Jump to content

Schimbare garnitura baie ulei - unde in TM ?


bazil

Recommended Posts

masina este 525 DA /an 2001

Am decis sa schimb garnitura de la baia de ulei pt ca nu imi place sa vad stropi de ulei pe podea in garaj - nu pierde mult dar imi place sa stiu ca masina este in stare perfecta.

In TIS am vazut ca schimbarea garniturii baii de ulei este relativ complicata si sunt necesare citeva "unelte" pe care eu nu le am in garaj.

Trebiue ridicat 20mm motorul, coborita toata puntea fata ...

La reprezentanta manopera costa aprox 150Eu [fara garnitura care costa aprox 40Eu]-

Nu am curajul sa merg la un service care nu a mai facut asta chiar daca am instructiunile descrise pas cu pas din TIS - surprizele pot fi prea neplacute :=(.

Sunt din Timisoara - imi poate recomanda cineva un service de incredere care face asta ??- care stiti ca a mai facut asta??

 

Multumesc anticipat celor care vor binevoi sa imi faca o recomandare.

Link to comment
Share on other sites

masina este 525 DA /an 2001

Am decis sa schimb garnitura de la baia de ulei pt ca nu imi place sa vad stropi de ulei pe podea in garaj - nu pierde mult dar imi place sa stiu ca masina este in stare perfecta.

In TIS am vazut ca schimbarea garniturii baii de ulei este relativ complicata si sunt necesare citeva "unelte" pe care eu nu le am in garaj.

Trebiue ridicat 20mm motorul, coborita toata puntea fata ...

La reprezentanta manopera costa aprox 150Eu [fara garnitura care costa aprox 40Eu]-

Nu am curajul sa merg la un service care nu a mai facut asta chiar daca am  instructiunile descrise pas cu pas din TIS - surprizele pot fi prea neplacute :=(.

Sunt din Timisoara - imi poate recomanda cineva un service de incredere care face asta  ??-  care stiti ca a mai facut asta??

 

Multumesc anticipat celor care vor binevoi sa imi faca o recomandare.

226194[/snapback]

du-te la Ciclop si cauta-l pe Ovidiu. zici ca ai vorbit cu mine sa iti faca loc printre programari sau daca nu se poate asa, iti faci programare.

Link to comment
Share on other sites

Salut bazil

NU stiu daca ai auzit de Marinel are atelierul undeva pe la stadionul CFR mecanic bun (parere personala) ar mai fi si Karlos are un atelier in Sagului.

Tot ca si o parere personala daca as fi implicat in situatia ta as merge  la Marinel.

Numai bine

226256[/snapback]

Carlos e in Calea Buziasului langa lic. Electrotimis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.