Jump to content

335i vs 330i vs 335d e92 ?!


dinudaniel

Recommended Posts

:LMAO: asta este cea mai tare chestie pe care am citit-o/auzit-o azi si cred ca exprima destul de bine concluzia discutiei :)

 

E cam trista treaba daca diesel 3 litri e nevasta de acasa. Nu mai putem vorbi de 1,6 benzina , 1,9 benzina sau un 2,0 diesel.....

Eu sunt de parere ca un 3,0 diesel e mai mult decat suficient pe drumurile publice. Nu vorbesc din auzite , am mers cu motorizarea asta. Sunt multi aici care isi dau cu parerea, dar ei nu au mers cu un motor mai mare de 2,0 si aproximativ 150 de cai....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

335d e mai zgomotos, se incalzeste mai greu, e mai anost de condus, toaca cauciucuri mai repede, va avea la un moment dat probleme cu DPF, gasesti doar in varianta automata si risti sa-ti pice si cutia. Singurul atu e ca daca e ok, consuma putin. Eu as merge pe benzina fara regrete si cred ca oricine a condus o benzinara turbo si nu face naveta 200km pe zi ar face aceeasi alegere. Pt doar 400 euro pe an diferenta la 10k km anual (33euro pe luna!!!), merita cu varf si indesat. Edited by lowlife
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

diferenta clar nu va fi 33 de euro, pentru ca vorbim de consumul declarat. clar nu se va apropia acel 335i de consumul declarat, mai ales daca soferul are talpa de 45 :) totusi diferenta nu o sa fie asa mare incat sa conteze.

@john92, avand 30d acum, imi doresc 30i pe urmatoarea. depinde ce vrei de la masina.

Link to comment
Share on other sites

diferenta clar nu va fi 33 de euro, pentru ca vorbim de consumul declarat. clar nu se va apropia acel 335i de consumul declarat, mai ales daca soferul are talpa de 45 :) totusi diferenta nu o sa fie asa mare incat sa conteze.

@john92, avand 30d acum, imi doresc 30i pe urmatoarea. depinde ce vrei de la masina.

 

sa stii ca mi-a scazut consumul la 13.5 acum,pe bord.poate daca era manuala scoteam 12 la un mers normal...la inceput m.a incantat automata pt ca are padele pe volan,pe care nu le folosesc sa fiu sincer,sunt acolo doar pt a arata bine si sa arati prietenilor ca schimbi de pe volan...in rest nu prea folositor,sa spui ca te dai cu masina....nu prea ai unde schimba mai mult de 2-3....cu a 3a la capat ai viteza mult prea mare pt drumuri publice.acum vreau manuala,parca imi e dor de impactul ala la schimbare,sa fuga putin spatele cand dai a 2a....eu o sa fac o incercare cu un 335i manual...

Link to comment
Share on other sites

Ce argumente ai...

Sincer, daca nu ar fi vorba de consumul mai mare al motorului pe benzina, cred ca nici 10% din cei care au diesel nu si-ar cumpara.Diesel e mai scump ca e motorul mult mai complicat, mai greoi.Mai greoi, nu mai "strong".Diesel-ul miroase a economie, motorul in 6 pe benzina miroase a masina sport.Nu e vina nimanui, asa a lasat Dumnezeu!

Si da, am diesel.

Link to comment
Share on other sites

merge bine si dizelu in majoritatea cazurilor. Si mai cred ca cei care au nu l-ar schimba cu altceva pt ca sunt dependenti de senzatie. O benzina,chiar si de motor mare, dar care nu are o cutie automata te pune la lucru bine de tot cu schimbatorul ca sa scoti untul din ea si asta se traduce in consum. La dizel stai intr-a 4-a si te bucuri de viata.
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.