Jump to content

320d, an 2010, 184 CP, piele, navi


severin31

Recommended Posts

Topicul de prezentare de pe forum este acesta: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/163237-320d-an-2010-184-cp/

Cel de vânzare: http://olx.ro/oferta/bmw-320d-e90-an-2010-184-cp-piele-navi-professional-volan-m-ID4pyBc.html#e9d65f91c7

Autoturismul este produs în data de 2010-03-09, are 135 Kw (184 Cp) și se prezintă într-o stare foarte bună interior/exterior.

Dotări:

- navigație profesională, climatronic, bixenon, angel eyes, lumini adaptative, piele, suporturi pahare, cutie manuală, scaune electrice, oglinda retrovizoare heliomată, start/stop, servotronic, faruri ceață, crom line, cauciucuri foarte bune;

- volan, schimbător, frână de serviciu M;

Probabil nu am enumerat toate dotările, pentru lista completă se poate verifica Vin: WBAPP11000E433557

 

Taxa plătită și nerecuperată;

Cu privire la kilometri dețin:

- factura de achiziție în care se menționează numărul de km;

- înscrisurile de verificare a intrărilor în service, fiind citită cheia la MHS Craiova;

- carte service.

 

Am schimbat uleiul, filtrele, inclusiv cel de combustibil, în urmă cu aproximativ 3000 km.

Încă nu are 158.000 km.

Nu accept schimb.

http://postimg.org/image/q04garwm9/

http://postimg.org/image/w7pv0fxfd/

 

Șanse de a o vinde aici sunt mici, dar se tot vaietă diverși user-i că nu se găsesc E90 din 2010 decât la 14-15.000 euro și nu pe la noi prin țară, ci pe Mobile.de și tot recomandă altor interesați să plece în afară dacă vor o mașină bună. Iată una aici, înmatriculată, cu taxa plătită!

Cam țin la preț, deoarece, intenționez, în mod real, prin vara anului viitor să o vând. Nu mă urâți pentru prețul cerut, doar ignorați-mă!

Dacă până atunci sare iepurele, de ce nu?

Edited by severin31
  • Like 6
  • Downvote 26
Link to comment
Share on other sites

Stiu. Cam asta era si ideea, sa iau cat mai mult pt a pune o diferenta cat mai mica.

Am avut oferta de 12.500.

Ma mai gandesc daca urmatoarea va fi F30, tot 184 Cp nu mai e de ajuns.

Daca voi plusa bani, voi cauta si mai multa putere.

Cand te uiti pe forum ce de bani sunt unii dispusi sa dea pe coupe-uri, cabrio, chiar sedan-uri din 2000 vara, parca marfa proprie e si mai valoroasa.

  • Downvote 20
Link to comment
Share on other sites

F30 325d nu prea sunt asa multe. Si sincer sa fiu, cititi ca sunt cateva review-uri facute prin afara si nu e mare diferenta de performante. Eu m-as fi asteptat sa fie macar pe hartie mai mare diferenta. Macar la cel de 184 de cai nu stai cu teama ca iti crapa turbo.

Partea proasta e ca nu prea s-a inghesuit lumea la ele de noi,astfel incat nici sh nu e oferta deocamdata. Poate ca o sa mai apara.

In teorie cabd te gandesti ca e diferenta de 35 de cai si 70nm cuplu, ai zice ca ar trebui sa rupa asfaltul 325d.

De curiozitate Andrei, ce masa proprie are F10-le tau? Ma gandesc ca ar trebui sa fie mai dinamic f30 ca totusi e mai mic si in principiu mai usor.

  • Like 1
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Cam țin la preț, deoarece, intenționez, ĂŽn mod real, prin vara anului viitor sĂŁ o vând.

 

Pai de ce o mai pui daca nu vrei sa o dai? Piata nu o testezi pe forum, ci pe site-urile de profil.

 

Am avut oferta de 12.500.

 

Vara viitoare o sa-ti doresti sa mai scoti 10-11000.

