Jump to content

E90 325xi TItanium Silver


mihai17

Recommended Posts

Imi place masina,unde pot sa vad mai multe poze?

Hai sa detaliez gluma!

Domnul de mai sus pe un alt topic a afirmat ca are gpl pe Bmw-ul sau de 272 de cai si a facut referire la Bmw-ul diesel al altui user ca ucide planeta.

 

Oricate poze ar posta vanzatorul, in niciuna n-ar aparea butelia de gaz, ca n-are aceasta masina. Omul nu si-a permis gpl. (gluma)

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Hai sa detaliez gluma!

Domnul de mai sus pe un alt topic a afirmat ca are gpl pe Bmw-ul sau de 272 de cai si a facut referire la Bmw-ul diesel al altui user ca ucide planeta.

 

Oricate poze ar posta vanzatorul, in niciuna n-ar aparea butelia de gaz, ca n-are aceasta masina. Omul nu si-a permis gpl. (gluma)

 

Eu eram cel cu diesel-ul care ucide planeta... va rog sa ma scuzati :popcorn:

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@mojorisin: trimite.mi te rog o adresa de mail sau un mail la mihaidt@yahoo.com . masina se poate vedea in principiu prin zona Pietei Victoriei.

 

@severin31 si radui: care e duma cu gpl.ul? Ca eu unul n.am prins.o. ce user a postat ce, catre ce user?

 

Mersi frumos

Edited by mihai17
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@severin31: :)) buna asta. De cand faci tu investitii dupa replici pe un forum al unui necunoscut? Basca in necunostiinta de cauza (ii acord prezumptia de nevinovatie, cum ca erau umbre pe volan pe care s.a grabit sa le critice).

 

de cand am cumparat masina am tot vrut sa.mi iau volanul M. Insa, am cautat atat un volan impecabil cat si un pret foarte bun. Din pacate, abia acum am gasit si nu am ezitat !

 

Retrofit.ul de navi ar fi un lucru cu adevarat misto sa.l fac insa daca un CIC m.ar costa 900 eur + plansa de bord, NBT.ul ar fi 1.700 eur + plansa de bord (in conditiile in care nu am gas plansa NEreconditionata la mai putin de 6-700 eur am constatat ca nu am fondurile) !

 

Merita clar, nu contest si sunt convins ca daca as face asta as mai tine masina min 2 ani altfel nu ar merita pt ca investitia nu o mai recuperez!

 

Sper sa gasesc un 335 pe care sa stiu ca il voi tine min 4 ani si atunci sigur va renta retrofit.ul !

 

Personal nu credeam ca o sa imi cumpar un e90 fara navi si fara pachet M, insa motorul, cutia si transmisia m.au cucerit inca din teste! Considerand ca daca imi doresc cu adevarat le voi pune ulterior (asa cum s.a intamplat cu bara fata si mai nou cu volanul)

 

PS: caut plansa de bord cu "cocoasa" pt navi NEreconditionata si fara airbag sarit !

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Idem fata de benzina. Daca ma intrebi pe mine, tinand cont cat au evaluat sistemele gpl, si de faptul ca scaderile de putere sunt infime, poti face acelasi lucru la jumatate de pret, in timp ce poluezi mai putin. Si daca vrei sa te simti "barbat" pe transfagarasan, poti comuta pe benzina.

Nu inteleg de unde vine prejudecata asta ca ai fi vreun zgarie-branza pentru asta si nici care este problema daca ai fi. Pana la urma care este gadileala daca platesc accize aiurea pentru benzina? Mai degraba imi put niste tricsenoane de neam prost decat un gpl facut cu cap.

 

P.S. nici nu vreau sa incep ca de fapt motorina este o mizerie ramasa pe langa si daca spuneai acum doojde ani ca va ajunge motorina mai scumpa decat benzina ti-ar fi ras toti in nas. Intre timp, jepelistii se bucura de presjudecatile noastre, fiind interesul mic pentru el, acesta nu se va scumpi prea curand.

Edited by MuciX
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Idem fata de benzina. Daca ma intrebi pe mine, tinand cont cat au evaluat sistemele gpl, si de faptul ca scaderile de putere sunt infime, poti face acelasi lucru la jumatate de pret, in timp ce poluezi mai putin. Si daca vrei sa te simti "barbat" pe transfagarasan, poti comuta pe benzina.

