Jump to content

Vand e92 325 xi 2007


bim_artemis

Recommended Posts

Ha, ce pĂŁțanie. Eu am un e46 325xi cumparat din romania in 2005 - cu taxa neplatita niciodata. Taxa e vreo 2500 sau similar :) nu cred ca are rost sa o vand curand. Pe de alta parte, am luat-o la 100k cu 9500 in 2011, cam pretul pe care il ceri tu pe ea acuma. In concluzie, nu merita sa o vinzi (pana nu se rezolva mizeria asta cu asa zisa taxa)
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu .. ce sa ii zic nesimtitului. O sa imi fie lectie pe viitor. Macar cine o ia de la mine va avea "luxul" sa isi plateasca singur taxa si nu va mai avea emotii la capitolul asta.

Sau o vinzi in familie sau la vreun prieten si nu mai este nevoie de inscriere. Eu asa am facut cu cumnatul meu.

El a cumparat masina in 2011 de la primul propietar si nu a fost nevoie de taxa,mi-a vandut-o mie sub pretul pietei ca nah, taxa e vreo 1.300-1.400 € si sta la mine masina...cand o sa fie cazul sa o vand eu(nu e momentan) vad ce fac...ori o dau tot

Asa,sau ii platesc taxa si asta e..iesi pe minus,dar niciodata nu iesi pe plus cu nicio masina.. Indiferent daca are taxa platita sau nu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Maine plec spre Sulina, astazi va stau la dispozitie pentru cine vrea sa vada masina.

P.S. Th0mas poti sa vii cu incredere chiar tu la Constanta sa verifici si sa vezi masina. Intre timp poti ruga un coleg de forum sa te ajute cu istoricul masinii. Numai bine

Edited by bim_artemis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.