Jump to content

Trepidatie la plecarea de pe loc


Speeder

Recommended Posts

Salutare la toata lumea.

Am si eu o problema cu masina: cateodata, cand plec de pe loc, imi trepideaza masina si nu stiu ce ar putea sa fie. Ma sperie chestia asta si mi-e teama sa nu se intample ceva. Oare unde ar putea sa fie problema? La motor, la transmisie? Ma poate ajuta cineva cu o informatie?

Link to comment
Share on other sites

Salutare la toata lumea.

Am si eu o problema cu masina: cateodata, cand plec de pe loc, imi trepideaza masina si nu stiu ce ar putea sa fie. Ma sperie chestia asta si mi-e teama sa nu se intample ceva. Oare unde ar putea sa fie problema? La motor, la transmisie? Ma poate ajuta cineva cu o informatie?

228963[/snapback]

da e o problema comuna...e de la volanta.. :blink: are o chestie ca un amortizor in ea si de la ala face..deobicei din cauza ca folosesti in mod repetat ambreiajul sau altfel spus ti foarte mult picioarul pe pedala de ambreiaj pe o distanta foarte scurta intr-un timp relativ scurt..sau stai intr-o coloana si mergi mult timp cu viteza mica in aceea coloana..nu te speria n-are nimik merge pana cade si gata :) ...

serios vorbind nu e ceva iesit din comun la e46 asa e la majoritatea masinilor...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cat a costat kit-ul de ambreiaj? Just curious.

250477[/snapback]

Sincer sa fiu nu stiu exact dar probabil ca in jur de 7 milioane din cate am cautat eu. Pe langa ambreiaj am mai schimbat basculele pe stanga si dreapta si un rulment. Toate piesele au fost aduse din Germania si am platit mai putin pentru ca era o combinatie si cu o alta masina adusa...

Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fiu nu stiu exact dar probabil ca in jur de 7 milioane din cate am cautat eu. Pe langa ambreiaj am mai schimbat basculele pe stanga si dreapta si un rulment. Toate piesele au fost aduse din Germania si am platit mai putin pentru ca era o combinatie si cu o alta masina adusa...

250502[/snapback]

 

imi place combinatia :blink:

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Inca nu am reusit sa ajung la un service pentru un diagnostic oficial, dar am intrebat o echipa mobila BMW din Cluj si mi-au zis ca trebuie sa schimb volanta si discul de ambreiaj. Si ei comercializeaza piesele astea dar din Bucuresti pana la Cluj...

Aveti idee de unde as putea sa le iau si cat m-ar costa? Dar nu de la Bavaria ca mai bine vand masina. Si m-ar interesa si tampoanele de la motor, daca tot o ridic pe elevator.

 

Si ceva extra: nu stiti pe nimeni care vinde o cotiera de E46? Sau de unde as putea sa iau una? (fara AutoBavaria)?

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

cat te-au costat?

253431[/snapback]

 

 

Am facut mai multe lucrari si nu stiu manopera, dar tampoanele au costat (pe deviz) TAMPON MOTOR:FEBI BILSTEIN [buc] 2.00, LEI Buc 400.00, Total 800.00

 

Nu mai tin minte dar cred ca am avut o corectie la deviz, a fost numai 400 nu 800, cred ca era vorba de kit tampoane motor adica o bucata.

Edited by octavian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.