  • Like 3
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Pai nu exageram, dar la fel putem sa zicem ca e exagerat ca el a zis ca mai sunt oameni care dau 9000 pe un NFL. Ideea e ca el a pus-o la supra-pret pe un forum, spunand ca daca "sare iepurele" pasionat bine, daca nu, iarasi bine ca abia vara viitoare vrea sa o vanda.

 

Ce sa mai inteleg de aici... cer mult ca nu vreau sa o vand, iar daca o dau, mai pun o mica diferenta si imi iau F30. Na, bafta multa.

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Când mai vedeți 320 sub 160.000 km dovedibili (nu povești) cu 184 Cp, piele, navigație profesionalĂŁ, xenon adaptativ, volan M, schimbĂŁtor M și frânĂŁ de serviciu M sĂŁ faceți semn ĂŽn calendar! Și la ce preț vor fi oare?

Subliniez ĂŽncĂŁ o datĂŁ 184 Cp.

Cine nu știe diferența ĂŽntre 163, 143 și 184, sĂŁ le conducĂŁ și sĂŁ povesteascĂŁ dupĂŁ.

 

Dar e mai bine sĂŁ te duci ĂŽn Germania și sĂŁ dai 14.000-15.000 e pe un 320 d, pĂŁi dacĂŁ ĂŽl iei cu mâna ta de acolo, ești mai cu moț, nu!?

  • Like 4
  • Downvote 13
Link to comment
Share on other sites

Dar e mai bine sĂŁ te duci ĂŽn Germania și sĂŁ dai 14.000-15.000 e pe un 320 d, pĂŁi dacĂŁ ĂŽl iei cu mâna ta de acolo, ești mai cu moț, nu!?

 

ieri mi-am adus-o personal din Germania ,azi dimineata la 6 am ajuns cu ea acasa.

Oct 2010 - atentie ,210.000 km la bord, euro5 ,184 de cai diesel ,automata

4x4 ,piele,navi mare,bixenon adaptiv etc

am dat o caruta de bani pe ea acolo,si are destul de multi km.Dar macar stiu ca aia sunt km adevarati si de Germania ,nu manariti de vreun samsar de vitan :thumbsup:

Edited by cristie35
  • Like 8
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Si din Germania nu pot fi manariti? :))) ca fapt divers, 90% din masinile de la licitatii sunt tot masini de Germania pe care le gasesti si la handleri. Dar mirajul ca o iei tu si mai bati si drumul .. mai bine dau 600 euro si mi-o aduce platforma acasa de ex. Timpul e scump.

De curiozitate cat ai dat pe e92? Eu as vrea un e93 la anul tot fl insa 2.0 mi se pare ca nu e foarte fasnet.

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu făceam o aluzie la cineva anume.

Cu vreo 42.000 km mai mulți decât are a mea, adică cu un an/doi, în plus, de condus prin țară.

E92 tău nu are xenon adaptativ, care e foarte util și n-are patru uși. :angel:

Nu am vrut să cumpăr cu 200.000 km și indiferent ce marcă ar fi, nu voi lua o mașină cu probabile apropiate investiții majore (distribuție, turbină, directie, cutie ș.a.)

Viitoare va avea tot maxim 150.000 km.

Nu concep să cheltuiesc peste 50.000 lei pe o mașină în jurul kilometrajului 200.000. Îmi pare o absurditate. :twitch: Sau să dai mai mult de 20.000 euro pe o auto atât de plimbată!!! :unsure:

 

Mai sunt și cu km nedați înapoi pe la noi pe piață, trebuie doar să ai suficientă răbdare să cauți.

Până am găsit-o pe a mea, am văzut multe suspecte sau nemulțumitoare (în anunț 2010, real 2009-2008, 320 însă real 318 sau 316).

Cele care sunt o afacere bună, nu stau mult la vânzare. A mea am văzut-o pe net, să zicem, azi, am și sunat după ea, a doua zi am fost și am văzut-o, am dat avans și a și retras-o de pe Autovit.

