Jump to content

Nelamuriri


bmwace

Recommended Posts

Salutare,

 

Am cateva nelamuriri ... cand introduc cheia in contact scaunul soferului se strange, am observat ca cel din dreapta nu face la fel este normal ?

A doua problema ... cand schimb in R doar oglinda din dreapta se lasa in jos, cea din stanga ramane la fel e normal ?

 

Precizez ca in ambele nelamuriri nu am fost atent de la bun inceput si nu stiu daca asa ar trebui sa fie ...

 

Va multumesc.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Am cateva nelamuriri ... cand introduc cheia in contact scaunul soferului se strange, am observat ca cel din dreapta nu face la fel este normal ?

A doua problema ... cand schimb in R doar oglinda din dreapta se lasa in jos, cea din stanga ramane la fel e normal ?

 

Precizez ca in ambele nelamuriri nu am fost atent de la bun inceput si nu stiu daca asa ar trebui sa fie ...

 

Va multumesc.

Da e normal sa faca si scaunul si oglinda asa, oglinda te ajuta la parcarile laterale sa nu te urci pe bordura si scaunul faciliteaza intrare/iesirea soferului(cand scoti cheia nu se retrage putin si volanul se ridica?)

Link to comment
Share on other sites

Da e normal sa faca si scaunul si oglinda asa, oglinda te ajuta la parcarile laterale sa nu te urci pe bordura si scaunul faciliteaza intrare/iesirea soferului(cand scoti cheia nu se retrage putin si volanul se ridica?)

 

 

Vroiam sa ma refer de ce nu fac la fel ? adica scaunul din dreapta sa se stranga si oglinda din stanga sa coboare ? Cum e normal ? intreb ca poate s-au stricat sau....

Link to comment
Share on other sites

Pai asa este normal sa faca doar scaunul din stanga si oglinda din dreapta, gandindu-ma logic, pasagerul nu are volan deci are mai mult loc cand urca in masina si nu il incomodeaza nimic, pe cand soferul are volanul si il incomodeaza la urcare de aceea face scaunul si volanul asa. Cu oglinda e la fel, de obicei parcarile laterale le faci pe partea dreapta si de aceea oglinda dreapta se lasa la actionarea schimbatorului in R (seara si oglinda retrovizoare se "intuneca" atunci cand actionezi R sa nu te deranjeze luminile ce bat din spate) Edited by DohoDragos
Link to comment
Share on other sites

Oglinda dreapta coboara doar in marche arriere si doar daca selectorul oglinzii e comutat pe oglinda din stanga(daca muti/selectezi oglinda dreapta,nu mai coboara cand pui in R)

Te ajuta la parcari sa vezi bordura.

Scaunul din dreapta devine si el activ (se strang pernuțele laterale)in momentul cand pasagerul cupleaza centura

Sper ca m-ai inteles

Edited by Marius05
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.