Jump to content

BMW E91 LCI


nasu_georgica

Recommended Posts

Super acum putem sa inhalam toti noxele ca asa e romanul isi ia masina cu dpf da nu are bani sa il schimbe. Mi se pare o tiganie sincer dupa aia se mira lumea de ce inbolnavim ..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Treaba cu polueaza mai putin e inca de demostrat , particulele care le elimina cand regeneraza sunt mult mai periculoase decat ce scoate acum masina.Si daca cineva vrea sa fie Green atunci isi ia ori pe metan ori hibrid , motorina nu o sa fie niciodata prietena cu mediul inconjurator

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ghinion sau doar luni?

 

AstĂŁzi stĂŁteam la frumosul roĂâ˘u când deodatĂŁ am avansat brusc. Ma dau jos sa vĂŁd stricĂŁciunile si respir uĂâ˘urat, doar 2 ciupituri si senzorul de parcare miĂâ˘cat. DupĂŁ ce complez constatul mi-am vĂŁzut de ale mele, ziua terminându-se la spĂŁlĂŁtorie. Si ca totul sa fie bine, când Ăâ˘tergeam maĂâ˘ina am dat de o zgârieturĂŁ pe portiera spate si aripa spate. ZgârieturĂŁ de cheie pe care sâmbĂŁta, când am spĂŁlat maĂâ˘ina, nu o aveam.

 

Recomanda cineva kitul corector de la BMW? CredeĂâşi ca o pot scoate la adevĂŁr sau trebuie dusa la caroserie?

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160418/f8948dac1dd11bb49bd66b3cc649e39a.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160418/56286eaf71bd87cce75430ac5c839bdd.jpg

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160418/83065a849662b6b16651971e2552fc22.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160418/15589a5aeafc08cb989a8d2f652a74df.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20160418/113d8dddd39e105b4ee3ef907c59b365.jpg

 

 

 

 

 

EnvoyĂŠ de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:( imi pare rau dar cred ca nu te ajuta cu nimic , incearca la vreo vopsitorie sa o polizeze putin dar cred ca trebuie vopsita. masina unde sta ,in garaj sau afara ?

MaĂâ˘ina sta in garaj si acasĂŁ si la servici. Doar când ies in oraĂ⢠sau la cumpĂŁraturi se poate ĂŽntâmpla.

Luni am programare la BMW sa vopseasca bara spate. Am sa-i ĂŽntreb daca iese cu, corectorul lor, sa nu-l cumpĂŁr degeaba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Surpriza când am fost azi sa iau azi maĂâ˘ina de la caroserie BMW.

Ma uitam la bara spate pe care o reparate si daca este bine fixatĂŁ si când colo observ o zgârieturĂŁ plus ĂŽnfundatura noua pe aripa spate stanga, aceeaĂâ˘i aripa care era deja zgâriatĂŁ ĂŽnainte. Le-am arĂŁtat-o, au verificat pozele si si-au recunoscut vina.

Problema este ca eu nu sunt de acord cu ce mi-au propus ei. Sa plĂŁtesc jumĂŁtate din reparaĂâşie pe motivul "aripa era deja zgâriatĂŁ" si ei nu pot sa repare doar zgârieturĂŁ lor.

Aripa trebuie vopsita complet plus ca este si ĂŽndoitĂŁ.

Nu am fĂŁcut poze ca eram prea supĂŁrat plus grĂŁbit.

In final a rĂŁmas ca vor face ei un proces verbal pentru reparaĂâşie si ma vor suna sa cĂŁdem la o ĂŽnĂâşelegere.

A mai pĂŁĂâşit cineva asta?

 

 

EnvoyĂŠ de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Deci...foarte bine ca si-au recunoscut vina si se vede in poze,ca idee au dreptate despre procedura,de exemplu daca te atingea cineva pe aripa respectiva si tu o faceai la BMW pe asigurarea lui,ei(asigurarea) iti dadeau reparatie (cat era de reparat 2.0 unitati ex) si vopsire partiala deoarece tu mai aveai si alte zgarieturi pe ea,asa procedeaza toate asigurarile si ei incearca asta si cu tine pentru ca asa ar fi normal,dar depinde de tine ce vrei,adica iti spun clar ca pot sa ti-o vopseasca 100% ei sa plateasca tot sau daca vrei tu sa lasi de la tine sa platiti jumi-juma,de tine depinde daca ti sau parut ok si ti-au vorbit frumos.Tu le explici frumos ca masina nu e pe asigurare,tu le-ai lasat masina sa iti repare ceva si ti-au stricat altceva,daca le zici si de reclamatii si etc ti-o repara fara probleme,de tine depinde,sa nu fac pe omul bun acum poate si eu i-as pune sa mi-o vopseasca toata,nu stiu!

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Merci de raspuns.

Mda, ma duc iar astĂŁzi pe la ei sa facem un constat.

ParĂâşial nu o vor vopsi din cauza culorii, mi-au spus asta ieri.

Le-am vorbit frumos si le-am explicat ca eu am adus maĂâ˘ina sa mi-o repare nu sa o strice mai tare, plus ca nu sunt mulĂâşumit de serviciile lor (când am pus-o pe tester la ei mi-au dat doar hârtiile cu erorile si nu mi-au explicat ce trebuie reparat/schimbat si cat va costa), deci plângerea va exista oricum.

 

 

 

EnvoyĂŠ de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am luat astĂŁzi maĂâ˘ina de la BMW. Sunt nemulĂâşumit de serviciile lor, prefer sa merg 50-100km pana la alta reprezentanta BMW decât sa ma ĂŽntorc la ei!

1-când am pus maĂâ˘ina pe tester nu mi-au explicat erorile si cat va costa +-

2- la caroserie mi-au vopsit bara dar mi-au zgâriat aripa

3- mi-au furat cablul de AUX

4- maĂâ˘ina era murdara pe exterior, in interior scaun si fata usa Ăâ˘ofer foarte murdare, si roata spate dreapta era plinĂŁ de noroi

Eu spalasem maĂâ˘ina duminica si luni dimineaĂâşa la ora 9 eram la ei, deci era curatĂŁ interior-exterior.

BMW Bruxelles

 

Bara si aripa au fost vopsite bine, vopseaua nu este gazata

Poza

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160512/e0305dbad2715d7867e7df47071b7ff9.jpg

 

 

 

EnvoyĂŠ de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.