Jump to content

Taxa Timbru e90 320d din 2005


Eduard-WAU-

Recommended Posts

Salutare,

Urmeaza sa fac rar-ul la sfarsitul saptamanii si sa aflu ce taxa urmeaza sa platesc ... :sweat:

Stie cineva cat este taxa aproximativ ? :sorcerer: Gen cam cat ar trebuii sa iasa Co2-ul ? sfaturi pentru o taxa mai mica ( nu ma refer la "bulgarian style " :bad: ), ma gandesc daca domnii de la rar chiar pot influenta CO2-ul ... Valoare minima/maxima in functie de cat "de frumos le ""vorbesti"". :sick:

Va multumesc :bye:

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Din pacate la rar ploiesti CO nu se ia din brief, desi trebuie sa ai brieful in original. Aveam in brief valoarea de 135 ceea ce echivala cu o taxa de aprox 110 euro pt o masina E5 din 2010. Dupa rar am platit 200 euro pentru ca nu am vorbit :thumbsup: ce trebuia si am avut 200 valoarea CO.ului...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mama lor de samsari imputiti si ordinari :death: , nu neg, este vina mea ca nu l-am puricat la toate chestiile, dar totusi daca stiti cum se jura pe masa, cum garanta el :bash: ca nu depaseste taxa 780 euro si daca era umpic mai bronzat aveam dubii, dar era ultimul fitzos... :censored: .

In fine ... bine ca este ok frumusetea mea :clapping: .

Link to comment
Share on other sites

E foarte posibil.

 

974 euro e taxa la masina ta conform site-ului ANAF.

 

974 de euro este taxa, asa cum a precizat si colegul

Masina e automata. Manuala are 153 CO2.

 

L.E. Sunt curios cat a costat masina, daca nu e confidential :)

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Confirm si eu, in jur de 600 euro am platit si eu la cutie manuala. La automata e in jur de 1000. Si sa nu faci prostia sa o inmatriculezi pe bulgaria. Mor cand vad masini frumoase inscrise pe bulgaria. Parca si numarul ala in sine arata tiganesc. Teoretic daca ai avut bani de e90, ai bani si de inscris. Teoretic. Edited by Radu I
Link to comment
Share on other sites

Pentru ce sa fie confidential :rolleyes: . Cerea "obositul" 7350euro dar am luat cu 7000.

Asta este, nu ma dus capul sa imi fac cont aici, inainte sa o cumpar sa ma interesez <_< .

E, eu sa fiu sanatos si ea se mearga :sorcerer: .

Edited by Eduard-WAU-
Link to comment
Share on other sites

Confirm si eu, in jur de 600 euro am platit si eu la cutie manuala. La automata e in jur de 1000. Si sa nu faci prostia sa o inmatriculezi pe bulgaria. Mor cand vad masini frumoase inscrise pe bulgaria. Parca si numarul ala in sine arata tiganesc. Teoretic daca ai avut bani de e90, ai bani si de inscris. Teoretic.

:goodjob: Am mentionat din primul rand nu bulgarian style. Nici eu nu suport tiganelile, am in Buzau, cel putin 3-4 S-classuri din >2010 cu bulgaria, imi vine sa ii scuip .

Asta este vorba ta, cand intri in hora, joci :frantics: . Banii sunt facuti sa circule asa ca va fi " BZ 31 WAU " :console: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.