Jump to content

BMW M1


2dor

Recommended Posts

Caroseria exista deja si va aparea ca seria 1 coupe si cabrio,daca se va face un M1 nu se stie depinde cum se va vinde la inceput sigur idei si discutii exista sa se foloseasca motorul din vechiul M3 dar la conditile actuale cu normele de poluare cred ca va venii un alt motor,iar despre pret sunt convins ca va fii o diferenta mare intre poate M1 si noul M3.Cat despre VW si ei au deja in teste un motor peste 300 cp deci nici ei nu stau si se uita.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pana la urma o sa fie o abordare de gust...de design. Oricum e nou si poate unii in loc sa aleaga un m3 mai vechi vor cumpara un m1 nou.

Parerea mea este ca vor sa isi diversifice oferta ca sa aiba cat mai multi clienti...pana nu vad cum merge si cum arata No comment!

Link to comment
Share on other sites

:blink: de acord, am vazut ca si eu ca in ultima vreme si la masini oferta va fi din ce in ce mai diversificata, ma refer la clase de masini, cred ca se va intampla cum a fost la telefoane la inceput cand fiecare producator avea f putine modele si s-a ajuns acum la asa de multe incat nu le mai poti tine minte, bineinteles la alt nivel. :)

 

si va fi pt toate gusturile cate ceva. oricum e dragutel asa. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

primul M fabricat in serie a fost : 1978 - 1981 E26/1 M1 ,dat fiind ca acest model este considerat o legenda nu va mai exista alt M1,iar in prezent 135i este considerat M1,dar acest nume nu va mai fi dat altui automobil. Cat despre motor, nu e motorul de pe vechiul m3 cum am citit mai sus, este motorul de pe actualul 335i!

 

si desi are cu 37 de cai mai putin decat vechiul m3,micutul de la seria 1 il bate,asta am testat o chiar eu acum cateva zile! : D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Nu prea ma da pe spate designul... Ori iti cumperi M3 ori care e jmecheria sa-ti cumperi M1? economiseshti 1000 de euro ? Chiar nu vad logica... Ciudata abordare a celor de la BMW.... :twoup:

 

Logica ar fi sa te intrebi: imi iau M1 sau M3, in loc sa te intrebi imi iau M3 sau nu stiu ce Audi etc. Diversificarea paletei de produse este o metoda buna de marketing.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea ma da pe spate designul... Ori iti cumperi M3 ori care e jmecheria sa-ti cumperi M1? economiseshti 1000 de euro ? Chiar nu vad logica... Ciudata abordare a celor de la BMW.... :twoup:

 

Logica ar fi sa te intrebi: imi iau M1 sau M3, in loc sa te intrebi imi iau M3 sau nu stiu ce Audi etc. Diversificarea paletei de produse este o metoda buna de marketing.

 

 

 

Poate imi arati si mie unde am zis eu ceva de audi....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.