Jump to content

In cutarea "el 92-ului"


pss

Recommended Posts

201.000 km :mellow:

 

Și parca prevad că, de fapt, e mai veche cu un an.

 

Are navigație mică, la cât de dotată zice că e. Trist!

 

Vânzătorul este experimentat în treburi dintr-astea după:

- felul cum descrie absolut toate dotările, mai și completează pentru orice neștiutor;

- atenția cu care pozează scaunele față, să nu observe dacă sunt electrice sau manuale.

Poti fi scaunele sport manuale?

 

Este cam alergată mașina, pentru un 2011. Numai din privința kilometrilor, consider că nu merită banii ceruți.

Edited by severin31
Link to comment
Share on other sites

201.000 km :mellow:

 

Și parca prevad cĂŁ, de fapt, e mai veche cu un an.

 

Are navigație micĂŁ, la cât de dotatĂŁ zice cĂŁ e. Trist!

 

Vânzãtorul este experimentat În treburi dintr-astea dupã:

- felul cum descrie absolut toate dotĂŁrile, mai și completeazĂŁ pentru orice neștiutor;

- atenția cu care pozeazĂŁ scaunele fațĂŁ, sĂŁ nu observe dacĂŁ sunt electrice sau manuale.

Poti fi scaunele sport manuale?

 

Este cam alergatĂŁ mașina, pentru un 2011. Numai din privința kilometrilor, consider cĂŁ nu meritĂŁ banii ceruți.

 

Este peste 2011 (ultima.intrare 56000 km prin 2012) Mi-a dat vin-ul si este chiar foarte respectuos pentru un samsar. Un limbaj chiar frumos fara frate e beton masina, tun etc.

Link to comment
Share on other sites

Iati sedan si o sa iti para rau ca nu tiai luat coupeu...dar multi cauta lucruri marete dar la final se multumesc cu orice.

 

Stiu valy. Asta este. Nu e graba. Sedanuri albe cu packet m sunt peste tot. Coupe-uri mai greu. Mai este un coupe negru de cluj dar are motorul de 177 ceea ce nu ma prea incanta si mai ales ca este 2009 (e pe autovit)

Link to comment
Share on other sites

Nu mi-a placut nici unul. Si cele mai dotate sa zic asa sunt gri (câh)

Da ai dreptate aici pentru un e92 gri e prea monoton/comun...merita alta culoare la cat de misto arata modelul.

 

Si legat de motor nu cred ca ar trebuii sa te limitezi la diesel, un e92 se vrea mai sportiv poti opta si pentru un 320i/170hp daca vrei consum bun sau un 325i/218hp/2500cc si tot acolo ajungi cu banii de combustibil/taxe/intretinere dar e cu totul alta masina si alta senzatie.

Link to comment
Share on other sites

201.000 km :mellow:

 

Și parca prevad cĂŁ, de fapt, e mai veche cu un an.

 

Are navigație micĂŁ, la cât de dotatĂŁ zice cĂŁ e. Trist!

 

Vânzãtorul este experimentat În treburi dintr-astea dupã:

- felul cum descrie absolut toate dotĂŁrile, mai și completeazĂŁ pentru orice neștiutor;

- atenția cu care pozeazĂŁ scaunele fațĂŁ, sĂŁ nu observe dacĂŁ sunt electrice sau manuale.

Poti fi scaunele sport manuale?

 

Este cam alergatĂŁ mașina, pentru un 2011. Numai din privința kilometrilor, consider cĂŁ nu meritĂŁ banii ceruți.

 

In afara de navigatia mare, de ce zici ca nu e dotata? Mi se pare foarte dotats chiar si pare ingrijita.

Cat despre coupe, sa fim realisti ca un coupe care sa aiba dotarile e90-ului astuia alb, gasesti cu 3 4 mii in plus.

In plus, la coupe se merita benzina in afara de 320i. Sau mai bine cauta un coupe diesel cu motorul de 184 de cai sau eff dynamics de 163. Astea cred ca sunt dupa 2010 pe e92.

Link to comment
Share on other sites

In afara de navigatia mare, de ce zici ca nu e dotata? Mi se pare foarte dotats chiar si pare ingrijita.

