Jump to content

My new toy F10 520Da 2013


Scorpio 82

Recommended Posts

Dupa indelungi cautari si vazand ca o gramada de autoturisme pe care le-am verificat aveau km dati inapoi, m-am hotarat sa iau totusi acest F10 datorita anului de fabricatie, a kilometrilor si a pretului. Masina e fabricatie 2013, prima inmatriculare o are in luna 12.2013 in Olanda si e adusa in tara in 09.2014. Proprietarul sustine ca masina la momentul aducerii in tara avea 42.00 km, sa zicem cat de cat credibil deoarece 42.000 km facuti in 9 luni nu mi se par extrem de putini. Acum masina are pe bord 78.000 km ... Masina merge intr-adevar impecabil ,ca noua , nu am nimic de reprosat , DAR ... cum IEFTIN si BUN nu exista , masina in momentul cand a fost adusa in tara era atinsa (nu foarte tare) in partea dreapta, tocmai in zona VIN-ului si de aceea VIN-ul a fost repansonat de catre RAR... Totusi am zis ca o iau deoarece pretul a fost unul foarte bun, si dupa cum ziceam mai sus, masina intr-adevar merge ca noua. Ca dotari nu se remarca cu nimic ... ce are optional e doar piele neagra, bixenon ,incalzire in scaune, navigatie business si senzori de parcare fata-spate. Edited by Scorpio 82
  • Like 5
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Climatronic are? De cati cai?

 

Are clima aceea simpla dupa cum sesizez eu :) Are POWER REDUCTION, deci 163 cai, dar totusi e mai sprintena ca E60-ul 520d de l-am avut inainte , cel de 177 cp; sau posibil ca e dezactivata deja functia de Power Reduction

post-63427-0-93847800-1448488316_thumb.jpg

Edited by Scorpio 82
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In sfarsit...ti`ai luat :)) e frumoasa dar pune mai multe poze.Sa o stapanesti sanatos.Esti multumit iti place la f10 ? :)

 

Da ,in sfarsit mi-am luat si eu o epava , epava care culmea merge ca noua , si verificata la reprezentanta a avut zero probleme, si de asemnea are si kilometrii aia 78.000 de pe bord reali. Imi place ,nu zic nu, e diferenta fata de E60 dar parca inca tot cu gandul la E60-ul de l-am dat sunt. E60-ul era cu piele bej si M-paket,iar asta e cu piele neagra si de aceea inca imi sta gandul la el cred, deoarece interiorul era mai aratos . Ms de urari, am sa fac azi si ceva poze cu epava :)

Edited by Scorpio 82
Link to comment
Share on other sites

Dupa indelungi cautari si vazand ca o gramada de autoturisme pe care le-am verificat aveau km dati inapoi, m-am hotarat sa iau totusi acest F10 datorita anului de fabricatie, a kilometrilor si a pretului. Masina e fabricatie 2013, prima inmatriculare o are in luna 12.2013 in Olanda si e adusa in tara in 09.2014. Proprietarul sustine ca masina la momentul aducerii in tara avea 42.00 km, sa zicem cat de cat credibil deoarece 42.000 km facuti in 9 luni nu mi se par extrem de putini. Acum masina are pe bord 78.000 km ... Masina merge intr-adevar impecabil ,ca noua , nu am nimic de reprosat , DAR ... cum IEFTIN si BUN nu exista , masina in momentul cand a fost adusa in tara era atinsa (nu foarte tare) in partea dreapta, tocmai in zona VIN-ului si de aceea VIN-ul a fost repansonat de catre RAR... Totusi am zis ca o iau deoarece pretul a fost unul foarte bun, si dupa cum ziceam mai sus, masina intr-adevar merge ca noua. Ca dotari nu se remarca cu nimic ... ce are optional e doar piele neagra, bixenon ,incalzire in scaune, navigatie business si senzori de parcare fata-spate.

 

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos!

 

Am si eu o intrebare, spuneai ca ai verificat km a mai multor autoturisme. Cum ai verificat km masinii inainte sa o cumperi? Eu am vorbit la Automobile Bavaria Arad si am intrebat daca ar putea sa imi verifice un VIN si au spus ca le pare rau dar politica nu le permite sa verifice VIN-ul doar daca esti posesorul masinii. Doresc si eu sa imi achizitionez un BMW si as dori sa aflu daca are km dati inapoi inainte sa dau un ban.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos!

 

Am si eu o intrebare, spuneai ca ai verificat km a mai multor autoturisme. Cum ai verificat km masinii inainte sa o cumperi? Eu am vorbit la Automobile Bavaria Arad si am intrebat daca ar putea sa imi verifice un VIN si au spus ca le pare rau dar politica nu le permite sa verifice VIN-ul doar daca esti posesorul masinii. Doresc si eu sa imi achizitionez un BMW si as dori sa aflu daca are km dati inapoi inainte sa dau un ban.

