana , gasesti pe stoc de multe ori .

 

Ti-ar pata demnitatea scamatoria asta ieftina cu un cuter si fara sa fortezi nimic ? :) Asa ca intre forumisti .

Data viit cand se arde faci ce vrei tu , demn sau nedemn ;)

 

PS eu te sfatuiesc sa echipezi soclul care are becul ars deja pt ca in scurt timp se va arde si celalalt angel , de obicei cam cad pereche la scurt timp . Exista si diy pe youtube daca nu te descurci .

S a desfacut, doar ca trebuie lipit. Ideal e sa ai un pistol cu plastic, dar merge sa topesti ceva peste. E bine sa nu deteriorezi suportul. Principalul suport e din metal ( aluminiu ). Suportul unde vine becul e din plastic. Asa simplu nu sta, trebuie lipit cu ceva astfel incat sa nu se desfaca de la vibratii, caldura si gropi.

Link to comment
Share on other sites

S a desfacut, doar ca trebuie lipit. Ideal e sa ai un pistol cu plastic, dar merge sa topesti ceva peste. E bine sa nu deteriorezi suportul. Principalul suport e din metal ( aluminiu ). Suportul unde vine becul e din plastic. Asa simplu nu sta, trebuie lipit cu ceva astfel incat sa nu se desfaca de la vibratii, caldura si gropi.

cate o picatura de superglue si e totul ok . :thumbsup: Eu la E90 nu am lipit nimic doar l-am infipt acolo si nu a zburat ever , becul sta in suportul lui .

Link to comment
Share on other sites

M-ai facut curios si am fost sa iau becul ars. Becul din interior nu se scoate. Practic e doar un corp. Posibil sa incalzesti plasticul si sa il scoti fortat, dar aceste lucruri nu sunt demne posesorilor care inteleg marca BMW. In comparatie cu preturile de la alte magazine se pare ca nu am dat chiar asa mult.

Pentru cei care nu ai inteles ce am zis aici si incearca sa isi expime furia prin casa cu ce se nimereste, ma refeream ca marca BMW este o marca dedicata persoanelor trecute de 40 de ani, care au suficienti bani incat sa isi permita o masina NOUA. Aceste persoane nu fac improvizatii de aceste gen, iar la 50K pe care ii dau pe o masina, 30 de Euro nu mai reprezinta nimic.

Edited by Dobrescu Alex
  • Like 1
  • Downvote 31
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce va complicati cu pistoale de lipit si super-glue, treaba este foarta simpla, se ia o bormasina si un burghiu foarte subtire, dai o mica gaurica in oglinda becului, cat mai aproape de bec, apesi pe bec, il rostesti si il scoti afara!

Eu folosesc burghiul cu care dau gaura in boliles care-i foarte subtire !

Aici nu e vorba ca iti permiti 2 AE OE de 70 iepuroi, aici e vb de o treaba care o faci in 5 min + 5 euro de becuri !

Edited by catalin2090
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tu-ti dai seama c-ai facut praf visele unui forum intreg si "idealurile" a milioane de romani? Nu stiai ca un Bmw e o investitie, gen business, pentru multi iar in reprezentante sunt toti hotii si "fraerii"?

 

 

Pentru cei care nu ai inteles ce am zis aici si incearca sa isi expime furia prin casa cu ce se nimereste, ma refeream ca marca BMW este o marca dedicata persoanelor trecute de 40 de ani, care au suficienti bani incat sa isi permita o masina NOUA. Aceste persoane nu fac improvizatii de aceste gen, iar la 50K pe care ii dau pe o masina, 30 de Euro nu mai reprezinta nimic.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.