Cat despre coupe, sa fim realisti ca un coupe care sa aiba dotarile e90-ului astuia alb, gasesti cu 3 4 mii in plus.

In plus, la coupe se merita benzina in afara de 320i. Sau mai bine cauta un coupe diesel cu motorul de 184 de cai sau eff dynamics de 163. Astea cred ca sunt dupa 2010 pe e92.

 

Nu ma deranjeaza ca are navigatie mica din moment ce are redare muzica de pe usb. Nu are pilot automat si asta chiar ma deranjeaza si nu o voi cumpara daca nu imi deduce din pretul final de achizitie retrofitul :)

 

Am vorbit cu el la telefon si sunt pitin sceptic cu actele. Nu imi poate da fiscalul pe loc. Trebuie sa iau prima oara masina sa ii fac rar-ul ca apoi sa ii trimit copie dupa carte si contract de vanzare ca sa poata scoate fiscalul (cica asa e la bucuresti sectorul 6).

 

Oricum eu caut tot coupe dar nu zic nu la berlina. Cel putin asta din Germania, sunt foarte interesat.

 

 

Vehicle offer: BMW 320d M-Paket,Xenon,GSD,Temp,Start/Stop,Navi,... for 14400 EUR

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=214076296

Link to comment
Share on other sites

Da, e de la mama lor. Aduce o altĂŁ valoare sufleteascĂŁ o mașinĂŁ de 14000 din Germania, decât 14000 pe una din țarĂŁ (asta poate miroase a coji de semințe și manele).

Neamțul poate ĂŽți mai lasĂŁ un 50-100 e, pe când românașul câteva sute de euro.

PĂŁi și aia tot navi micĂŁ are.

Pe de o parte, pe cea din țarĂŁ mĂŁcar poți sĂŁ o verifici, pe de altĂŁ parte e cam dubioasĂŁ treaba cu luatul mașinii, fiscalul ș.a.

Link to comment
Share on other sites

Da, e de la mama lor. Aduce o altĂŁ valoare sufleteascĂŁ o mașinĂŁ de 14000 din Germania, decât 14000 pe una din țarĂŁ (asta poate miroase a coji de semințe și manele).

Neamțul poate ĂŽți mai lasĂŁ un 50-100 e, pe când românașul câteva sute de euro.

PĂŁi și aia tot navi micĂŁ are.

Pe de o parte, pe cea din țarĂŁ mĂŁcar poți sĂŁ o verifici, pe de altĂŁ parte e cam dubioasĂŁ treaba cu luatul mașinii, fiscalul ș.a.

 

Eu nu sunt pretentios cand vine vorba de navigatie. Nu ma intereseaza daca e mica sau mare. Asta de la neamt are si trapa. Mi se pare "o atingere" sportiva so frumoasa pe o masina alba.

Link to comment
Share on other sites

Regula 3 BMW : Odata ajuns la 200.000 km, orice BMW are nevoie de schimb de DPF, distributie si turbina :)

 

da adevarat daca masina a avuta dati inapoi alti 200.000 ! te pricepi la masini cum ma pricep eu la avioane

Link to comment
Share on other sites

da adevarat daca masina a avuta dati inapoi alti 200.000 ! te pricepi la masini cum ma pricep eu la avioane

inseamna ca esti pilot de avioane.

 

Cred ca era ironic omul...

ce sa stie...e venit de putin timp pe forum, are postari putine, nu cunoaste ceilalti useri si a gasit un reply ironic pe care l-a luat fix ca atare.

Edited by Alex_wly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da adevarat daca masina a avuta dati inapoi alti 200.000 ! te pricepi la masini cum ma pricep eu la avioane

Esti pilot pe avioane comerciale sau militare?

Cred ca era ironic omul...

+1 thumbsup.png

inseamna ca esti pilot de avioane.

ce sa stie...e venit de putin timp pe forum, are postari putine, nu cunoaste ceilalti useri si a gasit un reply ironic pe care l-a luat fix ca atare.

+1thumbsup.png

 

Nu mi-a trecut prin cap nici macar un moment ca cineva poate lua afirmatia mea mot-a-mot si nu isi da seama ca am fost ironic...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.