 

Te cred ca asa au zis, dar daca mergi personal si te "imprietenesti" cu cineva de pe acolo , iti spun sigur ca te ajuta. Eu cum am tot fost sa fac reviziile la ei ,ii stiu pe cativa si m-au ajutat. Ai fost personal sau doar la telefon ai vorbit?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Te cred ca asa au zis, dar daca mergi personal si te "imprietenesti" cu cineva de pe acolo , iti spun sigur ca te ajuta. Eu cum am tot fost sa fac reviziile la ei ,ii stiu pe cativa si m-au ajutat. Ai fost personal sau doar la telefon ai vorbit?

 

Am sunat sa vad cum se procedeaza ca nu stiam, ma gandeam ca poate este un pret pentru fiecare verificare de VIN in parte sau ceva de genul asta. Eu sunt in Anglia acuma la studii si in 2 saptamani merg in Germania si as dori sa imi cumpar o masina, sa ma intorc cu ea in Romania. Deci, nu am cum sa merg personal acolo... Chiar nu am idee cum sa fac sa aflu daca sunt dati inapoi km.

Link to comment
Share on other sites

Am sunat sa vad cum se procedeaza ca nu stiam, ma gandeam ca poate este un pret pentru fiecare verificare de VIN in parte sau ceva de genul asta. Eu sunt in Anglia acuma la studii si in 2 saptamani merg in Germania si as dori sa imi cumpar o masina, sa ma intorc cu ea in Romania. Deci, nu am cum sa merg personal acolo... Chiar nu am idee cum sa fac sa aflu daca sunt dati inapoi km.

 

Prin telefon sansele sunt minime sa iti dea asemenea informatii. Mai bine trimite vre-un prieten pe acolo cu VIN-ul.

Link to comment
Share on other sites

Daca stai sa iei fiecare masina de pe forum sa masori cati microni are vopseaua pe ele...

 

Spor la km :thumbsup:

 

Ms :) Asa zic si eu ... era un coleg pe forum cu un E60 , M-paket parca, ce avuse-se ghinionul ca in parcare sa i-o loveasca si era binisor atinsa si dupa ce o facuse nici ca iti dadeai seama .

Link to comment
Share on other sites

@Jayson - Uite, eu inainte sa iau masina am luat legatura la Autotransilvania Cluj prin e-mail, le-am explicat situatia cum ca sunt din Timisoara, as vrea sa vin sa vad o masina in Cluj,am ceva drum de mers si nu as vrea sa il fac degeaba,daca ma pot ajuta cu orice informatie legata de ea dupa VIN-ul masinii. Mi-au lasat numar de telefon, am sunat, mi-au spus cati km a avut la ultima intrare in service si alte lucruri pe care i-am intrebat, am spus ca e ok, o sa vin sa vad masina, am facut si programarea in service pentru verificare amanuntita si aia a fost. Deci s-a putut fara sa fiu proprietarul ei.

 

@bmwclub - Pana sa puna poze ala care a zis ca e o epava doar pentru ca a fost repoansonat vinul la rar era "pe verde", acum hop...judecati fara sa vedeti mai intai despre ce e vorba, faina atitudine..

 

@Scorpio - Bafta cu ea. Arata bine "epava", tu stii cel mai bine ce ai in fata portii sau blocului(dupa caz),nu mai e nevoie sa ti se reaminteasca sa nu iei in seama toata rautatea asta.

Link to comment
Share on other sites

@Jayson - Uite, eu inainte sa iau masina am luat legatura la Autotransilvania Cluj prin e-mail, le-am explicat situatia cum ca sunt din Timisoara, as vrea sa vin sa vad o masina in Cluj,am ceva drum de mers si nu as vrea sa il fac degeaba,daca ma pot ajuta cu orice informatie legata de ea dupa VIN-ul masinii. Mi-au lasat numar de telefon, am sunat, mi-au spus cati km a avut la ultima intrare in service si alte lucruri pe care i-am intrebat, am spus ca e ok, o sa vin sa vad masina, am facut si programarea in service pentru verificare amanuntita si aia a fost. Deci s-a putut fara sa fiu proprietarul ei.

 

@bmwclub - Pana sa puna poze ala care a zis ca e o epava doar pentru ca a fost repoansonat vinul la rar era "pe verde", acum hop...judecati fara sa vedeti mai intai despre ce e vorba, faina atitudine..

 

@Scorpio - Bafta cu ea. Arata bine "epava", tu stii cel mai bine ce ai in fata portii sau blocului(dupa caz),nu mai e nevoie sa ti se reaminteasca sa nu iei in seama toata rautatea asta.

 

Ms. Da sa stii ca "epava" merge impecabil, nu am absolut nimic de reprosat :) Cu ce ma impac foarte foarte greu e cu tapiteria din piele care e neagra , iar eu inainte in E60 am avut piele bej si chiar ii simt tare mult lipsa acum ... Sper sa trec peste asta :) Sincer iti zic , ceea ce am cautat a fost culoare maro exterior si piele bej interior, dar asa s-a potrivit.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.