Edited by severin31
  • Like 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

E92 tĂŁu nu are xenon adaptativ

 

 

Are kurvenlicht in schimb :thumbsup:

 

Si din Germania nu pot fi manariti? :)))

 

 

cum dracu sa nu fie ,doar sunt o gramada de egipteni, turci si polonezi cu autohausuri .... dar daca judeci logic,cati km sa faca o masina in doua usi intr-un an ? peste 40.000 ? a mea areaproape 5 ani si 210kkm ,deci 40.000 pe an .Crezi ca nu sunt reali,sincer ?

Edited by cristie35
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

De curiozitate cat ai dat pe e92?

 

ce pot sa-ti spun e ca avea hartie in parbriz cu 16.990 Euro pret .Am tras bine in jos de pret ,oricum.Chestia a fost ca in afara de scaune sport incalzite si eventual trapa,masina a intrunit cerintele mele de baza . Diesel, 184 cp ,4x4 ,euro5, ,bixenon adaptive,piele,CIC .Astea erau must have.Acuma doua scaune sport incalzite oi gasi eu in timp ,si gasesc si pe cineva priceput sa le faca instalatia.Dar 4x4 mai greu pui pe masina ulterior :thumbsup:

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

ce pot sa-ti spun e ca avea hartie in parbriz cu 16.990 Euro pret .Am tras bine in jos de pret ,oricum.Chestia a fost ca in afara de scaune sport incalzite si eventual trapa,masina a intrunit cerintele mele de baza . Diesel, 184 cp ,4x4 ,euro5, ,bixenon adaptive,piele,CIC .Astea erau must have.Acuma doua scaune sport incalzite oi gasi eu in timp ,si gasesc si pe cineva priceput sa le faca instalatia.Dar 4x4 mai greu pui pe masina ulterior :thumbsup:

 

4x4 este mai pretentios, de aia a lasat la pret

  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

PânĂŁ acum am avut 3 oferte de 12.500 și una de 12.800 euro.

 

Sunt enervanți cu texte: cĂŁ atât au (de parcĂŁ ĂŽși cumpĂŁrĂŁ Bmw cu ultimii bani de pâine) și cĂŁ F30 e de la 15.000 euro (deși acelea, majoritatea, sunt 316/318, de 143 Cp, cu tapiserie textilĂŁ și km de la 170.000 ĂŽn sus).

  • Like 1
  • Downvote 12
Link to comment
Share on other sites

PânĂŁ acum am avut 3 oferte de 12.500 și una de 12.800 euro.

 

Sunt enervanți cu texte: cĂŁ atât au (de parcĂŁ ĂŽși cumpĂŁrĂŁ Bmw cu ultimii bani de pâine) și cĂŁ F30 e de la 15.000 euro (deși acelea, majoritatea, sunt 316/318, de 143 Cp, cu tapiserie textilĂŁ și km de la 170.000 ĂŽn sus).

Sa nu iti para rau mai tarziu ca nu ai dat-o pe banii astia acum...preturile tot scad..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Am cautat ieri pe mobile.de pe la ce preturi sunt cu dotari asemanatoare. Cea mai ieftina, cu toba neagra de fum, costa 15.000.

 

Ce mare afacere fac daca o vand acum cu 12500-12800, cand F30 de care imi doresc sunt de pe la 18.000?! Sa stau pieton, cu banii in buzunar, deoarece nu am ce lua in banii propusi.

 

Mi-a placut unul maro la 19.850, e si pe Autovit si pe Olx, dar e prea scump. Mai are si mai multi km ca actuala. Nu e o tranzactie buna decat pt vanzator. Ca e asa, va demonstra timpul cat va sta la vanzare cu numere rosii.

Poate mai apar mai spre iarna.

Daca ii scade valoarea, la fel si cu F 30-urile.

Macar asta stiu ce e cu ea, nu imi cere decat bani de cauciucuri de iarna.

Edited by severin31
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Se vand destul de greu masinile in perioada asta, daca vrei sa te scapi de ea, o dai cu 12.800e, daca nu vrei sa te scapi de ea, mai tine-o, fa-ti treaba cu ea si bucura-te in continuare de masina.

 

Tu stii ce prioritati ai. Posibil sa iei mai mult pe ea, sau posibil sa iei tot atat peste vreo 6 luni (era un exemplu pur aleatoriu cele 6 luni).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.