Jump to content

antifurt oglinzi


Guest juststy

Recommended Posts

Guest juststy
La mine a mers! Scoateti oglinda si lipiti-o de sistemul de prindere cu poxipol dar fiti atenti sa nu o lipiti si de sistemul de ghidare. Oglinda nu mai poate fi scoasa decat facuta bucati. Sistemul e simplu foarte eficient si estetic, lipitura fiind pe spatele oglinzii nu se vede absolut nimic. Sa imi spuneti rezultatul!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest IulianE

am un vecin caruia au incercat sa ii fureMP3-ul de pe cielo...tipu il prinsese in vreo 10 suruburi si toate diferite....

nu a reusit sa ii fure MP#u dar a bagat surubelnita in el pana l-a facut zob...

fii sigur ca daca nu reuseste sa scoata oglinda trage de ea pana o rupe sau o sparge,....de razbunat sigur se razbuna

Link to comment
Share on other sites

La mine a mers! Scoateti oglinda si lipiti-o de sistemul de prindere cu poxipol dar fiti atenti sa nu o lipiti si de sistemul de ghidare. Oglinda nu mai poate fi scoasa decat facuta bucati. Sistemul e simplu foarte eficient si estetic, lipitura fiind pe spatele oglinzii nu se vede absolut nimic. Sa imi spuneti rezultatul!

225290[/snapback]

asta am facut si eu acum vreo luna

si acum caut sa scriu pe oglinda ceva de genul "sunt lipita"! ca sa nu mai incerce boschetarii sa le fure - in caz ca nu-s analfabeti

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca mai trece mult si aflu ca cineva si-a "tras" fire de la "electroshock" la oglinzi si a facut in asa fel incat sa se descarce cand cineva ii atinge oglinda... Parca vad titlurile in ziare "Hotii de oglinzi pusi pe fuga de sistemele electroshock" sau "Bolizii sunt acum mai siguri cu noile sisteme antifurt cu electrosocuri"... C'mon, eu as face asigurare si nu as mai cumpara ce-mi lipseste din "Vitan" sau de la "baietasi" doar pentru ca fac o afacere... ( a se citi o iau mai ieftin cu cateva zeci de euro)...
Link to comment
Share on other sites

Se vede treaba ca nu stii cat umbli cu asigurare ca sa iti iei banii pe oglinzi furate. 1. politie - reclamatie. 2. asigurator-constatare 3. service-inlocuire 4. politie-dovada 30 de zile 5.asigurator-cerere despagubire

 

Ultima data cand mi-au furat oglinda am facut plangerea, mi-am pus alta si am renuntat la asigurare.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca mai trece mult si aflu ca cineva si-a "tras" fire de la "electroshock" la oglinzi si a facut in asa fel incat sa se descarce cand cineva ii atinge oglinda... Parca vad titlurile in ziare "Hotii de oglinzi pusi pe fuga de sistemele electroshock" sau "Bolizii sunt acum mai siguri cu noile sisteme antifurt cu electrosocuri"... C'mon, eu as face asigurare si nu as mai cumpara ce-mi lipseste din "Vitan" sau de la "baietasi" doar pentru ca fac o afacere... ( a se citi o iau mai ieftin cu cateva zeci de euro)...

225332[/snapback]

si umbli tu vreo 2 saptamani fara oglinzi pana vin de la asigurari? sau nu ai nevoie de ele oricum?! :blink: - gluma nu o lua in serios

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca daca dupa ce declari furtul poti merge sa o cumperi de la magazin si sa ceri despagubirea de la asigurari.. nu-mi spune ca trebuie sa vada asiguratorul ca ti-au furat oglinda si ca declaratia ta la politie nu e suficienta...

 

La ce sunt bune oglinzile alea de care vorbiti voi? -> tot gluma, nu o lua nici tu in serios...

Edited by Maverick
Link to comment
Share on other sites

primesti banii de la asigurator dupa ce politia inchide cazul in 30 de zile.

Chiar si asa, cred ca daca le dai factura iti primesti banii. Dupa o luna de zile dar banuiesc ca e rezolva. Iar daca te costa doar o luna de zile si in felul asta lasi un smecher sa se uite in geamul de la oglinda, cred ca toti castigam mai mult...

Edited by Maverick
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
Sigur ca da, ca ala cand vine noaptea o sa aprinda lanterna sa vada ce scrie pe ele... :)

225363[/snapback]

:) :blink:

asta e ca in bancul cu masina in care prop a scris pe ea: "Aceasta masina nu prezinta nici un interes in a fi sparta....nu are sistem audio,nu are nimic de valoare in ea"

Dimineata gaseste locul de parcare liber si un bilet pe jos: "Nu-i nimic ,ii punem noi"

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE
fura da-i dracului de nenorociti....au furat asta iarna oglinda cu totul de la S500 firmei(masina de protocol)...nici o zgarietura nu au lasat Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.