Nu inteleg de unde vine prejudecata asta ca ai fi vreun zgarie-branza pentru asta si nici care este problema daca ai fi. Pana la urma care este gadileala daca platesc accize aiurea pentru benzina? Mai degraba imi put niste tricsenoane de neam prost decat un gpl facut cu cap.

 

P.S. nici nu vreau sa incep ca de fapt motorina este o mizerie ramasa pe langa si daca spuneai acum doojde ani ca va ajunge motorina mai scumpa decat benzina ti-ar fi ras toti in nas. Intre timp, jepelistii se bucura de presjudecatile noastre, fiind interesul mic pentru el, acesta nu se va scumpi prea curand.

 

Si tu vrei sa te cred ca de aia ti-ai pus gaz, ca sa poluezi mai putin? :LMAO: Sau ca motorul ala al tau aspirat inghite mai multa benzina decat poti tu sa cumperi. Asa da, intradevar, decat sa ai bmw si sa stai cu el in fata blocului, mai bine il pui pe gaz :sick:

  • Like 2
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

Nu am gaz si nu vad cum este relevant asta. Dar da, la genul asta de mentalitate ma refer.

 

Pai da, la genul ala de mentalitate ma refer si eu. Se stie foarte clar ca romanul ii fudul, orgolios, si invidios. Vrea sa arate mult, si poate putin. Asta e o regula generala la romani, se vede la orice colt de strada. Se vede asta in masinile facute chici, la casele oamenilor fara gust, la curtile lor, pana si la cosul lor de cumparaturi. Sunt si studii de marketing care arata asta. In fine. On topic, bafta la vanzarea masinii.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu mai da quote la ultimul mesaj, ca se intelege cui te adresezi.

Daca ma intrebi pe mine, tinand cont cat au evaluat sistemele gpl, si de faptul ca scaderile de putere sunt infime, poti face acelasi lucru la jumatate de pret, in timp ce poluezi mai putin.

 

 

Si tu vrei sa te cred ca de aia ti-ai pus gaz, ca sa poluezi mai putin?

Tu chiar intelegi totul perfect din prima, nu?

 

Sa clarificam: daca aușan vand punga de pufarine la un pret, megaimaș vand aceeasi punga de pufarine la pret dublu si magazinele se afla unul langa celalalt, cred ca e clar ce voi alege.

Din nou, consumi jumate, ai cam aceeasi putere si pe langa toate astea oricum este mai curat (in tarile cu apa calda la robinet esti chiar scutit de niste taxe daca iti faci conversia). Este nevoie doar de investitia initiala, care nu e tocmai ieftina in cazul motoarelor moderne.

 

 

L.E. scuzati-mi imprudenta, abia acum am observat ca topicul se afla in arie comerciala.

Edited by MuciX
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Numai fraierii de la bmw nu au observat valul de cumparatori de F-uri, care, datorita multiplelor avantaje, imediat dupa achizitie monteaza gpl.

 

Pai da. Unii sunt mai destepti decat cei de la BMW. Sau oricare alta marca de masini. Ele ies din fabrica pe benzina, dar altii is mai destepti decat inginerii de la BMW si pun masinile pe gaz. Si au si argumente puternice pentru asta. :goodjob: Eu sunt inginer automotive, si chiar sunt uimit!

Edited by Radu I
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salutare !

 

Fiecare merge pe ce combustibil vrea !

Fiecare are alte motive pt alegerea facuta. Cat timp nu incerci sa convingi pe celalalt sa se ia dupa tine, n.ar trebui sa fie probleme.

 

masina este pe benzina

 

@cipi_g: nu ma intereseaza schimbul. Mersi frunos.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

La multi ani românilor !!

 

Sa fim sanatosi, voinici si sa nu ne uitam istoria ! Cel mai de pret lucru pe care il avem si ce nu poate fi vandut !!

Doar ignoranta proprie ne poate face sa ne uitam strabunii si faptele lor !

 

Noi suntem români ! Noi suntem români !

Noi suntem aici in veci stapani !

 

Multa sanatate !

  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.